Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Και πώς βλέπεις temps/usage ελαστικών ή γράφεις χρόνο στο RSR. Άρα κάτι έχεις αφήσει. 
 

 

Κατάλαβες? Λέει στους άλλους βγάλτε τα, ενώ αυτός το έχει τιγκάρει στα apps!   :bleh:

 

Πέρα από την πλάκα, είναι κλασσικά βήματα troubleshooting. Αν έχεις προβλήματα ξεκινάς απομακρύνοντας τα όλα και αν όντως βελτιωθεί η κατάσταση, τα προσθέτεις ένα ένα μέχρι να βρείς ποιό(α) δημιουργεί το πρόβλημα και ανάλογα αποφασίζεις αν μπορείς να κάνεις χωρίς αυτό ή όχι.

 

Επίσης να υπενθυμίσω την ύπαρξη των default apps. Μπορεί να μην είναι τόσο όμορφα και συμμαζεμένα αλλά 99% των περιπτώσεων λειτουργούν απρόσκοπτα.

 

 

@geovas77, όσο και να μην θέλουμε να το παραδεχτούμε, το iR είναι έτη φωτός μπροστά σε θέματα Online mp.

Αν εσύ μπορείς να ξεπεράσεις τα διάφορα θέματα του (τιμές, physics κα) τότε καλά κάνεις και ασχολείσαι με αυτό.

Καλά θα κάνεις αν μπείς στο πρωτάθλημα να αφοσιωθείς σε αυτό και από μένα έχεις τις καλύτερες ευχές για μια ακόμα νίκη!

Εκτός όμως και αν οι μέρες συμπίπτουν με τους δικούς μας αγώνες, μπορείς άνετα να συμμετέχεις και σε αυτούς, απλά ίσως να μην κυνηγάς τις πρώτες θέσεις.

Η ευχαρίστηση πάντως είναι εγγυημένη!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποιος παραπονιέται κ για τις official http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/if-you-have-a-significant-fps-drop-read-here.17536/page-40#post-386450

Δεν ξέρω. 

 

Άκη βάλε ρε συ λίγο το πρόγραμμα της ημέρας. Θα προσπαθήσω να είμαι. 

 

Μήπως να πήγαινε ελαφρως πιο αργά για το τσίκνισμα?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταφερει να κανω κατω απο 1:34.xx-1:35 με τπτ,αλλα θα μπω για την παρεα οπως παντα!

 

Βάλε το setup του Άκη και ανέβασε aero στο 4-5 (είναι πολύ γρήγορο), αν θες κάτι ποιο σταθερό βάλε του Πάνου. Θα τα βρεις και τα δύο εδώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Του 'Ακη μου φαίνεται ασταθές (υπερστοφικό) και του Πάνου υπερβολικά σταθερό (υποστροφικό) . 

Θα ανεβάσω κ το δικό μου. 

Βεβαια ο καθένας έχει το setup που εξυπηρετεί το στυλ του πχ το δικό μου είναι εντελώς ουδέτερο (νομίζω) προς ελαφρά υπερστροφικό βέβαια πάντα με το στυλ μου , άλλος θα το βρει χάλια.

 

Βεβαια στον αγώνα θα νικήσει αυτός που δεν κάνει λάθη (ή τουλ τα λιγότερα :lol: ) 

 

Πάντως όταν πας κομμάτια (για τα δεδομένα σου) , είναι τοσο rewarding που ενώ το ξέρεις πως μάλλον θα την πατήσεις, εκεί λες κ πιο γρήγορα!!! Παιχνιδάρα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το setup του Άκη και ανέβασε aero στο 4-5 (είναι πολύ γρήγορο), αν θες κάτι ποιο σταθερό βάλε του Πάνου. Θα τα βρεις και τα δύο εδώ.

 

Με του Ακη εκανα το 1:34:xx και με το default εκανα 1:35 οποτε κλαιν..την αεροτομη δεν την δοκιμασα στο 5 ειναι η αληθεια..μονο στο 3 κ 4 δοκιμασα στου Ακη.

Του Πανου δεν το δοκιμασα ακομα αλλα θα το κανω..

Που να δουλεψουν σε μας τους κουλους ρε σεις τα setup σας.. :p

Link to comment
Share on other sites

Και πώς βλέπεις temps/usage ελαστικών ή γράφεις χρόνο στο RSR. Άρα κάτι έχεις αφήσει. 

Είναι τα βήματα του troubleshooting όπως είπε και ο Κώστας. Μετά επαναφέρεις τα apps 1-1 μέχρι να ξαναέχεις πρόβλημα. Εγώ έχω φορτωμένα τα danny giusa tyre temps, rivali tempo, rivali delta, rsr live timing και helicorsa. Σε online όλα κλειστά εκτός του  helicorsa και του tyre temps.

 

Πάντως κάποιος παραπονιέται κ για τις official http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/if-you-have-a-significant-fps-drop-read-here.17536/page-40#post-386450

Δεν ξέρω. 

 

Άκη βάλε ρε συ λίγο το πρόγραμμα της ημέρας. Θα προσπαθήσω να είμαι. 

 

Μήπως να πήγαινε ελαφρως πιο αργά για το τσίκνισμα?

OK δεν έχω πρόβλημα. Αν δεν έχουν και οι άλλοι να το πάμε 1 ώρα μετά. 22.45 το qual 30 λεπτά και 23.15 να αρχίζει ο 1ος αγώνας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα εάν θέλετε να το μεταφέρετε πίσω μόνο για μισή ώρα, qualify 22:15. Με τον πρώτο αγώνα μετά τις 11 δεν θα συμμετέχω. Άκη ανέλαβε μόνο να στήσεις τον server σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Του 'Ακη μου φαίνεται ασταθές (υπερστοφικό) και του Πάνου υπερβολικά σταθερό (υποστροφικό) .

Θα ανεβάσω κ το δικό μου.

Βεβαια ο καθένας έχει το setup που εξυπηρετεί το στυλ του πχ το δικό μου είναι εντελώς ουδέτερο (νομίζω) προς ελαφρά υπερστροφικό βέβαια πάντα με το στυλ μου , άλλος θα το βρει χάλια.

Βεβαια στον αγώνα θα νικήσει αυτός που δεν κάνει λάθη (ή τουλ τα λιγότερα :lol: )

Πάντως όταν πας κομμάτια (για τα δεδομένα σου) , είναι τοσο rewarding που ενώ το ξέρεις πως μάλλον θα την πατήσεις, εκεί λες κ πιο γρήγορα!!! Παιχνιδάρα.

Έχεις δίκιο σερ jim τώρα το έχω αλλάξει λίγο παραμένει πολύ σταθερό αλλά καθόλου υποστροφικο χθες με τα παιδιά μου δωσε 1:31:520.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που φοβάμαι είναι τα teleportings χθες είχαμε αρκετά από αυτά και είναι καταστροφικα.

 

Απ'ότι βλέπω στην λίστα υπάρχουν και servers στην Ελλάδα (AC MGR) με 28 ping, και σε Ιταλία με 44. Του TheLab μου τον βγάζει Γαλλία και πάντα έχω 120ms.

Αυτοί οι δύο ελληνικοί είναι locked, έχει κανείς ιδέα ποιος τους διαχειρίζεται;

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

OK έκλεισε. To qualifying ξεκινάει 22.15, o 1oς αγώνας 23.00 και θα είναι 13 γύρων. Ο 2ος reverse order κατά τα γνωστά. Μη φάτε πολύ και βαρυστομαχιάσετε!!

 

Lag δε νομίζω να υπάρξει αφού ο server γενικά είναι πολύ σταθερός Καλού κακού όμως θα μειώσω λίγο το server refresh rate.

Όποιος θέλει να κρατάει αυτόματα τα replay ας κατεβάσει αυτό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

φοβαστε τα g στις στροφες του grobnik απο την βαρυστομαχια? :p

 

για τα setups το εχουμε ξαναπει ναι ισως δωσουν ενα αλφα προβαδισμα αλλα στο τελος πρεπει να το φερετε στα μετρα σας αλλοι πανε με 1 φτερο αλλοι με 5 σημασια εχει να κατσει καλα και να μην χοροπηδαει σαν τραβελι στην συγγρου

Έγινε επεξεργασία από airfathaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Eχω να κάνω δύο προτάσεις, στον Ζenor και Αki προτείνω να καταναλώσουν όσο περισσότερο γίνεται έτσι θα αποκτήσουν καλύτερο κράτημα γιατί θα χαμηλώσει το κέντρο βάρους :sarcastic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.