Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

Μπα... μια χαρά είμαι με την 26ιντση. Αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ είναι που δεν βολεύει να πληκτρολογώ πάνω από την τιμονιέρα (Η τιμονιέρα ήρθε για να μείνει! Δε μπαινω-βγαίνει!  :D ).

 

Άρα επόμενο βήμα ένα συρόμενο ράφι για το πληκτρολόγιο για να μπει κάτω από την τάβλα του γραφείου.

Α! και μια πατέντα για να τα ροδάκια της καρέκλας (ή ένα χαλάκι) για να μην πηγαίνει πίσω όταν πατώ δυνατά το φρένο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Επόμενο βήμα, πιο μεγάλη οθόνη???

Ανθεμιε και οθόνη να πάρεις, το επόμενο βήμα θα ειναι κάτι αλλο.μη τους ακους Γιατί το χέρι της γυναίκας θα γίνει χαστούκι:pp

χαχα.

εσυ τι έγινε; Ακόμα να γυρίσεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@, ασε τις πιο μεγαλες που σου λενε, μην τους ακους...

αν θες πραγματικη αναβαθμιση στην οθονη, παρε με περισσοτερα hz......

 

χαστουκι ειναι καλα, το τηγανι να φοβασαι :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως βλέπω το γραφείο πάντως, άλλες 2 οθόνες θα του πήγαιναν (triple screen on :-)), αλλά αυτό προυποθέτει εκτός από οθόνες και τουλάχιστον μια ακόμα 970 για sli... Μετά από αυτήν την αναβάθμιση βέβαια θα έψαχνα και για άλλη γυναίκα, αλλά αφού θα έμενα άφραγκος και με σπασμένο κεφαλι, μάλλον δε θα έβρισκα εύκολα... Ααααχχχ, τι ατυχία να μη μπορούσα να τα κάνω αυτά στα νιάτα μου! :-)

Link to comment
Share on other sites

Μπα... μια χαρά είμαι με την 26ιντση. Αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ είναι που δεν βολεύει να πληκτρολογώ πάνω από την τιμονιέρα (Η τιμονιέρα ήρθε για να μείνει! Δε μπαινω-βγαίνει!  :D ).

 

Άρα επόμενο βήμα ένα συρόμενο ράφι για το πληκτρολόγιο για να μπει κάτω από την τάβλα του γραφείου.

Α! και μια πατέντα για να τα ροδάκια της καρέκλας (ή ένα χαλάκι) για να μην πηγαίνει πίσω όταν πατώ δυνατά το φρένο.

 

Επειδή νομίζω πως αρκετά off topic βγήκα, θα προσπαθήσω να επανέλθω στην τάξη παρουσιάζοντας τις νέες αναβαθμίσεις που σκεφτηκα μόλις χτες!

 

1. Συρόμενο ράφι για το πληκτρολόγιο κάτω από την τιμονιέρα. Δυσεύρετη αγορά, τελικά ένας μαραγκός με έστειλε σε συνοικιακό κατάστημα σιδερικών. Τιμή μάλλον τσουχτερή (25Ε), αλλά πρακτική λύση! Και έχει αρκετό "αέρα" για να μη σκαλώνει το πληκτρολόγιο στη βάση της τιμονιέρας.

 

iTIlJYi.jpg

 

 

2. Αντικατάσταση τα ροδάκια της καρέκλας γραφείου, με άλλα που διαθέτουν φρένο (Υπάρχουν παντού, απλά πρέπει να πατε με ένα ροδάκι της καρέκλας για να βρείτε το αντίστοιχο μέγεθος πύρου. Συνολικό κόστος για 5 ροδάκια μαζί με πύρους, 12Ε από Leroy Merlin).

 

gsYuHMK.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Η τιμονιερα ειναι απο το μεσημερακι εδω αλλα το απογευμα προλαβα λιγο να την χαρω..

 

Ωστε ετσι ειναι τελικα με την τιμονιερα εεε??   Καλη φαση..... :p  :p  :p  :p

 

Δυστυχως θα χρειαστω μαλλον αρκετες ωρες να την συνηθισω..θελω το gamepad μου πισωωω!! :metal:

 

Ιασονα λυπησου με δεν ειχα υπομονη για photo με ανοιγμα συσκευασιας.. :embarrassment: .  Μια φωτο με το που την κουμπωσα πανω τελειως χυμα..φυσικα καποια στιγμη θα συμμαζεψω καλωδια και τα λοιπα.. κατεβασα και το fanaleds.

post-37604-0-17099100-1442262961_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από Billys
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

βρε αθεοφοβοι  $$@#$#^$%@
Δειξτε καμμια φωτο απο το unboxing , να νιωσουμε και εμεις την αισθηση του καινουργιου μιας και εχουμε καιρο να το νιωσουμε :p


Περα απο την πλακα , ευχομαι καλους γυρους.Σκυλια ειναι δε καταλαβαινουν τπτ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Heusinkveld Engineering Racing Simulator (work in progress). This simulator will be on display at the SimRacing Expo 2015.

Main parts of the simulator are:

- Heusinkveld Engineering aluminium frame with custom made powder coated brackets.
- Heusinkveld Engineering Sim Pedals Ultimate, Sim Shifter Sequential & Sim Handbrake.
- SimSteering Direct Drive Force Feedback System.
- GT3 Steering Wheel.
- Triple screen setup with 27” 144hz screens.

Demo run details:
The video shows Niels doing a few laps in Game Stock Car Extreme by Reiza Studios. The vehicle is a Super V8 (right-hand drive) for which the physics have been made by Heusinkveld Engineering. When filming the simulator build was still in progress.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κλασσικος κρετινος ριβιουερ του Gameworld.gr με εχουν μπλοκαρει απο το youtube channel τους, γιατι τους ειχα κραξει σε review καρτας γραφικων γιατι δεν υπηρχε ιχνος benchmarks, και μας δειχναν τι ωραια καρτα που ειναι σαν αντικειμενο. δεν ξερουν τι τους γινεται σε οτι παρουσιαζουν, team ηλιθιων.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ανταλλάσεται Fanatec CSW V2 με Formula Rim και CSR Elite Pedals για Logitech G29, με διαφορά δική μου ! :lol::p:ph34r:

 

ΥΓ 3 months FREE for new iRacing members promo code: PR-BLANCPAIN2015, μόνο προσοχή όσοι θέλετε να το δοκιμάσετε γιατί και εγώ κάπως έτσι ξεκίνησα !

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ 3 months FREE for new iRacing members promo code: PR-BLANCPAIN2015, μόνο προσοχή όσοι θέλετε να το δοκιμάσετε γιατί και εγώ κάπως έτσι ξεκίνησα !

Μην ξεχάσετε μόνο , στους 3 μήνες που θα θέλετε να το σβήσετε ( βασικά θα το έχετε σβήσει λογικά πολύ πιο πριν... ), να βγάλετε τον λογαριασμό από την default κατάσταση auto renewal. (αναρωτιέμαι πώς δεν έχει φάει καμιά μήνυση ακόμα).

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.