Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Πολλή ησυχία έπεσε στο νήμα, δεν μου αρέσει αυτό...

Ελπίζω να έχουμε αγώνα σήμερα!

Ξεχώρισα δύο αυτοκίνητα ως ποιο γρήγορα (κατ' εμέ) για όσους θέλουν να πάρουν μέρος και δεν πρόλαβαν να κάνουν τις δοκιμές τους, τα BMW Z4 GT3 και Ferrari 458 GT2 (που ήταν και το ταχύτερο). Δεν πρόλαβα να δοκιμάσω το BMW M3 GT2.

Δοκίμασα όμως το νέο mod CAMARO GT3. Δεν κατάφερα να κάνω καλό χρόνο αλλά μπορώ να πω ότι είναι πολύ απολαυστικό στην οδήγηση, ιδίως στους ήχους που βγάζει αυτό το θηρίο, μου θύμισε μια ταινία που είδα πρόσφατα: το Fury και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να φανταστώ πως θα ήταν να οδηγάς το όχημα - πρωταγωνιστή της ταινίας :lol:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@geovas77,@akis_z80,  

Ο server είναι εκτός τουλάχιστον 2 μέρες τώρα...

Ελπιζω να τον κάνετε και update στην 1.02 γιατί αλλιώς δεν θα μπορώ να μπώ με την SLS.

Everything is up to date!

 

 

 

Server:

  • TheLab.gr Racing Club

 

Πίστα:

Αυτοκίνητα:

  • BMW m3 gt2
  • Corvette c6r (DOWNLOAD)
  • Ferrari 458 gt2
  • P4-5 2011
  • BMW z4 gt3
  • McLaren mp412c gt3
  • Mercedes sls gt3
  • Camaro gt3 (DOWNLOAD)

 

Προσοχή, όποιος θελήσει να μπει στο server πρέπει να έχει εγκαταστήσει τα 2 έξτρα αυτοκίνητα ακόμα και αν δεν έχει διαλέξει κανένα από αυτά!

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι ώρα είναι ο αγώνας παιδιά;

Μπορώ να συμμετέχω; (αν προλάβω δηλαδή)

Να φέρω και άλλον ένα;

(Είμαστε μιας προχωρημένης ηλικίας - δεν σπρώχνουμε...)

Όσο περισσότεροι τόσο το καλύτερο! Αρκεί βέβαια όποιος μπαίνει να θυμάται ότι τρέχει με ανθρώπους και δεν παίζει single player :D

H χρήση του teamspeak κρίνεται απαραίτητη.

21.45 ξεκινάνε τα δοκιμαστικά και 22.30 ο αγώνας. Περισσότερες λεπτομέρειες θα δωθούν κατά τις 21.00.

Μπορείς να διαβάσεις εδώ κάποιους κανονισμούς που προσπαθούμε να τηρούμε και εδώ το ποστ ενός προηγούμενου event για να πάρεις μια ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Τι ώρα είναι ο αγώνας παιδιά;

Μπορώ να συμμετέχω; (αν προλάβω δηλαδή)

Να φέρω και άλλον ένα;

(Είμαστε μιας προχωρημένης ηλικίας - δεν σπρώχνουμε...)

 

Και το ρωτάς? Εννοείται! Αμάν κάνουμε να δούμε "νέο αίμα" - μεταφορικά πάντα - εδώ δεν επιθυμούμε ούτε μια μυτούλα να ανοίξει, προσοχή και σεβασμός στον αντίπαλο στα πλαίσια πάντα των κανονισμών :hehe::sarcastic:

 

Για το TeamSpeak (αν δεν γνωρίζετε τι είναι αυτό...) θα χρειαστείτε κάποια βοήθεια από τους παλιούς και ποιο έμπειρους. (Υ.Γ. με πρόλαβες)

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει καθολου προπονηση (3-4 γυρους ετρεξα μονο) , αλλα λεω να μπω ετσι για την φαση..

 

Παλι ρομπα θα γινουμε.. :)

 

Και καλά θα κάνεις, προσπάθησε να μην έχεις καθόλου εξόδους από τη πίστα, εκεί χάνεται ο πολύς χρόνος...

Στον προηγούμενο αγώνα παρ' όλο που είχα τον χειρότερο χρόνο στα προκριματικά (και με διαφορά) κατάφερα και βγήκα δεύτερος γιατί δεν είχα καμία έξοδο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και τις καλύτερες ευχές μου για Καλή Χρονιά με Υγεία!!!

 

Εγώ είμαι ο φίλος του Θάνου (thazio) που σας έχει πεί πρίν και χαίρομαι που υπάρχει μια Ελληνική κοινότητα στο AC και που θα μπορώ να τρέχω μαζί σας.

Το όνομα μου είναι Γιώργος, είμαι αρκετά "σιτεμένος", καθώς έχω πατήσει τα 50 :rolleyes: , αλλά είμαι και άρρωστος με τους αγώνες και γενικά το μηχανοκίνητο!!!

 

Γενικά εγώ δεν είμαι και τόσο "πιστάκιας", όσο ο Θάνος αλλά θα προσπαθώ να σας ακολουθώ έστω και από απόσταση :p :p :p

 

Σήμερα το βράδυ θα προσπαθήσω να είμαι μαζί σας στον αγώνα, ελέω γρίπης? που είναι και το μόνο πρόβλημα να με ταλαιπωρεί και να μου δίνει δικαιολογίες.

 

2-3 ερωτήσεις χωρίς να σας κουράζω (εύχομαι!)

Αυτοκίνητο παίρνω ότι βρώ ή θα πρέπει να κάνω κάποια "κράτηση"????

TS έχω εγκαταστημένο (team speak 3 client) γράφει το εικονίδιο, το οποίο το χρησιμοποιώ με τους φίλους από το R40 και το RBR που τρέχουμε μαζί.

Χρειάζομαι κάτι άλλο????

Εάν όχι ποιοί είναι οι κωδικοί και ο server???

 

Ευχαριστώ πολύ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε οι καινούργιοι φίλοι στην παρέα, σήμερα θα έχουμε αρκετά διαφορετικά αυτοκίνητα στον αγώνα (8) και επομένως και για να μην χρειαζόμαστε booking θα βάλω τέσσερα από αυτά που νομίζω ότι θα είναι το δημοφιλέστερα (BMW GT2&GT3, McLaren GT3, Ferrari GT2, SLS GT3), τρία P4-5 και Corvette και δύο Camaro και πιστεύω ότι όσοι έρθον θα βρούν την κούρσα της αρεσκείας τους.

 

Θα προσπαθήσω ο Server να είναι έτοιμος στις 21:00 για practice μέχρι τις 21:45 για το Qualify, password θα ανακοινωθεί τότε!

 

Για το teamspeak αρμόδιος είναι ο orgios οπότε προσπαθήστε να τον βρείτε μέσω pm, οι υπόλοιποι τα έχουμε φυσικά αλλά ο orgios χρειάζεται για να σας δώσει δικαιώματα στον teamspeak server τα οποία στη συνέχεια αποθηκεύονται στον server.

 

Επίσης μέσω steam μπορείτε να στείλετε αιτήματα φιλίας (βλέπε signature) και απο εκεί μέσω voice ή chat μπορεί να δωθεί περαιτέρω βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Server Race Update:

  • TheLab.gr Racing Club
  • Password : GT

 

Πίστα:

Αυτοκίνητα:

  • BMW m3 gt2
  • Corvette c6r (DOWNLOAD)
  • Ferrari 458 gt2
  • P4-5 2011
  • BMW z4 gt3
  • McLaren mp412c gt3
  • Mercedes sls gt3
  • Camaro gt3 (DOWNLOAD)

 

Προσοχή, όποιος θελήσει να μπει στο server πρέπει να έχει εγκαταστήσει τα 2 έξτρα αυτοκίνητα ακόμα και αν δεν έχει διαλέξει κανένα από αυτά!

 

Free Practice NOW !

Qualify @ 21:45 45 Mins

Race 5 Laps

 

Και μετά τον πρώτο αγώνα αποφασίζουμε για τη συνέχεια !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και τις καλύτερες ευχές μου για Καλή Χρονιά με Υγεία!!!

 

Εγώ είμαι ο φίλος του Θάνου (thazio) που σας έχει πεί πρίν και χαίρομαι που υπάρχει μια Ελληνική κοινότητα στο AC και που θα μπορώ να τρέχω μαζί σας.

Το όνομα μου είναι Γιώργος, είμαι αρκετά "σιτεμένος", καθώς έχω πατήσει τα 50 :rolleyes: , αλλά είμαι και άρρωστος με τους αγώνες και γενικά το μηχανοκίνητο!!!

 

Γενικά εγώ δεν είμαι και τόσο "πιστάκιας", όσο ο Θάνος αλλά θα προσπαθώ να σας ακολουθώ έστω και από απόσταση :p :p :p

 

Σήμερα το βράδυ θα προσπαθήσω να είμαι μαζί σας στον αγώνα, ελέω γρίπης? που είναι και το μόνο πρόβλημα να με ταλαιπωρεί και να μου δίνει δικαιολογίες.

 

2-3 ερωτήσεις χωρίς να σας κουράζω (εύχομαι!)

Αυτοκίνητο παίρνω ότι βρώ ή θα πρέπει να κάνω κάποια "κράτηση"????

TS έχω εγκαταστημένο (team speak 3 client) γράφει το εικονίδιο, το οποίο το χρησιμοποιώ με τους φίλους από το R40 και το RBR που τρέχουμε μαζί.

Χρειάζομαι κάτι άλλο????

Εάν όχι ποιοί είναι οι κωδικοί και ο server???

 

Ευχαριστώ πολύ

Γιώργος

 

Καλώς ήρθατε παιδιά, εάν δεν προλάβετε να πάρετε δικαιώματα στον teamspeak server θα μπείτε έτσι αλλά δεν θα μπορείτε να μας ακούτε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.