Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ 840 PRO


Recommended Posts

Ήρθε το πρωί ο samsung 840 pro τον έβαλα στην θέση βάζω και το cd να περάσω τα windows και όταν φτάνω στην επιλογή δίσκου επιλέγω τον ssd και μου βγάζει αυτό

8u7y6a9u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεσε τον άλλο δίσκο που έχεις πάνω στο μηχάνημά σου.

Ρύθμισε τον controller της μητρικής στο BIOS σε AHCI.

Κατέβασε αυτό:

http://download.gigabyte.ru/driver/motherboard_driver_amd_sataraid_achi_8-series_win7.exe

Κάνε extract μέσα στο USB stick των windows ή αν τρέχεις την εγκατάσταση από CD, βρες ένα USB stick και βάλε το μέσα.

Ξεκίνα την εγκατάσταση από την αρχή.

Όταν φτάσεις ξανά στο ίδιο σημείο της εγκατάστασης, βρες και κάνε load driver από το USB stick για να διαβάσει τον driver του controller.

Μετά θα μπορείς να συνεχίσεις την εγκατάσταση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αποσύνδεσε τον άλλο δίσκο που έχεις πάνω στο μηχάνημά σου.

Ρύθμισε τον controller της μητρικής στο BIOS σε AHCI.

Κατέβασε αυτό:

http://download.gigabyte.ru/driver/motherboard_driver_amd_sataraid_achi_8-series_win7.exe

Κάνε extract μέσα στο USB stick των windows ή αν τρέχεις την εγκατάσταση από CD, βρες ένα USB stick και βάλε το μέσα.

Ξεκίνα την εγκατάσταση από την αρχή.

Όταν φτάσεις ξανά στο ίδιο σημείο της εγκατάστασης, βρες και κάνε load driver από το USB stick για να διαβάσει τον driver του controller.

Μετά θα μπορείς να συνεχίσεις την εγκατάσταση κανονικά.

μόνο σε amd παρατηρείται αυτό και σε third party controller aka marvel ? Σε Intel δεν το έχω δει ποτέ να θέλει extra drivers.

Link to comment
Share on other sites

μόνο σε amd παρατηρείται αυτό και σε third party controller aka marvel ? Σε Intel δεν το έχω δει ποτέ να θέλει extra drivers.

Αν θυμάμαι καλά και σε AMD μέχρι κάποιο chipset δεν χρειαζόταν. Δεν λέω πως αυτό είναι το πρόβλημα αλλά πιθανότατα είναι θέμα AHCI driver.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση των windows στη θέση που επιλέξατε.Ελεγξτε τη μονάδα μέσων.Οριστε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συμβάν: 0x80300024

Αυτό μου λέει..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.