Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

After a long delay, Lollipop finally arrived to OnePlus One devices last week, in the form of a CM OS 12 update. Or did it? While it is true that some users managed to get their hands on the update, it has since been paused. The reason for temporarily canceling the rollout? According to a new Tweet from Carl Pei, the rollout has been stalled in order to add a new function called “OK OnePlus”.
 
Original link

 

Αυτό είδα κι αλλού, εγώ πάντως ήμουν από αυτούς που την έβαλαν χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο ΟΤΑ (YNG1TAS17L) με μόνη αλλαγή την προσθήκη του ok oneplus (φωνητικές εντολές).

Αν πάτε και κάνετε update ίσως σας το βγάλει. Εμένα το έβγαλε και κατεβάζω ήδη.

Επίσης εδώ παρακολουθείτε πόσο % έχει γίνει διαμοίραση σε τηλέφωνα κι εννοείται πως μόνο όποτε αλλάζει το ποσοστό έχει νόημα να ξαναπατάτε το update.

 

5yLwsUN.png

 

Τέλος... χθες ενώ ήμουν έξω (σινεμά) ανοίγω την οθόνη να δω την ώρα και το ξανασβήνω. Μετά από 5 λεπτά, με ρωτάει ο κολλητός την ώρα και πατάει να ξαναδεί.. το κινητό δεν ανταποκρινόταν στο double tap. Βρε καλό μου, βρε χρυσό μου... ΝΕΚΡΟ. Άνοιξε αφού κράτησα πατημένο το power για πάνω από 10 δεύτερα. Κουλό... άνοιξε σαν να μη συνέβαινε τίποτα. Μπαταρία είχε >30%.

Link to comment
Share on other sites

OnePlus One Camera App Comparison Test

 

η μπαταρία κατάφερε να μου βγάλει 2 μέρες και κάτι.. με την ίδια χρήση που άλλες δε μου βγάζει ούτε 2.. έτσι μου'ρχεται να το γυρίσω σε 44s και τέλος.. 

 

επίσης με χαλάει το ότι δε μπορώ ΜΕ ΕΝΑ toggle να ανοιγοκλείσω το data όπως παλιά.. ή όπως το wifi.. 

να αναφέρω πάλι το πόσες ώρες πέρασαν από την τελευταία φόρτιση;

λίγο κουλός κι ο τρόπος της σίγασης (με το ζόρι δόνηση) αλλά βρήκα άκρη.. 

τέλος η αυτόματη φωτεινότητα είναι λίγο θεότρελη αλλά οκ, παλεύεται

το ok oneplus είναι αστείο που υπάρχει, μια και ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Link to comment
Share on other sites

επίσης με χαλάει το ότι δε μπορώ ΜΕ ΕΝΑ toggle να ανοιγοκλείσω το data όπως παλιά.. ή όπως το wifi.. να αναφέρω πάλι το πόσες ώρες πέρασαν από την τελευταία φόρτιση; λίγο κουλός κι ο τρόπος της σίγασης (με το ζόρι δόνηση) αλλά βρήκα άκρη.. τέλος η αυτόματη φωτεινότητα είναι λίγο θεότρελη αλλά οκ, παλεύεται το ok oneplus είναι αστείο που υπάρχει, μια και ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Και εγω ακριβως τα ιδια θεματα εχω με 12 μου φαινεται θα γυρισω παλι πισω στο 11s.Αντι να βαλουν παραπανω feature βγαλανε.Αυτο που με κραταει στο lolipop ειναι μονο συμβατοτητα με καποιες εφαρμογες και οι αλλαγες που κανεις στα θεματα.Δεν βλεπω τιποτα παραπανω απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.