Jump to content



απαιτήσεις υπολογιστή για παιχνίδια


bobmanos

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά καινούργιος στο φόρουμ αν κάνω κανένα λάθος υπομονή.

Θέλω να μάθω αν μπορώ με αυτό το λαπτοπ να παίξω το παιχνίδι lol

Toshiba C50-1JM

Τα Windows 8.1 64-bit (προεγκατεστημένα)

Επεξεργαστών Intel Celeron® N2820 με Intel® Τεχνολογία Burst 2.0

39,6 εκατοστά (15,6 "), με τεχνολογία Toshiba TruBrite HD TFT υψηλής φωτεινότητας οθόνη με αναλογία 16: 9 πτυχή και οπίσθιο φωτισμό LED

Σκληρός δίσκος 500 GB

Ματ μαύρο φινίρισμα με hairline μοτίβο, μαύρο πληκτρολόγιο

4.096 (1x) MB, DDR3L RAM (1.066 MHz)

Intel® HD Graphics

μέγιστη διάρκεια ζωής: έως 3h30min (Mobile Mark ™ 2012)

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ShR6BKS2H58]Intel 'Bay Trail' Gaming Tests - League of Legends[/ame]

Βέβαια από το απλώς να τρέχει, μέχρι να απολαμβάνεις το παιχνίδι έχει μεγάλη απόσταση.

Προσωπική μου άποψη, επειδή φαίνεται ότι ρωτάς για να αγοράσεις αυτό το laptop: μείνε μακριά από Celeron και ψάξε για i3 τουλάχιστον. Η διαφορά στις τιμές είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και ευχαριστώ για την απάντηση.

Για αυτό το λαπτοπ ενδιαφέρομαι αλλά ψάχνω να βρω να έχει και κάρτα γραφικών που νομίζω αυτό έχει 1 GB

Έχω μπερδευτεί και με τι απαιτήσεις πρέπει να έχει το λαπτοπ

Link to comment
Share on other sites

Οι ενσωματωμένες gpu δεν έχουν dedicated memory, χρησιμοποιούν τη RAM του συστήματος (με ό,τι αυτό συνεπάγεται)!

Ειδικά για αυτές των Bay Trail, είναι από τις πιο αδύναμες, μάλλον οι πιο αδύναμες που βγάζει η Intel αυτή την εποχή. Για αυτό και πρότεινα i3 που εκτός του ότι είναι πολύ καλύτερος επεξεργαστής, παίζει να έχει και καμία HD4600 πάνω.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το παιξει το LOL . εδω ενας φιλος μου με i3 , το παιζει στα low και του κολλαει και απο πανω ....

βεβαια η καλυτερη απαντηση ειναι να το κατεβασεις και να δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.