Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ελπιζω στην επομενη μαζωξη να μπορεσω να τρεξω και εγω.

Ημουν σε φαση μετακομισης για μεγαλο διαστημα και ειχα αποσυντονιστει.

Εχθες δοκιμασα λιγο να παιξω ,και ειδα οτι με την incar καμερα,

ετρωγε κατι φρικες και εκει που επαιζα με 60fps,εκανε βουτια στα 20,ψιλοκολλαγε και κατι τετοια.

Απο το καπω επαιζε κανονικα και δεν κολλαγε καθολου.Ειναι κανα bug?Τι παιζει?

Επισης με το 360 control που προσπαθησα δεν ενθουσιαστηκα απλα και μονο λογο feeling.

Θα ξανα δοκιμασω και σημερα..

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω στην επομενη μαζωξη να μπορεσω να τρεξω και εγω.

Ημουν σε φαση μετακομισης για μεγαλο διαστημα και ειχα αποσυντονιστει.

Εχθες δοκιμασα λιγο να παιξω ,και ειδα οτι με την incar καμερα,

ετρωγε κατι φρικες και εκει που επαιζα με 60fps,εκανε βουτια στα 20,ψιλοκολλαγε και κατι τετοια.

Απο το καπω επαιζε κανονικα και δεν κολλαγε καθολου.Ειναι κανα bug?Τι παιζει?

Επισης με το 360 control που προσπαθησα δεν ενθουσιαστηκα απλα και μονο λογο feeling.

Θα ξανα δοκιμασω και σημερα..

Αυτη τη διαφορα με τα fps στην αλλαγη καμερας θα την εχεις, καθως υπαρχουν περισσοτερα objects στην εσωτερικη, οποτε πρεπει να ριξεις σιγουρα shadows & mirrors για να τα αναιβασεις ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη διαφορα με τα fps στην αλλαγη καμερας θα την εχεις, καθως υπαρχουν περισσοτερα objects στην εσωτερικη, οποτε πρεπει να ριξεις σιγουρα shadows & mirrors για να τα αναιβασεις ξανα.

 

Θα δοκιμασω με ρυθμισεις να δω τι γινεται...απλα μου το εκανε σε συγκεκριμενα σημεια μεσα στη πιστα,οταν εφευγα ξανα ανεβαιναν.

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω με ρυθμισεις να δω τι γινεται...απλα μου το εκανε σε συγκεκριμενα σημεια μεσα στη πιστα,οταν εφευγα ξανα ανεβαιναν.

Να ξέρεις ότι στο multiplayer με πολλά αυτοκίνητα τα fps πέφτουν δραματικά. Πρέπει να έχεις πάνω από 80-90 σε hotlap για να είσαι σίγουρος ότι δε θα έχεις κολλήματα στο online! Οπότε ξεκίνα να ρίχνεις γραφικά ή να κλείνεις apps!

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι στο multiplayer με πολλά αυτοκίνητα τα fps πέφτουν δραματικά. Πρέπει να έχεις πάνω από 80-90 σε hotlap για να είσαι σίγουρος ότι δε θα έχεις κολλήματα στο online! Οπότε ξεκίνα να ρίχνεις γραφικά ή να κλείνεις apps!

Το ξερω αυτο,απλα ειχα το vsync ανοιχτο γιαυτο και τα 60.

Επισης δεν εχω κανενα app του παιχνιδιου ανοιχτο.

θα δοκιμασω και τωρα και θα δω

 

EDIT: Εβγαλα vsync,εριξα και καποιες λεπτομερειες και παιζω στα 150frames και σε καποια σημεια πεφτει στα 110-120.

 

EDIT2 : Και με την incam εχω σταθερα 120 και δεν κομπιαζει οπως εκανε.

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Finger crossed : http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/game-progress.18152/page-10#post-329341

 

We found a bug related ALSO to Fmod that might be related to what Matthew and someone else is reporting too, we already solved it in our beta branch and the issue didn't come anymore. FPS drops, audio crackling, multiplayer stuttering is NOT related to a single bug in the dev path, but many aspects are involved. As reported many times, we always thank you for your support and your help, but "I have the same issue" or "it's unplayable!" messages without attached logs means really nothing. I want to underline this point because we know that 99% of the users here are not devs and of course they don't know how the development or bug reporting works. We really respect them and we often understand their "complains", but we ask the same respect because we're working non-stop (14-18h day is quite the standard for us) to solve issues, improve the product and give you a more enjoyable experience (and a faster/better support of course). Read things like "throw fmod away!" or similar is just.... pointless and sad, moreover it denotes zero know-how about development and, most important, lack of respect for the whole team. That said, we're testing with betatesters together with other bug fixes and improvements about phyiscs, ffb and so on. When the devs consider the update is ready, then will be released.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρκετά sloppy ο γύρος, έσπασε κ το 1:44

 

Άντε ρε, το είδα χτες και παραλίγο να πηδηχτώ από το παράθυρο!

Ευτυχώς το διόρθωσες τώρα!!  ;)

 

Gratz για τον χρόνο, αλλά να πώ την αλήθεια δεν μου πολύ-άρεσε.  :p

Που σημαίνει μπορείς και αρκετά πιο κάτω!  :)

Κυρίως πρόσεξα ότι κόβεις τις λάθος στροφές, πχ στο πρώτο σικεϊν κόβεις το δεύτερο (δεξί) κερμπ αντί για το πρώτο, με αποτέλεσμα να χάνεις ταχύτητα στην ευθεία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κώστα το ξέρω, έχω κάνει κ άλλα λάθη πχ , στο 2ο S, στην ΑΡ στροφή μετά την ανηφορική ευθεία ή στην τελευταία φουρκέτα πριν την τελευταία ευθεία. Για αυτό έγραψα "sloppy".

Με delta meter ξέρω ακριβώς πού έχασα κ πόσο, υπολογίζω γύρω στα 0,8δευτ. 

Αλλά με 927χλμ και 144 γύρους μόνο στο RSR  (στην πράξη πολύ περισσότερους) , δεν την παλεύω να προσπαθήσω κ άλλο. Τουλ όχι στο άμεσο μέλλον. 

 

COMBO ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ???

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.