Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Άφού ο κοσμος θέλει Silverstone.

Για την Giulietta δεν θα έλεγα ότι συμφωνώ.

 

Πάντως ας μην χαλάσουμε το καθεστώς.

Ας βάλει ο επόμενος. 

Μπορεί να φτιαχτεί μια λίστα ατόμων να ξέρουμε κάθε φορά.

Στην λίστα θα είμαστε όλοι όσοι μπαίνουμε στο teamspeak.

Αυτός που δεν θα μπορέσει πάει ο επόμενος κτλ

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Η Giulietta είναι από τα λίγα (αν όχι το μοναδικό) αυτοκίνητο της kunos που έχει μόνο street λάστιχα.. Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον ένα τέτοιος αγώνας που όλοι θα τρέχουμε με street.

Κατά τα άλλα είμαι σύμφωνος με το να βάζουν combos οι κλασικοί θαμώνες του ts και από καμιά φορά παραπάνω ο geovas που ασχολείται περισσότερο με τα του server και τον έχει πληρώσει κιόλας :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!!

 

Αν και δεν θέλω να πεταχτώ σαν "μαιντανός" :p :p , ένας αγώνας τύπου "Ενιαίο", δηλαδή με το ίδιο αυτοκίνητο όλοι θα ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση - πρόκληση.

Πόσο μάλλον αν αυτό το αυτοκίνητο αφενός δεν έχει τρελή δύναμη και αφετέρου street ελαστικά και το όλο event γίνονταν σε μια τεχνική πίστα του τύπου Imola ή Monza ή Mugello.

 

Εντάξει ΔΕΝ είμαι τόσο Ιταλός όσο μπορεί να φαίνεται από τα παραπάνω, απλά "έτυχε" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Να συμπληρώσω δεν ότι απλά "έτυχε" να έχω και ένα Aprilia RSV 1000 και ένα UNO Turbo ie mk1 το οποίο κάποια στιγμή θα γίνει ιστορικό...

Άρα όπως πολύ σωστά καταλάβατε ΔΕΝ είμαι Ιταλός.... απλά ..... "έτυχε"...... χαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

και το abarthακι νομιζω εχει street λαστιχα και η laferrari (οσο μπορεις να τα πεις street αυτα  :p )

Λέω να έχει μόνο street για να μη μπορεί να βάλει κανείς semis ακόμα και να θέλει :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

***SERVER UPDATE***

 

Signup @ http://www.thelab.gr/calendar/event/20-assetto-corsa-greek-gathering/

 

 

Cars: Formula 1 2015 (https://www.mediafire.com/?pc25ptgp9yzpavn) <- FCM 2015 1.1 Update
Track: Silverstone GP

 

Silverstone-4.jpg

 

Settings:
Ώρα πίστας: 13:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets

Penalties ON
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
50% Damage
1x tyre wear

 

Practice 60 Mins @ 20:45 Pickup Mode
Qualify 45 Mins @ 21:45
1o Race 12 Laps @ 22:30 ~ 20 Mins
2o Race 12 Laps @ 22:55 ~ 20 Mins Reverse Start

 

1ος αγώνας:
Standing start

 

2ος αγώνας:
O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!
Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.
Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

 

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (Spotter | RaceDepartment)
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (ferito-liveCarTracker | RaceDepartment)

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι το combo (πίστα+αυτοκίνητο) πρέπει να μπαίνει Παρασκευή για να μπορούμε (και εμείς οι οικογενειάρχες) να κάνουμε καμιά προπόνηση.

Μια λίστα με τη σειρά των ατόμων που διαλέγουν, δεν θα έβλαπτε, αφού θα έδινε και τον απαραίτητο χρόνο σε κάποιον να διαλέξει.

Αφού αργούμε ας βάλει ο geovas.

 

Υ.Γ. Καλά ρε θηρίο, στο δευτερόλεπτο με πρόλαβες :D

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρη από τώρα και στο εξής προτείνω απ'όσους μένουν στο teamspeak (συνήθως υπάρχουν κάποιοι μόνιμοι θαμώνες κάθε πέμπτη) μετά από κάθε αγώνα να επιλέγουμε έναν και να βάζει το combo μέχρι την Παρασκευή το βράδυ έτσι ώστε να υπάρχει χρόνος για practice μέσα στο ΣΚ.

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση:http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/formula-corsa-ff1-2015-season-v1-1-released-in-op.11921/

 

Δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου το mod, τί λέει?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε το δοκίμασα χθες βράδυ στο server μας.

Ωραίος ήχος και συμπεριφορά της αρεσκείας μου,θα περάσετε καλά την Πέμπτη παλιοτυχεροι.

Κανένας για σήμερα? Προτείνετε ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!!

 

Αν και δεν θέλω να πεταχτώ σαν "μαιντανός" :p :p , ένας αγώνας τύπου "Ενιαίο", δηλαδή με το ίδιο αυτοκίνητο όλοι θα ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση - πρόκληση.

Πόσο μάλλον αν αυτό το αυτοκίνητο αφενός δεν έχει τρελή δύναμη και αφετέρου street ελαστικά και το όλο event γίνονταν σε μια τεχνική πίστα του τύπου Imola ή Monza ή Mugello.

 

Εντάξει ΔΕΝ είμαι τόσο Ιταλός όσο μπορεί να φαίνεται από τα παραπάνω, απλά "έτυχε" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Να συμπληρώσω δεν ότι απλά "έτυχε" να έχω και ένα Aprilia RSV 1000 και ένα UNO Turbo ie mk1 το οποίο κάποια στιγμή θα γίνει ιστορικό...

Άρα όπως πολύ σωστά καταλάβατε ΔΕΝ είμαι Ιταλός.... απλά ..... "έτυχε"...... χαχαχαχα

Γειά σου έστω και καθυστερημένα σε καλωσορίζω κι εγώ ιταλόφιλε και σειρά αν κρίνω από την ηλικία σου. Ξέρεις με τι κυκλοφορούσα το 83? Με moto morini 350k2  βγαλμένο από μια μικρή ιταλική βιοτεχνία φτιαγμένο με πολύ μεράκι και πάθος διέθετε τρία δισκόφρενα αεριζόμενα με διπλά έμβολα και σταμπιλάιζερ στο τιμόνι για σταθερότητα στις μεγάααλες ταχύτητες ,έπιανε τότε 175 km/h ήταν τετράχρονο V δικύλινδρο αερόψυκτο με νικαζιλ επίστρωση στους κυλίνδρους και θαλάμους heron πάνω στα πιστόνια ,βαλβίδες παράλληλες δεν υπήρχε περίπτωση να τις καρφώσει ποτέ, εκκεντροφόρο στο κέντρο με ωστήρια. Ο ήχος ανάμεσα σε bmw και ducati δηλαδή εύκολα αναγνωρίσιμος από απόσταση.

Οι τρελοιταλοί λοιπόν το πήραν από τις πίστες και του βάλανε φλασάκια και φώτα και το έβγαλαν στην αγορά ,7 μόνο πουλήθηκαν στην Ελλάδα ,ευτυχώς ήταν τρομερά αξιόπιστο και άντεξε το πούλησα το 92 με 90000 km και ζει ακόμα στο Ηράκλειο Κρήτης με 130000 km στο κοντέρ.

Δυστυχώς η θητεία μου ως μοτοσυκλετιστής έληξε το 92 από τότε είναι ζήτημα αν έχω κάνει 2 km με μοτοσυκλέτα.

Οικογένεια και εργασία πάνω απ΄ όλα αν βάλεις και το φόβο για τη ζωούλα μου καταλαβαίνεις το γιατί.

Η φύση της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει να συμμετέχω τις Πέμπτες αλλά τα Σ/Κ βρίσκω χρόνο, εύχομαι λοιπόν να συναντηθούμε στην πίστα του server μας για λίγη εκτόνωση που είναι τόσο απαραίτητη στις μέρες μας.

Τα παιδιά εδώ είναι πολύ καλή παρέα είχα την ευκαιρία να το διαπισώσω τις δύο φορές που συμμετείχα, θα βρείς γιατρικό για την ασθένειά σου λοιπόν που απ΄ ότι φαίνεται είναι η ταχύτητα!

See you on track!

post-63928-0-09185200-1422176398_thumb.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Η φύση της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει να συμμετέχω τις Πέμπτες αλλά τα Σ/Κ βρίσκω χρόνο, εύχομαι λοιπόν να συναντηθούμε στην πίστα του server μας για λίγη εκτόνωση που είναι τόσο απαραίτητη στις μέρες μας.

δυστυχώς είμαι και εγώ στην ίδια φάση με τον Πανο αλλά πάντα τσεκάρω το ΣΚ τον server που συνήθως είναι άδειος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς είμαι και εγώ στην ίδια φάση με τον Πανο αλλά πάντα τσεκάρω το ΣΚ τον server που συνήθως είναι άδειος

 

Η φύση της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει να συμμετέχω τις Πέμπτες αλλά τα Σ/Κ βρίσκω χρόνο, εύχομαι λοιπόν να συναντηθούμε στην πίστα του server μας για λίγη εκτόνωση που είναι τόσο απαραίτητη στις μέρες μας.See you on track!

 

 

Θα μπω σίγουρα σήμερα (έτσι κι' αλλιώς) γύρω στις 19:00 (18:00-20:00), κανονίστε να βρεθούμε, αλλιώς προτείνετε ώρα ποιο συγκεκριμένη και θα προσπαθήσω να είμαι :D

Βγήκε νέα έκδοση:http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/formula-corsa-ff1-2015-season-v1-1-released-in-op.11921/

 

Δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου το mod, τί λέει?

 

Ωραίο είναι, προσπάθησε να έρθεις θα περάσουμε καλά!

Θέλει προσοχή το φρένο, αλλά γίνεται η δουλειά και με τα κατεβάσματα των ταχυτήτων (οπότε δεν είναι και τόσο απαραίτητο), δυστυχώς δεν "πειράζονται" οι σχέσεις του κιβωτίου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο combo. στην αρχη με εκνευριζε η f1 αυτη αλλα μετα απο καμια 10ρια γυρους παιρνεις το κολαι και ειναι απολαυση. πολυ καλος ηχος, τρομερη η οδηγηση κ συμπεριφορα... αναγκαστηκα να βαλω lock view to horizon βεβαια γιατι δε παλευοταν με τοσο τρεμουλο. οριστε και ενα βιντεο να δειτε τι χανετε οσοι δεν εχετε μπει ακομα :p

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.