Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

@Billys, με τόσες ευχές και τόσα likes, καταλαβαίνεις πως όλη η Ελληνική racing κοινότητα έχει μάθει πως πήραμε τιμονιέρα! Αντιλαμβάνεσαι το βάρος που κουβαλάμε από εδώ και πέρα; Οι προσδοκίες όλων για τη βελτίωση των αγωνιστικών μας επιδόσεων είναι ολοφάνερες! Αν δεν βελτιώσουμε τους χρόνους μας θα είμαστε η ντροπή του thelab.gr!  :D

 

Νιώθω όπως όταν κόβω το τσιγάρο για καμιά μέρα και μου λένε όλοι "άντε μπράβο! συνέχισε έτσι! αφού δεν κάπνισες τόσες ώρες, μπορείς να το κόψεις!" και τελικά μετά από λίγο ξανακαπνίζω! Τελικά δεν έπρεπε να ανακοινώσουμε τις αγορές μας!  :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άσε τους χρόνους και απόλαυσέ το! Και πιο αργά να πας η ευχαρίστηση θα είναι πολλαπλάσια!

 

Και όπως πολύ καλά ξέρεις, συμφωνεί και ο Stefano, ο οποίος παίζει με G27, καθώς θεωρεί πως οποιαδήποτε άλλη τιμονιέρα είναι απλά overkill για το Assetto Corsa  :p

Link to comment
Share on other sites

Και όπως πολύ καλά ξέρεις, συμφωνεί και ο Stefano, ο οποίος παίζει με G27, καθώς θεωρεί πως οποιαδήποτε άλλη τιμονιέρα είναι απλά overkill για το Assetto Corsa  :p

Ignorance is bliss.  :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω αλλάξει πααααάρα πολλά τιμόνια και cockpits θα σας βεβαιώσω ότι κανένα απ' αυτά δεν θα σας κάνει ιδιαίτερα ποιο γρήγορο.

Αυτό που προσφέρει μια τιμονιέρα σε σύγκριση με ένα απλό χειριστήριο ή μια τιμονιέρα με μια ακριβότερη ή αντίστοιχα τα cockpits και γενικά ο ακριβότερος και ποιο εξειδικευμένος εξοπλισμός είναι ότι: ανεβάζουν την εμπειρία της οδήγησης κατακόρυφα! :T:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

σειρα εχει και ο Τασος.
που ξεκινησε με μια G25 , πηγε σε G27 και κατεληξε σε μια DFGT.
Ολοι κανουν upgrade και αυτος downgrade.,Μια ζωη αναποδος

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Και τι απέγινε;

 

Την έδωσα γιατί δεν έπαιζα και όταν ξαναήθελα τιμόνι δεν είχα λεφτά γι' αυτή, οπότε κατέληξα με τη DFGT.  Καλορίζικοι όσοι πήρατε τιμόνια και καλές μας μάχες από Οκτώβρη :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Billys παρελαβες; Εμενα ηρθε!

Λοιπόν η αίσθηση πολυ πολυ καλυτερη απο την dfgt! Αθόρυβη! Τα πεταλια δε συγκρινονται, πολυ καλή αίσθηση, μόνο που το φρένο είναι αρκετά σκληρο, με αποτέλεσμα να σπρώχνει ελαφρώς πίσω την καρέκλα που και που...

Τα paddles για τις ταχύτητες επιτέλους πολυ πιο μεγαλα από την dfgt και έτσι μπορώ να αλλάζω ταχύτητες και πάνω στις στροφές!

Το h-shifter δε μπορεσα να το δοκιμάσω ακόμα, δε μου δούλεψε στο assetto corsa, ενώ στο configuration wizard έπαιξε κανονικά... Για να εχω και paddles και shifter να δουλέουν ταυτόχρονα, θέλει κάποια ρύθμιση στο assetto, ή να κάνω mapping από το logitech profiler;

Από χρόνους μη ρωτάτε ακόμα, σε 7 laps race ειμαι ένα sec πίσω από το personal record με την dfgt, αλλά οδηγούσα σαν κότα, λες και πήρα καινούριο αυτοκίνητο! :-).

Α! Και το καλύτερο που πρόσεξα, είναι πως 2 φορές που το χασα, κατάφερα να το επαναφέρω με ανάποδο τιμόνι χωρίς να βγω στα χωράφια! Με λίγα λόγια, είναι εμφανές πως ο χειρισμός της είναι πολυ πολυ καλυτερος από dfgt! Τέρμα πια οι έξοδοι! :-p

Αυτά προς το παρόν! Πάω να κατεβάσω το fanaleds τώρα!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα της συσκευασίας έγινε έγινε σε χρόνο dt και δεν πρόλαβα να βγάλω. Φωτογραφία ολο το "rig" κάτι γίνεται :-)
 
ISHURJL.jpg?1

 

 

Υ.Γ. Το χέρι είναι γυναικείο και ΔΕΝ είναι δικό μου! :D . Απλά με αυτόν τον τρόπο ήθελε να δείξει η σύζυγος πόσο ανεκτική είναι με εμένα και το χόμπυ μου :-)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη φιλε. Εισαι και τυχερος, εμεις σε απλη σχεση λεμε οτι παιζουμε στο pc και ξινιζουν τα μουτρα τους και εσυ εισαι και παντρεμενος κιολας... μπραβο στην γυναικα με τo μυαλο του 2015.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικη φιλε. Εισαι και τυχερος, εμεις σε απλη σχεση λεμε οτι παιζουμε στο pc και ξινιζουν τα μουτρα τους και εσυ εισαι και παντρεμενος κιολας... μπραβο στην γυναικα με τo μυαλο του 2015.

Το θέμα το βλέπεις όπως θέλεις: θα μπορούσε να είναι ένα χέρι έτοιμο για χαστούκι! :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.