Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

geovas77 πρέπει να αλλάξεις ρυθμίσεις :

Ενεργοποίηση του vote

Πιο πολύ χρόνο ανάμεσα σε quali και race για ρυθμισεις

Πιο πολύ χρόνο ανάμεσα σε race και next event για π@υτσισμα

To καλό έιναι ότι ακόμα και με 17 άτομα , όλα καλά με τον server, ακόμα και ο Κώστας.

Ping είχα σταθερά 137 (έχω wind)

Υ.Γ. Πιο Zonda? Μαλλον Huayra εννοείς.

To Vote είναι ενεργοποιημένο με pass το 75%, οι χρόνοι ανάμεσα στα quali/race/next session έγιναν 60 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24520]geovas77[/MENTION] "αν μπορεις" βαλε περισσοτερα laferrari και μειωσε λιγο τα αλλα......πχ ferrari 312,pagani.....σε καποιες φασεις δεν εβρισκα ελευθερο laferrari ενω ειχε απο ολα τα αλλα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα 'λεγα να φύγουν οι LaFerrari.

Ναι μεν φαίνεται να κάνουν παρόμοιους χρόνους με τα υπόλοιπα, αλλά η διαφορά είναι πως ενώ τα άλλα χρησιμοποιούν soft λάστιχα, που είναι καλά για 4-5 laps max, η LaF το κάνει με λάστιχα που κρατάνε πολύ περισότερο από τα 20 laps του αγώνα!!

Δηλαδή, για να το πώ ξεκάθαρα, σε συνθήκες αγώνα η LaF είναι πάνω από 1 δευτερόλεπτο ανα γύρο ταχύτερη από τα υπόλοιπα!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά οι LaFerrari μοιάζουν εκτός συναγωνισμού, τι να πεί κανείς γι'αυτό το θαύμα. Road Car που ανταγωνίζεται στα ίσια race cars σε πίστα, οι 499 που θα κατασκευαστούν και που είναι φυσικά ήδη πουλημένες θα γράψουν πάλι ιστορία.

Θα αυξήσω τις LaFerrari κατά 2 μειώνοντας τις 312Τ και Pagani αύριο το πρωί γιατί τώρα υπάρχει κόσμος στο server.

EDIT: Μιάς που αποφασίστηκε να βγούνε οι LaFerrari θα τις βγάλω αύριο το πρωί, εάν θέλετε να μπεί κάποιο άλλο let me know ή μπορεί να φτιάξει τα settings απευθείας ο άκης μόλις αποφασίσετε!

Έγινε επεξεργασία από geovas77
LaFerrari Off
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα 'λεγα να φύγουν οι LaFerrari.

Ναι μεν φαίνεται να κάνουν παρόμοιους χρόνους με τα υπόλοιπα, αλλά η διαφορά είναι πως ενώ τα άλλα χρησιμοποιούν soft λάστιχα, που είναι καλά για 4-5 laps max, η LaF το κάνει με λάστιχα που κρατάνε πολύ περισότερο από τα 20 laps του αγώνα!!

Δηλαδή, για να το πώ ξεκάθαρα, σε συνθήκες αγώνα η LaF είναι πάνω από 1 δευτερόλεπτο ανα γύρο ταχύτερη από τα υπόλοιπα!

Το έχω ήδη υπόψη μου, το συζητούσαμε πιο πριν και με τον Άκη. Thanks Κώστα

EDIT: La Ferrari εκτός roster. Θα γίνει edit και στο κύριο ποστ του event.

Υπάρχει και μία πιθανότητα για νέο εισαχθέντα.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Nα πω τους χρόνους μου :

LaFerrari 1:02:808 με TC OFF (βασικά πολύ εύκολο αμάξι, νομιζεις κ πως η γιαγιά μου θα κάνει άνετα 1:05)

Ferrari 312T 1:07:195 (respect στα alien με τους τρελούς χρόνους , άσε που έσπαγα το gearbox)

BMW Gt3 1:04:141 (βελτίωσα πολυ)

P4/5 1:04:387

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα δεν με βολευει το p4/5 για τον αγωνα και ειναι 1sec πιο γρηγορο απο το bmw Z4

οι χρονοι μου

p4 1.03.300 εδω υπαρχει και η επιλογη slik soft

Z4 1.04.100 εδω πας κατευθειαν στα medium

η προταση μου ειναι να μπει η bmw m3 gt2 που ειναι σαν το p4/5

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

1.02.993 Με την laf το αμαξι ειναι αλλου αλλα φταιει και η πιστα ευτηχως εδω δεν υπερθερμενονται τα φρενα της οπως στην πραγματικη:hehe:

ξεχασα να τρεξω με την p4 αλλα φανταζομαι οτι θα μου φανει σαν φιατακι σε ταχυτητα μετα την laf :hehe:

Link to comment
Share on other sites

το p4 αν σε βολεψει κραταει πολυ στις στροφες και οι διαφορα στους χρονους απο laferrari δεν ειναι εξωπραγματικες ειναι κατι δεκατα πανω κατω.Εγω με την laferrari δεν επεσα κατω απο το 1.03.030

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από request από Darksteel βγήκε η LaFerrari και μπήκε η Formula Abarth, φαντάζομαι θα αλλαχτεί και το νήμα του αγώνα σύντομα.

Έχει αλλαχτεί ήδη :)

To abarth είναι για testing purposes πάντως, δεν είναι ακόμα μέσα. Έτσι όπως το είπες βρε george θα μπερδέψεις κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

το p4 αν σε βολεψει κραταει πολυ στις στροφες και οι διαφορα στους χρονους απο laferrari δεν ειναι εξωπραγματικες ειναι κατι δεκατα πανω κατω.Εγω με την laferrari δεν επεσα κατω απο το 1.03.030

o ακης εκανε νομιζω 1.01 στην laf

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα οδηγου και τι τον βολευει για αυτο υπαρχουν κατηγοριες με διαφορα αυτοκινητα

και για μενα ειναι cheat p4 αλλα κανω καλυτερους χρονους απο το bmw,σε γενικες γραμμες ομως δεν με βολευει...καποιον αλλο που τον βελευει θα φευγει και πολυ καλα θα κανει

ο κωστας εκανε 1.02.00 με το p4 αφου μιλαμε για χρονους,εσεις οι γρηγοροι με τα laferrari κανατε καλυτερους χρονους??Aφου κοψαμε το laferrari να μπει ενα αναλογο αυτοκινητο διπλα στο p/4 για να υπαρχουν επιλογες.Και ειμαι υπερ στην επιστροφη της mp4 gt3 ξερω πολλα παιδια βολευοναται με αυτο

Δεν καταλαβαινω ολο αυτο το κοψιμο και ραψιμο που οφελει δεν λεω μονο για τωρα αλλα γενικα.Στον δικο μου αγωνα την 458gt2 ηθελα αλλα εβαλα και τα gt3/p4/bmw m3 μεσα γιατι ηξερα οτι πολοι πηγεναν καλυτερα με καποιο απο αυτα για διαφορους δικους τους λογους και πανω απο ολα η ευχαριστηση τους(οπως ο κωστας με την mp4 πηγενε σφαιρα).....Τεσπα απο εκει και περα οτι πειτε

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Κυριάκο η βασική αιτία είναι αυτό που λέει ο Κώστας. Τα semi λάστιχα της LaFerrari μένουν στο 100% για πολλούς γύρους και άντε να πάνε στο 99%. Στο διάστημα αυτό ακόμα κ ένας μέτριος οδηγός σαν εμένα θα κάνει σταθερά 1:03

Για να πιάσει αυτούς τους χρόνους ένα P4/5 ή μια BMW GT3 (τουλ όχι για μένα αφού είμαι 1,5sec πίσω) , θέλει super soft/ soft τα οποία σε 2-3 γύρους ξεφτιλίστηκαν.

Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος για να μέινει η LaFerrari στο παιχνίδι είναι να γίνει μια συμφωνία κυρίων για υποχρεωτική χρήση street ελαστικών αφού ακόμα οι servers δεν έχουν επιλογή τέτοιων κανόνων.

edit : Άκυρο , με street λάστιχα είναι γύρω στο 1:08 (αλλά πολύ πιο fun)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.