Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

 Απέχει παρασάγγας από τα πρώτα. Φυσικά δεν είναι AC ή rF2 αλλά δεν είναι κ το χάλι του Raceroom.

 

Nα είσαι πιο προσεκτικός σε παρακαλώ...υπάρχουν και ευαίσθητα παιδιά που μπορεί να πληγωθούν...

 

Har har har

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

400€...κάνε υπομονή, μάζεψε άλλα 300 και πάρε Fanatec. H σειρά G25/27/29 είναι καλή, αλλά με 300€ παραπάνω πας σε άλλο level.

Προσωπική μου άποψη.

Για μεταχειρισμενη μιλας? γιατι 700 εχει μονο το base ακομα και αν παρει τα φθηνα αξεσουαρ το 1000αρικο ειναι στανταρ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λίγο που έψαξα σε μεγάλα καταστήματα δεν παίζει τίποτα το αξιόλογο, μόνο μία mad catz pro racing force feedback wheel για xob one και μια Τ 300 με τα πετάλια των δύο χωρίς συμπλέκτη και την είχαν 499,99 και τις δύο έκαστος στα public συντάγματος, όταν δε τους ρώτησα αν φέρουν και περιφερειακά , με κοίταγαν σαν εξωγήινο λέγοντας μου ότι αυτά είναι εξειδικευμένα πράγματα και δεν γίνεται για το άμεσο μέλλον, δηλαδή η απόλυτη κοροιδία όταν και η τιμές έξω παίζουν κάτω από 350. Στο δε πλαίσιο όταν τους είπα μήπως μπορούσαν να μου βρουν μια πχ Τ500 rs ενώ έδειχνε ενδιαφέρων ο υπάλληλος μόλις πήρε στα κεντρικά και ρώτησε ορθά κοφτά του έφυγε το χαμόγελο και μου είπε τρέχοντας όχι. Τα μεγάλα καταστήματα καλός η κακός κοιτάνε πρώτα το κέρδος που αποφέρει ένα προιόν όταν δε, σου βάζουν την Τ 300 την απλή, 499 δεν θέλω να φανταστώ πόσα θα ζήταγαν για μια T 500 στο όποιο ενδεχόμενο και αν την έφερναν. Η g29 με δεδομένο την ελληνική αγορά από άποψης να μπορέσεις να την βρείς και στο θέμα υποστήριξης στο αν πάθει και κάτι, νομίζω είναι μονόδρομος για τους απλούς χρήστες. 

Έγινε επεξεργασία από kostas leonardos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και Τ300 υπάρχει και Τ500, και σε λογικές τιμές.

Υπάρχουν και μικρότερα καταστήματα, η ελληνική αγορά δεν είναι μόνο 2 "μεγάλες" αλυσίδες.

https://www.skroutz.gr/c/664/wheels.html?keyphrase=thrustmaster&price_min=300.0

 

Προσωπικά αγόρασα την T300Gte πριν 3 μήνες από το buy-more.gr (άγνωστο κατάστημα για μένα τότε) στα 390€ κατόπιν παραγγελίας και την παρέλαβα 18 μέρες μετά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο κατάστημα που παραθέτεις φίλε μου Κώστα για το φτηνό λέω στα 450...στο skrutz έχω πάρει πριν μια βδομάδα τηλέφωνο, επί κάθε μέρα, σε διάφορες ώρες, και κανείς δεν το σηκώνει , τους έστειλα email που δεν απάντησαν ποτέ , μάλιστα δεν απάντησαν καν σε καμιά από τις 4 ερωτήσεις αγοράς που τους έβαλα. Περισσότερο για κράχτης μου κάνει παρά για κατάστημα. Αν διαβάσεις και σχόλια χρηστών θα το δείς και μόνος σου. Για το buy more δεν μπορώ να εκφράσω άποψη μιας και δεν το έχω τρακάρει πουθενά. Θα το κοιτάξω πάντως και ευελπιστώ ! Απο το εξωτερικό δεν θέλω να προβώ σε αγορά γιατί απλά στο χωριό μου λένε μην είδατε τον παναή , εν ολίγοις αν προβείς στην αγορά και κάτι δεν σου πάει καλά ...θα έχεις όλη την άνεση να κλαις και να μην έχεις και κανέναν ως κατάστημα να κράξεις. Είχα βρει την Τ 500 rs  300 ευρό από Αγγλία σε μεταχειρισμένη, την έκλεισα και ύστερα από συνομιλία το μετάνιωσα και του έκανα ακύρωση του φίλου. Τώρα την έχει βάλει 391,96 http://www.ebay.com/itm/Thrustmaster-T500-RS-Steering-Wheel-for-PS3-4-PC-/252249756540?hash=item3abb41d37c:g:T8kAAOSwX~dWlA8Y και ότι καλύτερο έχω βρεί από τιμές στο εξωτερικό http://direkt.jacob-computer.de/thrustmaster-thrustmaster-t300-4160652-artnr-2437773.html?ref=132και για Τ 300 και για Τ 500 rs + τh8 rs gearshifter 

Έγινε επεξεργασία από kostas leonardos
Link to comment
Share on other sites

Eκανα μια αλλαγη και μια προσθηκη στο πανελακι.....Αλλαξα τις 2 4αρες LCD οθονες με μια 8αρα LCD και προσθεσα και ενα gear indicator ενω το RPM RGB εμεινε ιδιο.Ετσι ειναι πληρες σε ενδειξεις  και  μπορει να χρησιμοποιηθει μονο του.

 

Υ.Γ...η αληθεια ειναι οτι οι χρωματισμοι των led χανουν παρα πολυ στη φωτογραφια.Ειναι πολυ καλυτεροι!!

 

 

24447131935_47a010dbab_c.jpg

 

23820343013_60550203b6_c.jpg

 

 

Kαι ενα video απο το auto-pilot για test.

 

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

http://www.pcworld.ie/product/driving-force-g29-racing-wheel-black/328115/401.2.4

 

 Από Ιρλανδία για όποιον ενδιαφέρεται. Δεν ξέρω πόσα χρεώνουν μεταφορικά όμως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

SimXperience AccuForce Pro DD Servo Wheel Review
 

RaceDepartment's AussieStig talk and drive,
Today we talk about the SimXperience AccuForce Pro DD servo wheel, the Playseat Sensation Pro sim rig and Heuslinveld Engineering's Pro pedal set.
Also we drive the Nordchleife in Assetto Corsa using the Oculus DK2 and all the great sim gear mentioned above.


 
Αυτο που τον ρωταει ο αλλος στα σχολια απο κατω, το εχω και εγω απορια πως ειναι σαν αισθηση...

Isn't it weird to not see your real wheel?

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Ξυπναω σημερα και επρεπε να κανω κατι μιας και ημουν work free.

E στα πολυ πολυ γρηγορα και ουτε πολλες μελετες, αντεστρεψα τα πεταλια μου.

Θα παρω προσεχως και το ελατηριο για το φρενο μιας και ειναι ευκολο προσβασιμο..

Για να δουμε αν με βολευει ετσι.

Y.Γ αν ειναι σταθερο με τα λεπτα πυχακια , θα φανει στη πορεια..Φαινεται σταθεροτατο παντως..

Υ.Γ2 Θελει καθαρισμα lol και αν με βολεψει μπορει να βαλω καμμια μοκετα κατω.Να το κανω πιο ωραιο ρε παιδι μου..

Να τα μααααςςςς!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.