Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

παιζω 2 μηνες με την g27 και αρκετα τακτικα imola/z4gt3. βλεπε 400++ laps rsr. ωρες ωρες απορω, πρεπει να παιξω και γω 5 χρονια για να κανω 1.42? :(

 

Για να λύσεις την εξίσωση αυτή πρέπει να συνυπολογίσεις και τον παράγοντα "ταλέντο", όσο περισσότερο απ' αυτό τόσο λιγότερο χρόνο (χρόνια) θα κάνεις να επιτύχεις τον στόχο αυτό!

Ο Άκης έχει μπόλικο και απ' τα δύο απ' ότι φαίνεται... :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

O λόγος που δεν έβαλα την SLS ήταν γιατί ήθελα να κάνουμε ακριβώς έναν από τους  πρώτους αγώνες με τον οποίο πολλοί γνωριστήκαμε εδώ μέσα. 

Πάντως αν ο λόγος που δεν λαμβανει μέρος ο Κώστας είναι η απουσία της mercedes νομίζω πως πρέπει να επανεξετάσεις την άποψη σου περί απόρριψής της δεν θα κάνει κακό μια mercedoula.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν ο λόγος που δεν λαμβανει μέρος ο Κώστας είναι η απουσία της mercedes νομίζω πως πρέπει να επανεξετάσεις την άποψη σου περί απόρριψής της δεν θα κάνει κακό μια mercedoula.

 

Όχι δεν υπάρχει λόγος.

Ένα από τα συν αυτού του τρόπου επιλογής (ένας αποφασίζει και διατάζει) είναι και ότι αναγκαζόμαστε να οδηγήσουμε πίστες και αμάξια που διαφορετικά θα τα αποφεύγαμε.

Ίσως μπω με την Ζ4 (χλωμό αλλά όχι απίθανο), να κάνω παρέα στους τελευταίους!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιζω 2 μηνες με την g27 και αρκετα τακτικα imola/z4gt3. βλεπε 400++ laps rsr. ωρες ωρες απορω, πρεπει να παιξω και γω 5 χρονια για να κανω 1.42? :(

Το θέμα είναι να σου αρέσει το racing/οδήγηση. Αργά ή γρήγορα σίγουρα θα βελτιωθούν οι χρόνοι σου. Εγώ παίζω sims από τον καιρό του Νόε και με έχουν "ράψει" άπειρες φορές τόσο online όσο και offline. Συνεχίζω γιατί απλά με ευχαριστεί το racing σαν διαδικασία.

 

edit: lol ρε φίλε, τώρα είδα το χρόνο σου στο rsr, 1.44.560. Μέσα σε 2 μήνες έπεσες από το 1.50 στο 1.44.. Άρα η βελτίωση είναι θεαματική! Φυσικά όσο πέφτουν οι χρόνοι τόσο δυσκολεύουν τα πράγματα..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα δεν ειναι γραμμικη η πτωση, ξερω οτι μπορει να παρει και αλλο ενα χρονο ωρα για αλλο 1.5 δευτερολεπτο... αλλα ναι οτι μ αρεσει δε το συζηταω. παιζω και το career για χαλαρωση :p

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τεράστια βελτίωση. Όπως είδα τον γύρο σου, ασυμπτωτικά είσαι για 1:43:500. 

Το 1:42 δύσκολο. Μόνο17 άνθρωποι έσπασαν το φράγμα και μόνο 5 το 1:41. 

Φυσικά τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. 

 

Το ~1:44:500 είναι όμως πολύ καλός χρόνος αν δεις στην κατανομή που είσαι :

post-46220-0-47662700-1418129598_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οτι setup στο Ζ4 και να δοκιμασα δεν επεσα κατω απο το 1.45.ΧΧ.Μονο με default επεσα στο 1.44.700 σημερα...πως γινετε ρε γ@μωτη αυτο με την περιπτωση μου :hmm:

και λεω αφου με default εχω πιασει 1.44 τοτε με setup θα πιασω 1.43 πχ κι ομως  αυτο δεν γινετε και ειμαι για λιγο πιο αργος πφφφ.... :wall:  

 

nice laptime @ fuz10n :) καλα ο ακης μας καληνυχτισε :happy:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα hotlap με softs, ανοιχτή την κάμερα και το pedal app στα 60 fps. Ελπίζω να βοηθήσει κάπως.

 

 

Το setup μου βρίσκεται στο teamspeak μέσα στο AC room. Αυτό χρησιμοποιώ πλέον σε όλες τις πίστες γιατί με βολεύει απίστευτα. H μόνη αλλαγή είναι στις αεροτομές: 0 μπρος - 4 πίσω. Για μεγάλο αγώνα τις βάζω 1-6.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι που γίνεται συζήτηση και λύνονται απορίες. Πάντως για μένα στο θέμα των γραμμών δε τίθεται θέμα προς αμφισβήτηση, οι δύο ρόδες πρέπει να είναι πάντα εντός ορίων. Και στα κανονικά πρωταθλήματα τρώνε παρατηρήσεις και μετά drive through αν το παρακάνουν. Ένα χειροπιαστό παραδάδειγμα που μου έρχεται τώρα στη formula στα gp Καναδά, Βραζιλίας πέφτουν πολλές παρατηρήσεις.(Βραζιλία στην είσοδος των pits, Καναδά στο τελευταίο chicane)

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To πρωταθλημα ειναι αναμεσα στον κωστα και στον ακη αλλα δεν ειναι ξεκαθαρο ποιος απο τους δυο θα το παρει.Εκει που στοιχηατιζω στον εναν αλλαζω και πονταρω στον αλλο,εχω χασει πολλα λεφτα μεχρι τωρα  :hehe: (θα το παλευουμε και εμεις μηπως καποια στραβοτιμονια των πρωτων μας ευνοησει και μας για καλη θεση)

η τριτη θεση εχει πολλους μνηστηρες παντως και αυτο ειναι ευχαριστο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά εδώ μέσα και χωρίς να θέλω να καθοδηγήσω τις επιλογές αλλά μια πίστα που σίγουρα αξίζει της προσοχής μας και σας συνιστώ να την δοκιμάσετε (εγώ κόλλησα),  είναι αυτή http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/castle-hill-1-0-released.13222/

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με έχει πνίξει η δουλειά τον τελευταίο καιρό, λίγος χρόνος για practice και πολύ κούραση όταν καταφέρνω να κάτσω στο PC > με δυσκολία έχω φτάσει το 1:45".

 

Έχω και την αναμονή για το κανούργιο fanatec hardware και ξενερώνω όσο βλέπω ακόμα τη G25 πού ειδικά όσο αφορά το shifter τα έχει φάει τα ψωμιά της.

 

Άντε να έρθουν οι γιορτές μπάς και ξεκλέψουμε λίγο παραπάνω χρόνο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.