Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Γειά σου έστω και καθυστερημένα σε καλωσορίζω κι εγώ ιταλόφιλε και σειρά αν κρίνω από την ηλικία σου. Ξέρεις με τι κυκλοφορούσα το 83? Με moto morini 350k2  βγαλμένο από μια μικρή ιταλική βιοτεχνία φτιαγμένο με πολύ μεράκι και πάθος διέθετε τρία δισκόφρενα αεριζόμενα με διπλά έμβολα και σταμπιλάιζερ στο τιμόνι για σταθερότητα στις μεγάααλες ταχύτητες ,έπιανε τότε 175 km/h ήταν τετράχρονο V δικύλινδρο αερόψυκτο με νικαζιλ επίστρωση στους κυλίνδρους και θαλάμους heron πάνω στα πιστόνια ,βαλβίδες παράλληλες δεν υπήρχε περίπτωση να τις καρφώσει ποτέ, εκκεντροφόρο στο κέντρο με ωστήρια. Ο ήχος ανάμεσα σε bmw και ducati δηλαδή εύκολα αναγνωρίσιμος από απόσταση.

Οι τρελοιταλοί λοιπόν το πήραν από τις πίστες και του βάλανε φλασάκια και φώτα και το έβγαλαν στην αγορά ,7 μόνο πουλήθηκαν στην Ελλάδα ,ευτυχώς ήταν τρομερά αξιόπιστο και άντεξε το πούλησα το 92 με 90000 km και ζει ακόμα στο Ηράκλειο Κρήτης με 130000 km στο κοντέρ.

Δυστυχώς η θητεία μου ως μοτοσυκλετιστής έληξε το 92 από τότε είναι ζήτημα αν έχω κάνει 2 km με μοτοσυκλέτα.

Οικογένεια και εργασία πάνω απ΄ όλα αν βάλεις και το φόβο για τη ζωούλα μου καταλαβαίνεις το γιατί.

Η φύση της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει να συμμετέχω τις Πέμπτες αλλά τα Σ/Κ βρίσκω χρόνο, εύχομαι λοιπόν να συναντηθούμε στην πίστα του server μας για λίγη εκτόνωση που είναι τόσο απαραίτητη στις μέρες μας.

Τα παιδιά εδώ είναι πολύ καλή παρέα είχα την ευκαιρία να το διαπισώσω τις δύο φορές που συμμετείχα, θα βρείς γιατρικό για την ασθένειά σου λοιπόν που απ΄ ότι φαίνεται είναι η ταχύτητα!

See you on track!

Καλησπέρα,

 

Μόλις το είδα και εγώ το πόστ, πολλά ταξίδια με την δουλειά οπότε και πολύ τρέξιμο...

Ιταλός για το "αλατοπίπερο" και το καααατι παραπάνω που αισθάνομαι ότι μου δίνουν οι παντώς είδους μηχανές τους.

Από μηχανή espresso μέχρι και Ferrari, είναι το κάτι άλλο οι Ιταλοί. Βέβαια μην μπλέξεις με διάφορα ηλεκτρικά - ηλεκτρονικά 'καλούδια" γιατί εκεί την έκανες :p . ΈΕΕΕΕΕΕΕχχχχχχωωωωωωωω ρίξει σπρώξιμο χαχαχαχαχα.

Στα 80's και 90's Ιάπωνας με διάφορα (δίχρονα κυρίως) εργαλεία αυτοκτονίας της εποχής, έ και αφού σωθήκαμε τότε που ΔΕΝ είχαμε καθόλου μυαλό, τα Σαββατοκύριακα προσπαθούμε και πάμε ακόμη καμιά βόλτα-εκδρομή εντός ή και εκτός συνόρων ή στα ντουζένια μας και καμιά πίστα!!!

Βέβαια ΠΑΝΤΑ ντυμένος σαν τον ρόμποκοπ, ακόμη και εάν πάω μέχρι το περίπτερο για τσιγάρα ;)

 

Αφήνω το spam (sorry guys)

Μάλλον αύριο δεν με βλέπω να τα καταφέρω να τρέξω τον αγώνα μαζί σας, εκτός και εάν επιστρέψω από ταξίδι στο σπίτι νωρίτερα από την εκκίνηση του αγώνα.

Δεν έχω βάλει ούτε το μοντ στο παιχνίδι και φυσικά δεν έχω κάνει προπόνηση ούτε για το πως μπαίνεις στο μονοθέσιο χαχαχαχα, αλλά ευτυχώς όμως την θυμάμαι την πίστα, καλά πιστεύω, από το rFactor2.

Σε κάθε περίπτωση όμως, εάν τα καταφέρω, θα κοιτάξω να ξεκινήσω τελευταίος στο grid μην χαλάσω και των υπολοίπων τον αγώνα!

 

Εάν δεν τα καταφέρω, σας εύχομαι να περάσετε πολύ όμορφα όλοι (αυτό είναι ΣΙΓΟΥΡΟ)!!!!!

 

Γιώργος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

***SERVER RACE UPDATE***

 

Cars: Formula 1 2015 (https://www.mediafir...pc25ptgp9yzpavn) <- FCM 2015 1.1 Update
Track: Silverstone GP

Password: bernie

 

Silverstone-4.jpg

 

Settings:
Ώρα πίστας: 13:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets

Penalties ON
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
50% Damage
1x tyre wear

 

Practice 60 Mins @ 20:45 Pickup Mode
Qualify 45 Mins @ 21:45
1o Race 12 Laps @ 22:30 ~ 20 Mins
2o Race 12 Laps @ 22:55 ~ 20 Mins Reverse Start

 

1ος αγώνας:
Standing start

 

2ος αγώνας:
O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!
Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.
Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

 

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (Spotter | RaceDepartment)
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (ferito-liveCarTracker | RaceDepartment)

Link to comment
Share on other sites

Results @ http://simresults.net/150129-BR7

 

Την επόμενη εβδομάδα βάζει ο zenor combo, αν είναι δυνατόν να ξέρουμε μέχρι το Σάββατο το Πρωί για να έχουμε χρόνο το ΣΚ για practice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ευχαριστούμε για τους servers (AC/teamspeak), είχε πολύ πλάκα σήμερα τα F1 cars είναι φοβερά στην οδήγηση. 

Εγώ θα πρότεινα για επόμενο αγώνα Formula Abbarth - Mugello ή αν δεν σας αρέσει αυτό GT2/3 - Monza.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτος αγωνας σημερα και ηταν θαυμασια... βεβαια μεχρι να μαθω τα team speak και αυτα τα κολπα εχασα ολο το practice.. Μπραβο σε ολους για τη διεξαγωγη του αγωνα και συγχαρητηρια στους zenor, aki οι οποιοι πετουσαν

Έγινε επεξεργασία από IKAROS_Panos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πρωτος αγωνας σημερα και ηταν θαυμασια... βεβαια μεχρι να μαθω τα team speak και αυτα τα κολπα εχασα ολο το practice.. Μπραβο σε ολους για τη διεξαγωγη του αγωνα και συγχαρητηρια στους zenor, aki οι οποιοι πετουσαν

 

 

Καταρχάς ευχαριστούμε για τους servers (AC/teamspeak), είχε πολύ πλάκα σήμερα τα F1 cars είναι φοβερά στην οδήγηση. 

Εγώ θα πρότεινα για επόμενο αγώνα Formula Abbarth - Mugello ή αν δεν σας αρέσει αυτό GT2/3 - Monza.

 

Καλώς ήρθατε, η παρέα μας εμπλουτίστηκε με δύο πολύ καλούς οδηγούς!

@Zenor βάλε ότι σου αρέσει, αυτό είναι και το νόημα του να διαλέγει ο καθένας με τη σειρά. Κάποιοι μπορεί να γκρινιάξουν - δεν πειράζει - θα τους περάσει :tongueout:

Link to comment
Share on other sites

πολυ δυσκολο αμαξι εκανα τις ταρζανιες μου στον δευτερο αγωνα παραλιγο να παρω εξω τον ακη αλλα οκ ζησαμε αλλη μια μερα  :p

 

zenor διαλεγεις οτι θες και οποιο Mod θες αρκει να μπορει να παιχτει απο ολους

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο zenor για τη νίκη! Ταχύτατος. Ευτυχώς είχα την οθόνη κοντά στα μάτια μου και σε έβλεπα πού και πού  :lol:

Ευφημο μνεία στον Billy για το podium!

 

Ναι ο Billy ήταν πολύ καλός σήμερα, μπράβο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ασχετο.... ενα μηνα παιζω asseto και μολις σημερα εμαθα οτι με το F11 εχει καθρεφτη π βλεπεις πισω.. μεχρι σημερα πατουσα το κουμπι απ το τιμονι για να κοιταξω πισω (ακομα και στα δοκιμαστικα για να μην καθυστερησω καποιον) ποσο noob πια? :D

Link to comment
Share on other sites

zenor congrats πολυ γρηγορος!

Τhanks guys..εκμεταλευτηκα βεβαια και κατι εξοδους αλλα με μηδεν προπονηση ολη την βδομαδα πιστευω ηταν καλα! :)

 

Μπραβο και παλι σε ολα τα παιδια για την αποψινη βραδια! ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 Lewis Hamilton Mercedes 1’37.176   26 2 Sebastian Vettel Red Bull-Renault 1’37.481 0.305 52 3 Nico Rosberg Mercedes 1’38.091 0.915 26 4 Valtteri Bottas Williams-Mercedes 1’38.264 1.088 34 5 Jenson Button McLaren-Mercedes 1’38.284 1.108 52 6 Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault 1’38.407 1.231 45 7 Daniel Ricciardo Red Bull-Renault 1’38.459 1.283 34 8 Fernando Alonso Ferrari 1’38.587 1.411 52 9 Nico Hulkenberg Force India-Mercedes 1’38.625 1.449 52 10 Kevin Magnussen McLaren-Mercedes 1’38.677 1.501 32 11 Sergio Perez Force India-Mercedes 1’38.716 1.540 41 12 Romain Grosjean Lotus-Renault 1’38.919 1.743 48 13 Jean-Eric Vergne Toro Rosso-Renault 1’39.261 2.085 44 14 Jules Bianchi Marussia-Ferrari 1’39.961 2.785 51 15 Adrian Sutil Sauber-Ferrari 1’40.041 2.865 34 16 Pastor Maldonado Lotus-Renault 1’40.314 3.138 48 17 Max Chilton Marussia-Ferrari 1’40.399 3.223 50 18 Kamui Kobayashi Caterham-Renault 1’41.462 4.286 31 19 Esteban Gutierrez Sauber-Ferrari 1’42.566 5.390 7 20 Marcus Ericsson Caterham-Renault 1’44.319 7.143

7

 

 

οι χρονοι το 2014 ειναι αστειο που οσοι καναμε χωρις drs Καταφεραμε να φτασουμε κοντα στον χρονο του lewis (και φυσικα ειμασταν αρκετοι που γυρναγαμε απο τον romain και κατω βεβαια τι συγκρινω αλλα οκ  :p )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.