Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Άρη στο v3 είναι χρωματισμένα αλλα κ να μην είναι , στο app το αμάξι σου είναι στο κέντρο ακίνητο κ τα άλλα κινούνται γύρω από αυτό (σωματοπαγές σύστημα συντεταγμένων για να μιλήσω στην γλώσσα του μεταχπτυχιακού) , άρα κάνει μπαμ ποιός είσαι.

 

Τότε είναι καλά νέα. Εγώ πάντως το κατέβασα πριν μερικές μέρες, πότε πρόλαβε και πήγε v3? Εγώ πάντως σε race με την AI που το δοκίμασα είμαστε όλοι άσπροι...

Θα το ξαναδώ, γιατί πραγματικά είναι πολύ χρήσιμο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για να μιλήσω στην γλώσσα του μεταχπτυχιακού

 

Ωπ ρε συ, κάνεις μεταπτυχιακό? Γιατί δεν μας το είχες πει τόσο καιρό?  :bleh:

 

Λίγο καυστικό χιούμορ, αφιερωμένο στον @panosdimp

@liakjim, μην παρεξηγείς  :maninlove:

 

Αυτό το app ρε παιδί μου, αν και μπορεί να είναι χρήσιμο σε κάποιους, θυμάμαι πριν χρόνια που το πρόσθεσαν στο ACR, έφαγαν τρελό δούλεμα!! (ACR = simcade at best)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και το έχω ξαναπεί πιο πρίν, τί θα λέγατε να βάλουμε (ναι θα προσπαθήσω να μπω έστω και απροπόνητος) το app που μας δείχνει το αυτοκίνητό μας από πάνω και τα διπλανά μας?Δλδ αυτόattachicon.giftitle_small.jpghttp://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/helicorsa-radar-app.20223/

Πολυ χρησιμο το εβαλα απο την πρωτη μερα π το ποσταρες.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνηθίσαμε πιά...

Είναι λίγο simcade φάση το app αλλα σε single monitor με τα FOV που έχουμε είναι must.

πχ με FOV 37 που έχω, με το app αυτό δεν θα είχαμε στουκάρει με τα Honda κας ας ήσουν στην νεκρή μου γωνία.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ να σας έρθω σήμερα... :)

Βέβαια δεν έχω προλάβει να ρυθμίσω ή να μάθω τις πληροφορίες που αφορούν το teamspeak οπότε έλεγα

αφού οι κανόνες είναι γνωστοί και κατανοητοί (εκτός από ένα σημείο για εμένα - θα το ρωτήσω μετά) αναρωτιέμαι αν μπορώ να συμμετάσχω άνευ :whistling:

 

Επίσης από την μικρή μου εμπειρία σε ένα πρωτάθλημα των www.simracers4life.com παίζαμε με κανόνες όπως ακριβώς λέει ο Oxide Burnedbrain και

ήταν καταπληκτικά!

 

P.S.: Για την κατάταξη στο race 2 - rolling start - στο quali μπαίνουμε στην πίστα μετά τον πίσω μας στην κατάταξη του race 1 ,περνάμε από την εκκίνηση κάνουμε ένα γύρο και μετά ξανμπάινουμε (σύνολο τρεις γύροι) ή ξαναμπαίνουμε pits (σύνολο ένας);

        Επίσης στην ευθεία πότε ξεκινάμε αφού δεν έχουμε φανάρι και με πόσα χλμ/ω ρολλάρουμε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε συνηθίσαμε πιά...Είναι λίγο simcade φάση το app αλλα σε single monitor με τα FOV που έχουμε είναι must.πχ με FOV 37 που έχω, με το app αυτό δεν θα είχαμε στουκάρει με τα Honda κας ας ήσουν στην νεκρή μου γωνία.

Jim εμενα λες?Ποτε τρακαραμε με τα honda?

Link to comment
Share on other sites

Jim εμενα λες?Ποτε τρακαραμε με τα honda?

Για τον Κώστα λέω, ο οποίος ύπουλα ενώ ήξερε ότι θα έμπαινε στο blind spot , με πέταξε εκτος πίστας στην τελευταία στροφή  :bleh:  :bleh:  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να μην μπορέσω να τρέξω σήμερα (από τα παυσίπονα εξαρτάται) ...

Οοοοχι κι έχω ποντάρει ότι έχω και δεν έχω πάνω σου πάρε mesulid 100mg φαγωμένος και κατέβα! :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

logitech GT force  :p ενος φιλου ειναι αλλα δεν την εχει δουλεψει σχεδον καθολου εδω και 2 χρονια

https://www.skroutz.gr/s/63500/Logitech-Driving-Force-GT.html?keyphrase=logitech+gt

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πολύ σύντομα θα είσαι πιο γρήγορος από το pad.

Εμένα μου πήρε 250ώρες για να είμαι αρκετά πιο γρήγορος αλλά καμιά 20ώρες για εξίσου ή ελάχιστα πιο αργός σε απόλυτο χρόνο αλλά συνολικά σε αγώνα λόγω καλύτερου ελέγχου (άρα λιγότερα λάθη) τελικά γρηγορότερος. Θα το δεις. Τις μοίρες θα έλεγα να μη τις πειράξεις ώστε να συνηθίσεις από την αρχή στις σωστές. 

Link to comment
Share on other sites

P.S.: Για την κατάταξη στο race 2 - rolling start - στο quali μπαίνουμε στην πίστα μετά τον πίσω μας στην κατάταξη του race 1 ,περνάμε από την εκκίνηση κάνουμε ένα γύρο και μετά ξανμπάινουμε (σύνολο τρεις γύροι) ή ξαναμπαίνουμε pits (σύνολο ένας);

        Επίσης στην ευθεία πότε ξεκινάμε αφού δεν έχουμε φανάρι και με πόσα χλμ/ω ρολλάρουμε;

Αφού τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα, o admin προχωράει στα επόμενα sessions. Όταν φτάσουμε στο 2ο race κάνουμε γύρο σχηματισμού (θυσιάζοντας τον 1ο γύρο του αγώνα) όπου ο καθένας παίρνει τη θέση του με ταχύτητες μέχρι 150-180 kmh το πολύ. Τέρμα γκάζι πάμε από την τελευταίας στροφή και μετά. Προσπεράσεις επιτρέπονται από τη στιγμή που περνάμε τη γραμμή εκκίνησης και μπαίνουμε στο 2ο γύρο.

 

Υπάρχει και άλλος τρόπος για να μη χαθεί ο 1ος γύρος του αγώνα. Να βγούμε στο quali του 2ου event με ανάποδη σειρά από αυτήν που τερματίσαμε να κάνουμε μόνο ένα γύρο και μετά escape->back to pits. Με αυτό τον τρόπο βγαίνουμε στο grid έτοιμοι στη σωστή σειρά χωρίς ανάγκη γύρου σχηματισμού.

 

Το rolling start στο 2ο αγώνα πάντως το προτιμούμε για να αποφευχθεί ο μεγάλος χαμός στις πρώτες στροφές!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση.

με το rolling start καταλαβα.

ο ενας γυρος στα δοκιμαστικά τι σημαινει;

Ξεκιναω από τα pits περνάω από την εκκίνηση και μετα esc ετσι;

μολις μπει ο ενας βγαινει ο αλλος;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση.

με το rolling start καταλαβα.

ο ενας γυρος στα δοκιμαστικά τι σημαινει;

Ξεκιναω από τα pits περνάω από την εκκίνηση και μετα esc ετσι;

μολις μπει ο ενας βγαινει ο αλλος;

 

Θα περάσουμε όλοι στο qualifying μετά τον αγώνα.

Θα ξεκινήσουμε να βγαίνουμε από τα Pits με την ανάποδη σειρά απ' ότι τερματίσαμε στον προηγούμενο αγώνα και θα κάνουμε ένα γύρο χωρίς προσπεράσεις.

Αφού κάνουμε ένα γύρο, και όταν περάσουμε όλοι την γραμμή τερματισμού, πατάμε ESC και Back to Pits.

Μετά skip στον αγώνα και θα είμαστε όλοι στις σωστές θέσεις.

 

Είναι σχετικά περίπλοκη διαδικασία, που θα γίνει πολύ δυσκολότερη αν δεν είμαστε όλοι στο TS.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.