Jump to content



Quad-SLI GTX 690


CHRIS2005

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply
Μόλις τους πήρα τηλέφωνο. Δεν έχουν άμεσα την κάρτα. Πρέπει να πληρώσω και να περιμένω ΟΤΑΝ θα παραλάβουν, να μου την στείλουν. Την βρήκα και εδώ αλλά η τιμή με κάνει να σκέφτομαι αυτή ή την titan.

EVGA NVIDIA GeForce GTX 780 Ti Classified ACX, 3GB GDDR5, 2xDVI/HDMI/DP, PCI-E 3.0 | 929.00e - Jimms.fi

929 ευρω για 780ti εστω και class?:wall:

Η απλες ti εχουν κλειδωμενο voltage , σε αντιθεση με την classified που ειναι unlock.

Ουσιαστικα ομως για να εκμεταλλευτεις το unlock voltage που σου δινει η class, πρεπει να μπει η καρτα σε νερο, με το μαμα cooler και ταση πανω απο 1,2volt η καρτα θα βραζει, δεν θα μπορεις να την δουλευεις καθημερινα..

Περα απο κανενα benchακι του λεπτου!

Link to comment
Share on other sites

929 ευρω για 780ti εστω και class?:wall:

Η απλες ti εχουν κλειδωμενο voltage , σε αντιθεση με την classified που ειναι unlock.

Ουσιαστικα ομως για να εκμεταλλευτεις το unlock voltage που σου δινει η class, πρεπει να μπει η καρτα σε νερο, με το μαμα cooler και ταση πανω απο 1,2volt η καρτα θα βραζει, δεν θα μπορεις να την δουλευεις καθημερινα..

Περα απο κανενα benchακι του λεπτου!

Η χρήση είναι gaming και όπως λες, κάποια δίλεπτα bench. Αλλά 900+ ευρώ για μονοπύρινη, το θεωρώ κοροϊδία.

Σκέφτομαι όμως σοβαρά, τη λύση 290 CF ή 780 SLI.

Link to comment
Share on other sites

Η χρήση είναι gaming και όπως λες, κάποια δίλεπτα bench.

Tα νουμερα που θα σου δωσει το 780sli δεν θα σου τα δωσει καμια μονοπυρηνη οσο και να την κλοκαρεις, στα bench που λες.

Απο κει και περα σε gaming, θεωρω οτι περα απο το να ικανοποιησεις την τρελα σου, το sli με 2χ780 δεν νομιζω οτι θα σου προσφερει κατι "χρηστικο" σε 1080P που παιζεις, καθοτι και μια 780 ειναι αρκετη για τετοια αναλυση.

Αλλά 900+ ευρώ για μονοπύρινη, το θεωρώ κοροϊδία.

Συμφωνω, αλλα απευθειας απο evga, ακομη και η K|NGP|N που βλεπω οτι την εχει αμεσα διαθεσιμη βγαινει σημαντικα φθηνοτερη(~150 ευρω κατω) απο την classified που εδειξες στο λινκ πιο πανω..

Απο κει και περα, αποψη μου ειναι, οτι αν η K|NGP|N η η class δεν μπουνε σε νερο ωστε να εκμεταλευτεις το unlock voltage που σου δινουν, δεν νομιζω οτι εχεις σημαντικο οφελος απο μια "απλη" ti που κοστιζει ~150 ευρω κατω, αν παιζεις με αερα.

780 SLI.

Προχωρα το(καθαρα για benhes η δευτερη καρτα).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 9000, σε έχω δει και σε άλλα φόρουμ, και σαφώς με έχεις δει και συ, και πάνω κατω ξέρεις τις ορέξεις μου... Η χρήση του PC μου, είναι 80% gaming, 15% ταινίες, και 5% μετρήσεις όταν έχω διάθεση γι' αυτό.

Επίσης έχω αλλεργία στο νερό. Η EVGA είναι καλή, αλλά εγώ θέλω την κάρτα μέχρι αύριο, οπότε οι επιλογές μικραίνουν. Τι λες για μία απ' αυτές :

NVIDIA GeForce GTX780 | Näytönohjaimet | Verkkokauppa.com

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 9000, σε έχω δει και σε άλλα φόρουμ, και σαφώς με έχεις δει και συ, και πάνω κατω ξέρεις τις ορέξεις μου... Η χρήση του PC μου, είναι 80% gaming, 15% ταινίες, και 5% μετρήσεις όταν έχω διάθεση γι' αυτό.

Επίσης έχω αλλεργία στο νερό. Η EVGA είναι καλή, αλλά εγώ θέλω την κάρτα μέχρι αύριο, οπότε οι επιλογές μικραίνουν. Τι λες για μία απ' αυτές :

NVIDIA GeForce GTX780 | Näytönohjaimet | Verkkokauppa.com

Εφοσον εχεις αλλεργια στο νερο, δεν υπαρχει και ιδιαιτερος λογος να κοιτας για gtx 780ti class Και kingpin.

Η MSI 780-TF στα 4,5κατοσταρικα που δειχνεις μια χαρα ειναι.

Aπο κει και περα, το θεμα με τις 780(οχι Ti) ειναι οτι η nvidia τα εχει μπερδεψει τα πραγματα με τις μνημες, στην αρχη φορουσανε ολες οι 780 samsung μνημες(η οποιες ειναι και οι καλυτερες) και μετα αρχιζανε να βαζουν elpida, οι οποιες και δεν ανεβαινουν καθολου..

Τελευταια βεβαια απ οσο εχω δει οι περισσοτερες εχουνε hynix(λιγο κατωτερες απο τις samsung αλλα γενικα καλες ειναι)...

Οποτε αν σε ενδιαφερει το oc και πεσεις σε καμια καρτα με elpida την "πατησες":P

Η 780Τι στα μαμα της υπολογιζε οτι ειναι ~20% πανω απο 780 απλη.

Απο κει περα αν αξιζει τα +200 ευρω που ζηταει τι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην ιστιοσελίδα είναι όλες οι 780 απλές και Ti. Η ζυγαριά κλείνει πολύ προς την Asus 780Ti. Για τα παιχνίδια που παίζω και τις ταινίες που βλέπω δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Δίνει και το Watch Dogs δώρο.Αλλά και bench να θέλω να τρέξω, δεν νομίζω να μην έχω αξιοπρεπεί νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην ιστιοσελίδα είναι όλες οι 780 απλές και Ti. Η ζυγαριά κλείνει πολύ προς την Asus 780Ti. Για τα παιχνίδια που παίζω και τις ταινίες που βλέπω δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Δίνει και το Watch Dogs δώρο.Αλλά και bench να θέλω να τρέξω, δεν νομίζω να μην έχω αξιοπρεπεί νούμερα.

ASUS GeForce GTX 780 Ti DirectCU II OC review - Overclocking The Graphics Card :hi:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, μια χαρά φαίνεται η κάρτα, έτρεξα ένα 3dmark 11. Είναι τελείως αθόρυβη.

Το θέμα έκλεισε, σας ευχαριστώ όλους, για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση μας, και ιδιαίτερα τον Φίλο μου το Νίκο.

Ελπίζω το θέμα να φανεί χρήσιμο και σε άλλους, για την επιλογή τους για κάρτα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το δω αυτό ?

Μια χαρά είσαι.Εδώ το γράφει.

Screenshot by Lightshot

Μεγιά και καλοδούλευτη.Βγάλτης τα μάτια.

Δεν υποφέρετε και από ζέστη εσείς εκεί πάνω.Εμείς αρχίσαμε και ψηνόμαστε εδώ.Λίγο αντέχουμε ακόμα για overclock.

Link to comment
Share on other sites

hynix λέει. Καλή είναι ?

μεγειες χρηστο καλοδουλευτη η καρτουλα και καλα ρολογια :happy2:!!!

ναι οι hynix ειναι πολυ καλες οι μνημες τραβανε ψηλα ρολογια σε μενα πανε 1900+ καπου εκει !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.