Jump to content




wolves

Recommended Posts

πως θα αλλάξω το memory που βλέπει το παιχνίδι;

Κοιτάει 2596 και όχι 3072 που έχει η r9 280x

------

Και κάτι άλλο,δεν μπορώ να φορτώσω instinct και recovery..Όποτε πάει να φορτώσει,μένει εκεί,φορτώνει ελάχιστα και μετά από λίγο με κάνει timeout..

 

Κάποια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

πως θα αλλάξω το memory που βλέπει το παιχνίδι;

Κοιτάει 2596 και όχι 3072 που έχει η r9 280x

------

Και κάτι άλλο,δεν μπορώ να φορτώσω instinct και recovery..Όποτε πάει να φορτώσει,μένει εκεί,φορτώνει ελάχιστα και μετά από λίγο με κάνει timeout..

 

Κάποια ιδέα;

 

Νομίζω ότι ασχέτως πόση memory δείνχει ότι έχεις στα advanced options, το game μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όλη (και τα 3gb δηλαδή) αν χρειαστεί. Για bug μου ακούγεται.

Το άλλο δεν το αντιμετώπισα στο 5ωρο που έπαιξα τις πρώτες μέρες. Δε δοκιμάζεις να κάνεις ένα verify integrity of game cache μπας και στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ασχέτως πόση memory δείνχει ότι έχεις στα advanced options, το game μπορεί να τη χρησιμοποιήσει όλη (και τα 3gb δηλαδή) αν χρειαστεί. Για bug μου ακούγεται.

Το άλλο δεν το αντιμετώπισα στο 5ωρο που έπαιξα τις πρώτες μέρες. Δε δοκιμάζεις να κάνεις ένα verify integrity of game cache μπας και στρώσει;

ναι bug μου είπανε ότι είναι,αλλά επειδή ήμουν στον δρόμο,δεν κατάλαβα και πολλά.τώρα που γύρισα σπίτι θα πιάσω να το googlαρω...Πάντως αν πατήσω και τα βάλω στα extra τα γραφικά,φαίνοντε χάλια τα textures σε τοίχους και πάτωμα..και τα έχω optimal-default...μόνο με preloads ανοιχτό,για να τα δείχνει νορμαλ..

---

Το έκανα τίποτα...Ένας φίλος μου,δεν μπορεί να μπει riot map...του κάνει τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

μου διάβαζε 2596mb και βρήκα αυτό σαν λύση.

http://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/2l8jlu/call_of_duty_advanced_warfare_fixes_tweaks/

 

 

config file is located:

\Call of Duty Advanced Warfare\players2\config.cfg

one thing I noticed was:

seta r_videoMemoryScale "0.85"

I changed this to

seta r_videoMemoryScale "1"

and now the game detects/uses my full 3gig of Vram, where as before it detected 2.5 gigs

 

το άλλαξα και από 2596mb πήγα στα 3054mb

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει 24€ από το kinguin και τώρα που πήγα να το πάρω για ένα φίλο έχει πάει στα 30€!

Edit: Έχει πάρει κανείς από αυτό;

 

απο gamekeys4all εχω ψωνισει. δεν ειχα καποιο θεμα...

 

υπαρχει και αυτο το σεναριο αν σε ενδιαφερει

http://www.kinguin.net/category/8694/call-of-duty-advanced-warfare-steam-gift/

http://www.fast2play.com/category/8694/call-of-duty-advanced-warfare-steam-gift/ (αδερφακι του kinguin ειναι το fast2play)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ενα μικρο προβλημα..(αν και ξεθαβω λιγο το θεμα ;ρ )
εχω την radeon hd6950 2GB και στο παιχνιδι (στο multiplayer) εχω καπου στα 17-20 fps..ειναι λογικο απο την στιγμη που ολα ειναι στο low? 
εκανα επισης και το κολπο να διαβαζει ολη την vram αλλα τιποτα..
cpu ειναι o c2xtreme 9650 και ραμ στα 8gb 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως θελει γρηγορο cpu. πηγε γνωστος μου με 7870xt απο 8350 σε 4790k και τωρα το framerate του εχει σφηνωσει στα 91fps.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξε και μνήμη παράλληλα; Με 920 είμαι σταθερά πάνω από 120 καρέ αλλά με texture και κάτι άλλα παρεμφερή στο normal(δλδ χάλια) λόγω μνήμης. Όλα τα εφέ στο φουλ όμως.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής είναι αρκετά διασκεδαστικό και πάρα πολύ προσεγμένο. Πολύ καλό story μέχρι στιγμής, πολύ καλοί χαρακτήρες (ο Spacey τα σπάει) και καλά γραφικά (όχι Metro Last Light). Καιρό είχα να διασκεδάσω τόσο με COD.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με τη συνδεση τις τελευταιες μερες; εδω και 3 μερες δεν μπορω να συνδεθω καθολου στο multiplayer. Μου βγαζει συνεχως το μνμ που λεει online services unavailable try again later η καπως ετσι. Ξερει κανεις τι παιζει;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το ξεκίνησα και γω το παιχνιδάκι (single player) στο veteran πάντα και ομολογώ ότι το διασκεδάζω ... παντα μου άρεσαν τα campaign στα callof duty (εν αντιθέσει με τα αντίστοιχα ελλειποβαρή των battlefield)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αναβαθμιση (i5 4690k και msi z95 gaming 5 και radeon hd6950) οταν το πρωτοεπαιξα ειχα 90 fps στα high μαλιστα αλλα τωρα 2 μερες μετα τα fps πεφτουν καπου στα 30-40...μειωσα τα settings σε medium(η normal) αλλα τιποτα..καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζω χρόνια αυτές τις σειρές στο PC από την μέρα που το πρώτο Call of Duty είχε βγει το 2003 και ξέρω τις σειρές απ'έξω έχω να πω πως τα γραφικά του δεν παίζονται.Καταρχάς μια νέα εταιρεία που το φτιάχνει επί 3 χρόνια το game 2.5 χρόνια τους πήρε μόνο το Single και άλλο μισό το Multi.Τώρα οι εταιρίες θα έχουν περισσότερο χρόνο να φτιάχνουν τα νέα Call of Duty γιατί πριν είχαν μόνο 1 χρόνο να το φτιάχνουν και τώρα η κάθε εταιρία έχει 3 χρόνια να φτιάξει το παιχνίδι τους.Το Battlefield φτιαχνόταν ανά 2 χρόνια και τώρα πήρε ιδέες η DICE να το κάνουν ανά 3 χρόνια η και 1 χρόνο περισσότερο γιατί θα βγει το Hardline που πιστεύω και ελπίζω να μην έχει bugs όπως το 4 γιατί ακόμα έχει.Λοιπόν τα cutscenes είναι τα καλύτερα που έχω δει και το IGN έδωσε βραβείο στο Advanced Warfare για την καλύτερη τεχνολογία γραφικών ορίστε και το link:http://www.ign.com/lists/best-of-games-achievement/technology/call-of-duty-advanced-warfare .Κατά την γνώμη μου το Advanced Warfare δεν είναι ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο είναι κάπου στην μέση και φυσικά είναι η απάντηση του Ghosts που είχε το χειρότερο score στα review που η Infinity Ward έλεγε ψέματα ότι ήταν Next Gen ενώ ήταν αναβαθμισμένη μηχανή.Τουλάχιστον η πρόσφατη έκδοση στα system specs είναι ακριβής για παράδειγμα λέει ότι χρειάζεται 6gb ram και τόσο περίπου χρησιμοποιούσε...για την ακρίβεια 5.7 - 5.8 usage.Το νέο Call of Duty δεν με ξάφνιασε παρά μόνο στα γραφικά στο story στους ηθοποιούς [Kevin Spacey] και στο Exo Zombies.Πάνω κάτω τα Exo Zombies είναι πολύ ΜΑΠΑ αλλά θα τα δοκιμάσω βάλανε και ηθοποιούς γιατί οι expert στα zombies είναι προφανώς η Treyarch μιας που είναι η αγαπημένη μου εταιρία και εύχομαι να είναι πολύ καλύτερο το νέο Call of Duty από το Advanced Warfare και το Ghosts....σε 3 μήνες θα έχουμε τα πρώτα leaks για το νέο Call of Duty και τον Μάιο που όλα τα reveal του Call of Duty γίνονται θα το δούμε. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.