Jump to content



προβλημα με τον ηχο


Recommended Posts

καλημερα σας παιδια...ειμαι ψιλοασχετη με τα της τεχνολογιας κ θελω μια μικρη βοηθεια..εχω συνδεδεμενη στο σταθερο πισι μ μια τηλεοραση για να βλεπω ταινιες..με χρι χτες ο ηχος ακουγοτανε και στην τηλεορασξ αλαλ εκανα μια βλακεια και δν μπορω να τον βρω τωρα...απενεργοποιησα την συσκευη αναπαραγωγης οπως λεει εδω και δεν μ βγαζει σαν επιλογη τον ηχο να τον ακουω απο τν τηλ.... τι κανω??? ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

εβαζες το hdmi , εμφανιζοταν στην τηλεοραση η εικονα μαζι με ενα μυνημα στο οποιο παταγες [Χ] , οσπου εχθες πατησες μαλλον "οχι" , και ετσι αντι για να παιζει ηχος στην TV , παιζει απο τα ηχεια του λαπτοπ .

πας στο AMD catalyst (κατω γωνια δεξια , εκει που ειναι τα εικονιδια του pc ) και ενεργοποιεις καπου τον ηχο μεσω HDMI

Link to comment
Share on other sites

με μπερδεψες...καλωδιο hdmi εχω για την εικονα...για τον ηχο εχω καρφι απο πισω απο το πισι...εκανα το ιδιο λαθος κ μετα ηχεια usb π εχω ...τα απενεργοποιησα και μετα τα αλλαξα θεση πισω στις θυρες και τα ξαναβρηκε...με το καρφι τι να κανω??? δν εχει αλλη θεση...πως θα το ενεργοποιησω>?(οχι τπτ αλλο θα θελει ο αδερφος μ να δει μπαλα το βραδυ κ θα με σκοτωσει):(

Link to comment
Share on other sites

Το hdmi πέρα από εικόνα μεταφέρει και ήχο.

Στην διαχείριση του ήχου θα επιλέξεις την έξοδο του ήχου (ψηφιακή θα ακούς μέσα από τα ηχεία της τηλεόρασης δηλ. μέσω hdmi ή

αναλογική έξοδος μέσω των ηχείων που έχεις συνδεδεμένα στον υπολογιστή με το πράσινο στερεοφωνικό καρφί).

Πρέπει να επιλέξεις από ποια έξοδο θ'ακούς.

Link to comment
Share on other sites

κατσε δηλαδη εσυ εχεις

ηχο απο hdmi ?

ηχο απο το καρφι ?

ηχο απο το usb ?

μονο ενα απο αυτα μπορει να δουλευει , ποτε ταυτοχρονα

συνεπως αμα αφησεις το hdmi ΜΟΝΟ επανω , θα βγει ηχος απο εκει . Στην περιπτωση που δεν βγαινει το ενεργοποιεις απο το catalyst .

ενδεχομενος να σου δουλεψει και αμα κανεις νεα "ανιχνευση οθονων-detect"

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω apo to hdmi εχω ανταπτορα για το καλωδιο αυτο.....απλα εκανα βλακεια κ απενργοποιησα την συσκευη του ηχου απο την τηλ...που πηγαινω να το κανω αυτο? π βρισκετε η διαχειρηση ηχου?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω apo to hdmi εχω ανταπτορα για το καλωδιο αυτο.....απλα εκανα βλακεια κ απενργοποιησα την συσκευη του ηχου απο την τηλ...που πηγαινω να το κανω αυτο? π βρισκετε η διαχειρηση ηχου?

sdff.jpg

και κανεις set default !!!

βλακειες τα παραπανω που ελεγα :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.