Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

πριν 10 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Ποτε δεν καταλαβα γτ αυτα τα πενταλ ειναι ορθια... δεν επρεπε να ειναι λιγο προς τα πισω ετσι ωστε οταν τα βαζεις στο rig να ερχονται σωστα?

Ρυθμιζονται απο καπου που δεν βλεπω?

Χωρις να εχω ιδεα, βλεποντας μονο το βιντεο του Barry, που τα κανει φυλλο και φτερο, ειδα οτι τα ρυθμιζεις στο στησιμο οπως θες, χωρις σχεδον κανενα περιορισμο. (τουλαχιστον σε αυτα τα pedals που κανει review, λογικα και τα αλλα σε αυτο το ευρος τιμης καπως ετσι θα ειναι)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και κυκλοφόρησε το dirt rally στις κονσόλες ένιωσα την ανάγκη να οδηγαω με χειρόφρενο γιατί είναι πολύ τρέλα.οπότε αφού δεν είχα χειρόφρενο καθησα κ έφτιαξαν μόνος μου ένα!αφού ούτε οι πόροι υπάρχουν ούτε κ πολλές επιλογές έχουμε εμείς οι κονσολαδες!με πολύ προσπάθεια έφτιαξα αυτό που βλέπετε στις φώτο.λειτουργεί ως εξής τραβώντας τον λεβιέ τραβας μία ντιζα η οποία όπως φαίνεται κ στην φωτο πιέζει το R3 από τη βάση τις τιμονιερα που το έχω ρυθμίσει μέσα από το παιχνίδι να λειτουργεί σαν χειρόφρενο! Κ λειτουργεί άψογα!οπότε μπορώ να πω πιαααα fanatec...χαχαχαχα

20160412_191617.jpg

20160412_191533.jpg

20160412_191345.jpg

20160412_191427.jpg

20160412_191416.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@wargasm ξέχασα να σου το πω, τα καθίσματα στα σμαρτ δεν είναι βιδωμένα εντελώς οριζόντια, έχει μία ελαφριά κλίση το πάτωμά τους προς τα πίσω. Γι'αυτό σου φαίνεται πως η πλάτη δεν πάει αρκετά πίσω. Εγώ το έφτιαξα αυτό βάζοντας χοντρές λαστιχένιες ροδέλες ανάμεσα στη βάση του rig και τις ράγες, δύο ή τρεις μπροστά και μία πίσω (για να φάει την κλίση και να πατήσει καλύτερα).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα χαμηλα για να εχω τα οργανα (κοντερ κτλ)  πισω απο το τιμονι οσο γινετε,για να πλησιασω τη πραγματικοτητα.
Εβαλα και εγω αποστατες μπροστα για να παρει κλιση, αλλα θελει περισοτερους :/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με εναν υπολογισμο που εκανα παντως μου βγαινουν πολλα τα λεφτα για κατι τετοιο. Για να εχεις ενα ολοκληρωμενο συστημα ειναι καπου στα 1600 ευρω.

Δεν ξερω... για το χρονο που αφιερωνω κιολλας σε αυτο πιστευω μια fanatec v2 στα μισα λεφτα ειναι ποιο σωστη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fatalara said:

Με εναν υπολογισμο που εκανα παντως μου βγαινουν πολλα τα λεφτα για κατι τετοιο. Για να εχεις ενα ολοκληρωμενο συστημα ειναι καπου στα 1600 ευρω.

Δεν ξερω... για το χρονο που αφιερωνω κιολλας σε αυτο πιστευω μια fanatec v2 στα μισα λεφτα ειναι ποιο σωστη επιλογη.

οπως ειπε και ο mad_dog η fanatec ειναι σιγουρα πανω απο 1000-1200....για εμας που δεν ασχολουμαστε τοσο πολυ , ισως ειναι καλυτερη μια T500RS αν βρεθει....η μια T300 αλλα με αλλο σετ πεταλιερας...

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος aliakas έγραψε:

εγώ τόσα λεφτά μπορώ να δικαιολογήσω μόνο αν κάποιος τρέχει στο iracing

για rf2 και ac δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο να χώσεις το χέρι τόσο βαθιά στην τσέπη 

 

Μερικοί τρέχουν πρωταθλήματα στο rF2 και μερικοί άλλοι στο iracing. Eίναι ακριβώς το ίδιο. Επίσης το feeling FFB που έχεις στο rF2 επιβάλει ένα τέτοιο τιμόνι !!!

 

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.