Jump to content



Quad-SLI GTX 690


CHRIS2005

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply
Καλή κάρτα, αλλά δε φαίνεται πουθενά διαθέσιμη. Και γω θέλω κάρτα άμεσα. Η 290Χ πως σου φαίνεται ?

χρηστο μιλα με τον ορεστη και βρητε τα στα λεφτα 5 πανω 5 κατω και πως θα τη παρεις !!!

παρε τη καρτα του ειναι μια χαρα και τραβαει και στη ανηφορα μια χαρα !!!

Link to comment
Share on other sites

χρηστο μιλα με τον ορεστη και βρητε τα στα λεφτα 5 πανω 5 κατω και πως θα τη παρεις !!!

παρε τη καρτα του ειναι μια χαρα και τραβαει και στη ανηφορα μια χαρα !!!

Επισης η GTX Titan δοθηκε χτες εκτος φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ορέστη εσύ τι προτείνεις ?

Εγω προσωπικα θα επερνα μια GTX 780 6gb Edition.

Palit GeForce GTX780 6GB Jetstream (NE5X780H10JBJ) | Skroutz.gr

or

ASUS GeForce GTX 780 STRIX OC Version 6144MB

[ame]http://www.amazon.de/ASUS-GeForce-STRIX-Version-6144MB/dp/B00KLUP2V6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1403072405&sr=8-1&keywords=asus+780gtx+strix[/ame]

και καπου παρακατω ισως πεταγα και δευτερη.

Αυτη η καρτα βρισκεται σε θεμα αποδοσης μαζι με το GTX Titan σε real gaming καταστασεις γιατι μετα απο λιγη ωρα gaming λογου της ψηκτρας μπορει και κραταει το turbo ρολοι αφου κραταει τον πυρηνα κατω απο 80 βαθμους κελσιου. (αυτα out of the box που λεμε)

Η 690gtx που εχεις μια λογικη τιμη για να φυγει ειναι 350 ευρω. Οταν με 350 ευρω και 450 ευρω βρισκεις μτχ Τιτανα και 780 gtx τι να λεμε.

Οσο για εμπειρια gaming τα fps της μονης ειναι σαφως καλυτερα απο τα fps της διπλης.

Oι μονες καρτες που αξιζουν για oc ειναι 2 μοντελα απο 780ti ( ΕVGA Class και EVGA Kingpin) και η Gtx Titan (οχι η Black Edition) ολες οι αλλες ειναι για σφαλιαρες....

Link to comment
Share on other sites

Η Asus GTX SRIX 6144MB, δεν φαίνεται να είναι Ti. Για την R9 290X τι λες ?

Ασε τις 780ti 3gb εαν πας για SLI καπου κοντα....

Οσο για ΑΤΙ! Μακρια ρεεεεε.... για πολλες κλωτσιες οι καρτες της!

Ρωτα τον [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] να σου πει τι κανει η 290χ και 290! Ακομα βλεπει εφιαλτες....

Προσωπικη εμπειρια απο 290/290Χ δεν εχω, αλλα απο ΑΤΙ συνολικα εχω μιας και περαααν αρκετες απο τα χερια μου τα τελευταια χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Η λέξη εφιάλτες βάζει στο μυαλό σκέψεις και σκιές...Τι εννοείς ?

Εμενα ρωτας για τους εφιαλτες του rpm! Eκτος εαν θες να σου πω τους δικους μου εφιαλτες με την ΑΤΙ. :hehe:

Δωσε την καρτουλα σου και μετα δες τι θα παρεις...

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε γι' αυτήν ?

EVGA GeForce GTX 780Ti Classified 3GB (1020 Mhz) 2xDVI, HDMI, DisplayPort, Dual Bios, ACX - Viihde-elektroniikka - CDON.COM

Αν και μου φαίνονται πολλά για μονοπύρινη.

Ναι.Αυτή.Μην βιάζεσαι,σε καμία εβδομάδα θα υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους πήρα τηλέφωνο. Δεν έχουν άμεσα την κάρτα. Πρέπει να πληρώσω και να περιμένω ΟΤΑΝ θα παραλάβουν, να μου την στείλουν. Την βρήκα και εδώ αλλά η τιμή με κάνει να σκέφτομαι αυτή ή την titan.

EVGA NVIDIA GeForce GTX 780 Ti Classified ACX, 3GB GDDR5, 2xDVI/HDMI/DP, PCI-E 3.0 | 929.00e - Jimms.fi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.