Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Άκη να τα χαρείς με την καρδια σου!!!!!

 

Το ίδιο shifter το έχω και εγώ και σου λέω ότι θα το ευχαριστηθείς με την καρδιά σου!

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως γιατί καραδοκούν και....τενοντιτιδες.....χαχαχαχαχχα

Το έπαθα με το shifter...

Τα πεντάλ (εγώ έχω τα v2) είναι αρκετά περίεργα στο φρένο, ιδιαίτερα εάν τα δουλέψεις μετά από logitech κλπ.

Δεν μπορώ να πως ότι έχω βρεί την χρυσή τομή ακόμη, αν και το load cell το έχω στο...10, δηλαδή στο πιό μαλακό...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άκη να τα χαρείς με την καρδια σου!!!!!

 

Το ίδιο shifter το έχω και εγώ και σου λέω ότι θα το ευχαριστηθείς με την καρδιά σου!

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως γιατί καραδοκούν και....τενοντιτιδες.....χαχαχαχαχχα

Το έπαθα με το shifter...

Τα πεντάλ (εγώ έχω τα v2) είναι αρκετά περίεργα στο φρένο, ιδιαίτερα εάν τα δουλέψεις μετά από logitech κλπ.

Δεν μπορώ να πως ότι έχω βρεί την χρυσή τομή ακόμη, αν και το load cell το έχω στο...10, δηλαδή στο πιό μαλακό...

Θα είμαι προσεκτικός.. Γενικά αποφεύγω τις βίαιες κινήσεις :D

 

Είχα δοκιμάσει στο παρελθόν τα csp v1 και εντυπωσιάστηκα από την αίσθηση του φρένου που θύμιζε αρκετά κανονικό αυτοκίνητο. Προσπάθησα να πετύχω το ίδιο με το nixim brake mod στη g25. To αποτέλεσμα ήταν σχετικά ικανοποιητικό, αλλά τελικά δεν το γλιτώσαμε το load cell.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη Logitech!!!!

"Your warranty request has been approved and a replacement has been ordered. 
 
Before the replacement product will be released for shipping, we request that you permanently disable your current product in a safe manner and supply proof of this by taking photographs of the complete, disabled product from three different angles, and include a handwritten note with your Case Number ΧΧΧΧΧΧΧΧ in each of the photos. 
 
You must keep the disabled product in your possession until you have received the replacement product. 
 
Recommendations: 
- First, disconnect all cables from the product and/or any other sources they might be connected to. 
- Second, check for alternative power sources, such as a battery. If present, remove it. 
- Cut all cables belonging to the product. 
- Disable the product and the internal chips in a safe manner that clearly shows in the photo the product can no longer function. 
- The photos should be sent in original format. Edited pictures may be rejected. As such, we recommend using the original JPEG or JPG file from the camera. 
- Each photo can have a maximum size of 5 MB (Megabyte), and the total attachment size must be less than 10 MB."

 

 

 

Ρε παιδιά πώς θα το κάνω αυτό που λένε;;;; !!!!! Δεν την παίρνουν πίσω καλύτερα???

Έγινε επεξεργασία από Anthemius
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν τους συμφέρει να την πάρουν πίσω.

 

Νομίζω μπορείς να τα κάνεις όλα αυτά και να ξανα λειτουργήσει.

 

Εναλλακτικά , παιξτο άσχετος και πες τους ότι δεν σκαμπάζεις από ηλεκτρονικά.

 

Αλλά φιλαράκι, δεν το έχω ξανα ακούσει. Θεικό.

 

Βασικά είναι γελοίο. Μπορείς να πεις ότι φοβάσαι μήπως κάνεις ζημιά στον εαυτό σου ή κάτι τέτοιο.

 

Δλδ σε μια γκόμενα τί θα έλεγαν?

 

edit χαχαχαχα

 

http://forums.logitech.com/t5/Mice-and-Pointing-Devices/Logitech-support-telling-me-to-destroy-my-mice/td-p/400040

 

https://www.google.gr/search?q=logitech+g27+disable&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=J2lgVvWlIYuLsAGw4rnYBg#q=logitech+destroy+warranty

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραιοι δικαιο.

βεβαια εσυ μπορεις να βρεις καποιον με διαλυμενη χαλασμενη g27 να την παρεις και να βγαλεις τις φωτο.

τυχαινει να εχω μια :D ειχε χαλασει η πλακετα και το shifter... πηρα αλλη και την ενισχυσα και με τα 2 μοτερ της χαλασμενης. το συζηταμε. λυπαμαι να κοψω τα καλωδια αλλιως θα σου χα στειλει ηδη φωτογραφιες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν σου χαριζανε 3 42ρες και 980ti sli η το dk2 τι θα διαλεγες για να παιζεις μονιμα ομως?

μηπως περαν του wow αρχικου factor μετα κατι λειπει? η ειναι οντως τελειο?

απο περιεργεια!!

Link to comment
Share on other sites

αν σου χαριζανε 3 42ρες και 980ti sli η το dk2 τι θα διαλεγες για να παιζεις μονιμα ομως?

μηπως περαν του wow αρχικου factor μετα κατι λειπει? η ειναι οντως τελειο?

απο περιεργεια!!

Εξαρταται πως παιζεις, μολις το βαλεις αυτο στο κεφαλι σου δεν υπαρχει καμια επαφη με τον εξω κοσμο. Αν θες π.χ να πιεις καφε την ωρα που παιζεις η να μιλησεις στο τηλεφωνο και γενικα να κανεις και κατι αλλο πλην του gaming προφανως δεν ειναι για εσενα, σε αποκοβει τελειως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν σου χαριζανε 3 42ρες και 980ti sli η το dk2 τι θα διαλεγες για να παιζεις μονιμα ομως?

μηπως περαν του wow αρχικου factor μετα κατι λειπει? η ειναι οντως τελειο?

απο περιεργεια!!

Dk2 για μένα χαλαρά (για τα games που παίζω φανατικά). Για τα άλλα games που παίζω πιο σπάνια μου αρκεί 1 νορμάλ μόνιτορ για να μη χάνω και την αλληλεπίδραση με τον έξω κόσμο όπως είπε ο fatalara.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι μια γουλια καφε στην ευθεια την κατεβαζω.

λες να μη πετυχαινεις στομα με το οκιουλους και να ζεματιστεις στο κορμι :D

Δεν νομιζω οτι μπορεις με καποιο τροπο να δεις τι γινεται αν δεν βγαλεις τη μασκα και αν προσθεσεις σε αυτο την αισθηση που σου δινει ειναι σιγουρο οτι το χερι σου δεν θα φτασει ποτε την κουπα :(

Link to comment
Share on other sites

Άκη, έβλεπες κόκκο?

Ναι αλλά ήταν τελείως αδιάφορο. Στο dk1 ήταν χειρότερη η εικόνα αλλά και πάλι το wow factor ήταν τόσο μεγάλο που η χαμηλή ανάλυση πέρναγε σε 2η μοίρα
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.