Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

@GeoF1 το ξερω πια... ειμαι καταδικασμενος τουλαχιστον να κανω like σε καθε ποστ σου για οσο υπαρχω σε αυτον το πλανητη... :p

@akis_z80 οντως η 4κ ειναι λυση, αλλα θα ηθελα και αναβαθμιση σε ολο το συστημα, οποτε κοτεψα οικονομικα και εμεινα σε 1080, ωστοσο εχει μια ρυθμιση στη τηλεοραση "οξυτητα" και κοροιδευει καπως το ματι ντεμεκ καταστασεις αλλα συνηθιζεται...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Μπράβο "τρελόσκυλο" σούπερ επιλογή! Να έμενες Αθήνα θα σου έφτιαχνα και ένα σούπερ κόκπιτ να τα βάλεις πάνω!

 

Και εγώ με τη σειρά μου σας ανακοινώνω την αγορά του μοτέρ μετά από πολύ σκέψη και ψάξιμο

Η ποιο συμφέρουσα αγορά και είναι πολύ συνεργάσιμος ο Tomo!

motorprepared-cables-2.jpg

 

Άντε να έρχεται και το SimuCube!

To F1 fanatec τιμονάκι εγχειρίστηκε (επιτυχώς) και πλέον λειτουργεί ως αυτόνομο (ενσύρματο) χειριστήριο μέσω fanaleds. Έχει φορέσει το quick release του και περιμένει το μοτέρ να κουμπώσει απάνω του!

Να θυμίσω ότι η Fanatec CSW v1 είναι προς πώληση και αν κάποιος θέλει να τη δοκιμάσει πρέπει να γίνει τώρα - πριν εγχειρήσω και το BMW τιμόνι!

Αν κάποιος ενδιαφέρεται και για το κόκπιτ μου θα κάνω σούπερ σπέσιαλ τιμή και για τα δύο μαζί (PM me)!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis το τιμόνι μου βγήκε πολύ φτηνό και ενώ έκανα σκέψεις για της Fanatec τελικά είδα ότι δεν συμφέρει με τίποτα της Fanatec.

Σαν πακέτο πως τοβλέπεις (σε σχέση με του Tomo) ?

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Επιασα τον εαυτο μου να βαζει στο σκρουτζ την λεξη   THRUSTMASTER  και να χαζευει...

 

Εγω τσιμπησα Λιακ. χιχιχ

 

Αυτη μου αρεσε...Που παιρνει και add ons τιμονια!!

http://www.e-shop.gr/thrustmaster-t300-ferrari-integral-racing-wheel-alcantara-edition-p-PER.583392

Αξιζει???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλό τιμόνι για τα λεφτά του, αν μπορούσες και έκανες λίγο οικονομία πας μετά σε κατηγορία DD.

Βέβαια πάντα στην περίπτωση που υπάρχει οικονομική ελευθερία.

Αλλά αν δίνεις 540€ για αυτό θα σε συμβούλευα να μάζευες άλλα 500 και να πήγαινες σε DD.

3.5Euro την ημέρα στην άκρη για 5 μήνες. Αν μπορείς βέβαια να κάνεις υπομονή 5 μηνάκια.

Αν βάζεις 7€ την ημέρα στην άκρης θα έχεις 210€ σε ένα μήνα, δηλαδή σε περίπου 2,5 μήνες είσαι έτοιμος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

@Aris Teidis το τιμόνι μου βγήκε πολύ φτηνό και ενώ έκανα σκέψεις για της Fanatec τελικά είδα ότι δεν συμφέρει με τίποτα της Fanatec.

Σαν πακέτο πως τοβλέπεις (σε σχέση με του Tomo) ?

Τα ίδια πράγματα είναι, μην αγχώνεσαι, με διαφορετικό περιτύλιγμα...

Link to comment
Share on other sites

Mad απο το πουθενα ξεκινησε ολο αυτο.

Ευχαριστημενος ειμαι με την g27. Αργος ειμαι δεν θα αλλαξει κατι.

Απλα ετσι για την φαση.

Οχι δεν θελω να παω σε μεγαλυτερα μπατζετ γιατι μετα θα πρεπει να πληρωνω και εξοδα δικηγορου και μηνιαια διατροφη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Kαλό τιμόνι για τα λεφτά του, αν μπορούσες και έκανες λίγο οικονομία πας μετά σε κατηγορία DD.

Βέβαια πάντα στην περίπτωση που υπάρχει οικονομική ελευθερία.

Αλλά αν δίνεις 540€ για αυτό θα σε συμβούλευα να μάζευες άλλα 500 και να πήγαινες σε DD.

3.5Euro την ημέρα στην άκρη για 5 μήνες. Αν μπορείς βέβαια να κάνεις υπομονή 5 μηνάκια.

Αν βάζεις 7€ την ημέρα στην άκρης θα έχεις 210€ σε ένα μήνα, δηλαδή σε περίπου 2,5 μήνες είσαι έτοιμος.

Βρε τρελόσκυλο τα μπέρδεψες!!! Αυτό που αγόρασα από τον Tomo είναι μόνο το μοτέρ που θα το ζευγαρώσω με το Simucube (που είναι ουσιαστικά ο servo driver μαζί με τροφοδοτικό) και θα φτιάξω ένα σαν αυτό που παρήγγειλες και εσύ...

ΥΓ. Χαχα άκυρο! Με τον GeoF1 μιλούσες:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Αλλά αν δίνεις 540€ για αυτό θα σε συμβούλευα να μάζευες άλλα 500 και να πήγαινες σε DD.

Δεν κάνει 540, 440 κάνει http://www.skroutz.gr/s/8179266/Thrustmaster-T300-Ferrari-Integral-Racing-Wheel-Alcantara-Edition.html?keyphrase=t300+integral @GeoF1

Για να πας σε DD θες γύρω στα 1200 μόνο βάση+τιμόνι. Δεν νομίζω να το συνδυάσεις με πετάλια από g27, θα βάλεις κάτι καλό άρα π.χ. με CSR Elites V3 + 400 είσαι στα 1600. 1600-440=1160 επιπλέον. Αν βάζεις την ημέρα στην άκρη 1160 σύμφωνα με τους πρόχειρους υπολογισμούς μου περίπου σε μία ημέρα είσαι έτοιμος.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nαι κατάλαβα, απλά εσύ πήρες το moter από τον Tomo και το Simcube για τα ηλεκτρονικά.

 

Παράθεση

Ευχαριστημενος ειμαι με την g27. Αργος ειμαι δεν θα αλλαξει κατι.

Αν είσαι αργός έλα να τρέξεις μαζί μας την Παρασκευή μπας και προσπεράσω κανέναν. Πάσχα έρχεται δες το σαν μια καλή πράξη.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Με το καλό να έρθουν τα καινούρια εργαλεία σας! Στον πυρετό της αναβάθμισης όλοι!

Να τα σκάσουμε τώρα που τα έχουμε - πριν μας τα φάει η εφορία... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GeoF1 έγραψε:

@akis_z80 εσυ τι λες? αξιζει η μεταβαση?

Πάντα αξίζει αν έχεις τα φράγκα - ότι καλύτερο κρατάς στα χέρια σου τόσο καλύτερα περνάς!!!

Link to comment
Share on other sites

Μη παρεξηγηθώ, αλλά ακούω στην ίδια πρόταση 1200€ δλδ για πολλούς 2 μηνιάτικα στην Ελλάδα (μη λέω και λίγα)  και "πολύ φθηνό"  και πιάνω τον εαυτό μου να μειδιά .

Βέβαια ο καθένας με τα οικονομικά του ή τις προτεραιότητές του.

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.