Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δε θα μπορέσω να μπω δυστυχώς, γιατί με χώσανε να βάλω αγώνα στο rd.

Ας σώσει κάποιος το replay αυτή τη φορά για να το δω τουλάχιστον σε "μαγνητοσκόπηση"!

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το ferrari τελικα με μαμα setup καταφερα να ειναι +0.8 απο την κορυφη

το p4 δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα του στις μισες στροφες μοιαζει λες και δεν εχει τιμονι 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό street mod αυτή η πίστα!!!

Θα γίνει μεγάλη μάχη σήμερα, γιατί εκτός των άλλων...τα λάθη ΔΕΝ συγχωρούνται με τίποτα!

 

Έκανα μερικούς γύρους χθές με την BMW GT2 και κατάφερα με μαμά setup να είμαι στο ~ 2:00, όταν αντίστοιχα ο Δημήτρης γύρναγε στο 1:57 εάν θυμάμαι καλά.

Νομίζω ότι τα Ferrari είναι πιό γρήγορα, αν και μάλλον νευρικά ιδιαίτερα χωρίς setup, αλλά σίγουρα παίζει ρόλο η διάρκεια, η γνώση της πίστας και φυσικά .... τα χέρια :) .

 

Να κάνω μια ερώτηση?

Πως θα γίνουν οι κρατήσεις των αυτοκινήτων, δηλαδή ρωτάω όποιος προλάβει παίρνει ότι αυτοκίνητο θέλει?

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα και εάν τα καταφέρω να είμαι σπίτι το βράδυ, τρέχω με όποιο αυτοκίνητο νάναι.

 

Sorry εάν ρωτάω κάτι που μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί, απλά έχω "χαθεί" τις τελευταίες 2 εβδομάδες και για αυτό έχω κενά :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

*** SERVER RACE UPDATE***

 

PASSWORD : EPIC

 


Cars: P4/5, 458GT2, BMW M3 GT2, Z4 GT3, Mercedes GT3, Camaro GT3
Track: Luccaring beta 0.5a

 

Settings:
Ώρα πίστας: 12:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets

Penalties ON
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
100% Damage
1x tyre wear

 

Practice 60 Mins @ 21:00 Pickup Mode
Qualify 30 Mins @ 22:00
Race Format 2 x 10 Laps (2nd Race Reverse start)

 

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Hellicorsa V2 Application (http://www.assettoco...elicorsa.20223/)
-Χρήση virtual mirror (f11)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοί αγώνες. Ο 2ος έγινε στην παλιά monza με ruf. Το replay του τελευταίου γύρου του 2ου https://www.dropbox.com/s/sfty0p6xx0oggl9/ruf_yellowbird%40monza66_20150219233932?dl=0

 

Για κάποιο λόγο το replay μου κράτησε μόνο τον τελευταίο ενάμισι γύρο. Ίσως κάτι είναι στις ρυθμίσεις, θα το ψάξω.

 

EDIT: Το βρήκα, το χα στο default 25mb. Το έβαλα στα 250 τώρα.

Έγινε επεξεργασία από Stathis1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλοί και οι 2 αγώνες!!!!

 

Ο 1ος ήταν αρκετά πιεσμένος, σαφώς ήμουν μακρυά από τον συναγωνισμό, οπότε προτίμησα να μην πιέσω ιδιαίτερα και να πάω χαλαρά.

Μία επαφή με τα δέντρα, όταν είχε ο Stathis1 την "στιγμή" του ακριβώς μπροστά μου και για να μην πέσω επάνω του, με έστειλε στα Pit για επισκευές στο BMW.

Τέλος και όλα καλά.

 

Ο 2ος αγώνας με τα RUF (κάτι σαν ενιαίο δλδ) ήταν το kinder έκπληξη για μένα, αφού χωρίς ts δεν κατάλαβα όταν έφυγαν τα παιδιά από τον server, περίμενα νομίζοντας ότι κάτι έγινε και αφού αποφάσισα να βγώ και εγώ, ανακάλυψα ότι έχει αγώνα με ένα αυτοκίνητο που ΔΕΝ είχα οδηγήσει ποτέ.

Μπαίνοντας δεν έιχα χρόνο για δοκιμές και εξοικείωση με το αυτοκίνητο (ευτυχώς την πίστα την θυμόμουν), οπότε έφτιαξα ένα πολύ πρόχειρο και βασικό setup και βούρ στην εκίνηση.

Παράδοξα και ενώ δεν έλειψαν τα απρόοπτα του τύπου "με το πλαί και όσο πάει :p ", χάρηκα πολύ το αυτοκίνητο, αλλά και το νέο απόκτημα Fanatec ClubSport SQ Shifter v1.5 με την χρήση του Η!!!

Ζητώ συγνώμη από τον Γιώργο, όταν στην Κ3 (ή Κ4?) "διπλωμένος" με το RUF, τον ακούμπησα ευτυχώς χωρίς να τον καταστρέψω.

Πάντως είναι θέμα που δεν βγαίνει μπλέ σημαία τουλάχιστον στην περίπτωση που τρώς γύρο (όχι με πίτα εεεεε :p ),

 

Thanks σε όλους για την ανοχή σας σε εμένα τον νέο.....

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοί οι χρόνοι σας μπράβο. Ρε θηρίο @zenor , 1:55:600 με το Camaro? Και με τα GT ταχύτατος. Τί έγινε όμως στον αγώνα? @¨Αρης ταχύτατος. Καλά τον Γιώργο τον είχα δει.

Ανεβάστε μας ένα replay. (νομίζω κάπως πρέπει να καθιερωθεί το τελευταίο)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το camaro παντου ειναι βαρκα και σε μια απο τις πιο δυσκολες πιστες εκανε top χρονο οτι να ναι αυτο το αμαξι (αλλα να μου πεις δεν ειχε και καμπες αυτη η πιστα σαν την le mans π.χ που εδειχνε την υποστροφη του)

προσωπικα στον δευτερο αγωνα δεν καταλαβα τι εκανα λαθος και με αφηναν ολοι ακομη και απο την εκκινηση ειχα -60χλμ τελικη απ ολους μονο στο τελος καταφερα να κανω κατι αλλα και παλι με περναγαν απο πανω στις ευθειες  :angry:

ωραιοι αγωνες παντως 

(νομιζω οτι πρεπει να κοιταξουν το μεγεθος των replay δεν ειναι δυνατον για τοσους λιγους γυρους να θες σχεδον μισο γκιγκα  τι θα γινει πιο μετα που σιγουρα θα αρχισουν οι μεγαλοι αγωνες? 5ωρες και πανω?)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοί οι χρόνοι σας μπράβο. Ρε θηρίο @zenor , 1:55:600 με το Camaro? Και με τα GT ταχύτατος. Τί έγινε όμως στον αγώνα? @¨Αρης ταχύτατος. Καλά τον Γιώργο τον είχα δει.

Ανεβάστε μας ένα replay. (νομίζω κάπως πρέπει να καθιερωθεί το τελευταίο)

 

Με BMW τον έκανα τον χρόνο, αλλά practice έκανα με Camaro. Απ'ότι είδα είχε αρκετό understeer για την πίστα η Camaro και όταν έβαλα την BMW πήγαινε πολύ καλύτερα.

Ευτυχώς μου είπε ο airfatha να αλλάξω αυτοκίνητο :p Στον αγώνα βγήκα εκτός.

 

Στον δεύτερο αγώνα ναυάγησα τελείως δεν ήξερα ούτε την πίστα ούτε το αυτοκίνητο άσε που για κάποιον λόγο οι άλλοι πήγαιναν πολύ πιο γρήγορα όπως είπε ο airfatha, μάλλον λόγο του gearing;

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Αρης το ανερχόμενο αστέρι προβλέπεται λαμπρή συνέχεια .

Geovas  σταθερή αξία .

Zenor πάντα ταχύτατος .

Liakjim ο μεγάλος απών.

@not djkostas το φάντασμα των αγώνων.

Αkis  ο μάγος γενικότερα.

Airfathaaaaaa  θαθα θάθαθα.

Τroffeo ενθουσιασμός και πάθος η σωστή συνταγή για να περνάμε καλά.

H αφεντιά μου νοερή συμμετοχή .

Συγνώμη αν ξέχασα και κανέναν συγχαρητήρια σ όλους .

Βρώμικη πρόταση για το τριήμερο : Μίνι κομπακτ πρωτάθλημα 5 ωρών συνεχόμενα με περίπου 4-5 πίστες kunos  και abarthakia 15 λεπτά practice, 20 qualify ,20 race.(Σάββατο αργά το βραδάκι η Κυριακή πρωί πρωί,καλά μη βαράτε πρόταση έκανα)

Ετσι για να ξελυσάξουμε λιγάκι ,καθίστε και λίγο σπίτι κάνει κρύο το αμάξι καίει που να τρέχετε,τη γυναίκα στείλτε τη στα μαγαζιά θα σας στοιχίσει κάτι αλλά

αξίζει τον κόπο.

 

***Οποιαδήποτε ομοιότης με πρόσωπα και πράγματα είναι εντελώς συμπτωματική.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Liakjim ο μεγάλος απών.

Ααα, εγώ το είχα πει ότι :

 

Δυστυχώς Πέμπτη βράδυ θα είμαι στο Ελ. Βενιζέλος για παραλαβή VIP (wife).

Στα υπόλοιπα σχόλια συμφωνώ απόλυτα.

Αλήθεια Κώστα πού έχεις εξαφανιστεί?????

Βρώμικη πρόταση για το τριήμερο : Μίνι κομπακτ πρωτάθλημα 5 ωρών συνεχόμενα με περίπου 4-5 πίστες kunos και abarthakia 15 λεπτά practice, 20 qualify ,20 race.(Σάββατο αργά το βραδάκι η Κυριακή πρωί πρωί

Για πες, μ αρέσει. Οι πέντες ώρες όχι τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια επειδή θα ναι δύσκολο να αλλάζουμε τις πίστες  στον δικό μας σέρβερ ας είναι και μία η πίστα και επαναλαμβάνουμε τους αγώνες όπως κάνουμε κατά την προετοιμασία . Ας είναι και πρόβα generale για το πρωτάθλημα που ετοιμάζουν τα παιδιά να δούμε αν θα πάει το abarthaki .

Τι λέτε για imola - abarth το τριήμερο και αν αρέσει ας μείνει και για Πέμπτη .

Υπάρχει και ο άλλος σέρβερ που παρέχει ο thazio μπορεί να γίνει κι εκεί για να μην διαταραχτεί το πρόγραμμα του thelab.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Κώστα πού έχεις εξαφανιστεί?????

 

Υποχρεωτική άδεια άνευ αποδοχών λόγω κακής διαγωγής!!   :boxed:  :bleh:  :bleh:  :bleh:  :bleh:

 

 

Υπάρχει και ο άλλος σέρβερ που παρέχει ο thazio μπορεί να γίνει κι εκεί για να μην διαταραχτεί το πρόγραμμα του thelab.

 

Κάτσε να δούμε τι θα βάλει ο Άρης, μήπως το κάνουμε 2σε1, πρωτάθλημα+προπόνηση για την Πέμπτη.

Κατά τ' άλλα εγώ με το ζόρι κατάφερα να συνηθίσω τους 60λεπτους αγώνες, θα πεθάνω στο 5ωρο! Μέσα όμως για 1-2 ωρίτσες από τις 5, εκτός απροόπτου φυσικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που έτρεξαν, ύπουλη πίστα που δεν συγχωρούσε το παραμικρό λάθος! Στην αρχή του δεύτερου γύρου έσπασα το παρμπρίζ σε μια ανεπαίσθητη επαφή με το διάζωμα οπότε η ελπίδα να πιάσω τον Γιώργο εξανεμίστηκε αφού οδηγούσα σαν να φοράω γυναικείο βέλο, μέχρι που από την τύφλα μου καρφώθηκα... Παρ' όλα αυτά με είχες στο "σβέρκο" σου Γιώργο να σε αγχώνω για πολλούς γύρους :hehe:

 

Μεγάλος άτυχος του αγώνα ο Zenor που στούκαρε στον πρώτο κι' όλας γύρο...

 

Το replay το έχω, αν ενδιαφέρεστε, να το ανεβάσω το απόγευμα.

 

Διαλέγω combo και θα ήθελα να τρέξουμε μια αγαπημένη πίστα μου από το GranTurismo την Autumn Ring --> Download με το BMW M3 E30 Group A DTM.

13 Γύροι βγάζουν τα 20 λεπτά νομίζω. Αν δεν υπάρχουν σοβαρές αντιρρήσεις θα το επισημοποιήσω και θα βάλω αργότερα και αναλυτικά όλες τις πληροφορίες, όπως συνηθίζουμε.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που έτρεξαν, ύπουλη πίστα που δεν συγχωρούσε το παραμικρό λάθος! Στην αρχή του δεύτερου γύρου έσπασα το παρμπρίζ σε μια ανεπαίσθητη επαφή με το διάζωμα οπότε η ελπίδα να πιάσω τον Γιώργο εξανεμίστηκε αφού οδηγούσα σαν να φοράω γυναικείο βέλο, μέχρι που από την τύφλα μου καρφώθηκα... Παρ' όλα αυτά με είχες στο "σβέρκο" σου Γιώργο να σε αγχώνω για πολλούς γύρους :hehe:

 

Ναι το 458 μου ψιλοδιαλύθυκε όταν ο stathis έπεσε επάνω μου καθώς του έριχνα γύρο, βασικά μου έκανε εντύπωση που δεν με έπιασες. Οι τελευταίοι 5 γύροι μου έγιναν με το τιμόνι να είναι μονίμως 15 μοίρες δεξιά κάτι που παρεπιμπτόντως δεν το είχα δεί ποτέ με το G25 στο AC παρα μόνο στο iRacing.

Link to comment
Share on other sites

με το τιμόνι να είναι μονίμως 15 μοίρες δεξιά κάτι που παρεπιμπτόντως δεν το είχα δεί ποτέ με το G25 στο AC

Αν έκανες λαθη που κανουμε εμείς οι γήινοι θα το είχες δει από πιο νωρίς...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο φαίνεται το combo του Αρη διαλιέχτε ώρα και βούρ όλοι μέσα αύριο για μαζική προπόνηση θα χει και συγκρουόμενα . Δώστε μου dtm και πάρτε μου την ψυχή.

 

Ναι το 458 μου ψιλοδιαλύθυκε όταν ο stathis έπεσε επάνω μου καθώς του έριχνα γύρο, βασικά μου έκανε εντύπωση που δεν με έπιασες. Οι τελευταίοι 5 γύροι μου έγιναν με το τιμόνι να είναι μονίμως 15 μοίρες δεξιά κάτι που παρεπιμπτόντως δεν το είχα δεί ποτέ με το G25 στο AC παρα μόνο στο iRacing.

Σ΄αυτή την πίστα που ήταν πολύ κοντά οι μπαριέρες τα δένδρα και τα πεζοδρόμια ,μόνο περίπτερα δεν είχε, το παθα τουλάχιστον 6 φορές σε μισή ώρα με g27 esc :D .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.