Jump to content



Βοηθεια σε στησιμο υπολογιστη


pigassos19

Recommended Posts

Μολις στησαμε το πι-σι ενος φιλου το οποιο αποτελειται απο ενα Ρ4 Μ 1,7 και μια Asus P4V800-X.H μνημη ειναι 512 στα 400 και η VGA ειναι FX5600.

Το προβλημα ειναι οτι ναι μεν παιρνει ρευμα αλλα η οθονη δεν περνει καθολου σημα και απο οτι καταλαβαινω δεν κανει καν post.

Η μνημη και η VGA δουλευουν σιγουρα γιατι τα τσεκαραμε στο δικο μου πι-σι.

Μηπως μπορειτε να βοηθησετε λιγο????

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανει μπιπ και αυτο με ανησυχει!τι μπορει να σημαινει αυτο??

Το εχω βαλει σιγουρα στη σωστη θεση το πολυ πολυ ναι εχω μπερδεψει το + - ?

Αλλα και παλι εχει να κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19 [Σήμερα, στις 23:44]

οχι δεν κανει μπιπ και αυτο με ανησυχει!τι μπορει να σημαινει αυτο??

Ίσως να είναι off η μαμά ή το τροφοδοτικό...

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το καταλαβω αν βραχυκυκλωνει καπου?Τη μνημη τη δοκιμασα και σε αλλα slot αλλα παλι τιποτα!Επισης δοκιμασα και αλλη καρτα γραφικων και παλι τα ιδια.Ο επεξεργαστης απο τη στιγμη που παιρνει ρευμα και αναβει το πρασινο led πρεπει αν ειναι οκ!

Τι αλλο μπορει να παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Τη μητρικη την πηρα απο ενα παιδι μεσα απο το Lαb τον stratos1978 και θεωρητικα δουλευε!Τωρα αν ειναι σκαρτη τι να πω δεν ξερω.

Δεν μπορει να συμβαινει τιποτα αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19 [Σήμερα, στις 00:02]

Τη μητρικη την πηρα απο ενα παιδι μεσα απο το Lαb τον stratos1978 και θεωρητικα δουλευε!Τωρα αν ειναι σκαρτη τι να πω δεν ξερω.

Δεν μπορει να συμβαινει τιποτα αλλο?

Τώρα το είδα:o :o :o

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να τον ξαναδοκιμασεις τον επεξεργαστη. τωρεα για να δεις αν βραχικικλονη αν δεν φενετε κατι με το ματι καλυτερα να την ξαναβγαλης να βαλεις μονο τα βασικα και προσεκτικα. απο πισο τα λαμακια του κουτιου για κοιτα τα μια φορα εγω παντος ετσι την ειχα πατησει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pigassos19 [Σήμερα, στις 00:10]

μου φαινεται περιεργο γιατι αν ηταν καμενος ο επεξεργαστης λογικα δε θα επρεπε να ξεκιναει καν!Ετσι δεν ειναι??

Ξεκινάει και με καμένο αλλά δεν βγάζει τίποτα στην οθόνη και δεν κάνει κανένα ήχο....

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω οτι ειναι καμενος. αλλα απο προσοπικες εμπειριες σου λεο οτι ειχα βαλει κανονικα τον επεξεργαστη αλλα φενετε δεν εκανε καλη επαφη και το μηχανιμα δεν εκανε post. δεν εδινε σημα στην οθονη να ανοιξη. γιαυτο στο λεω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.