Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Με ποιό τρόπο γίνεται διαθέσιμο το ΟΤΑ...;

Άνοιξα πριν λίγο και δεν έβγαλε κάτι...

Μήπως επειδή είναι Κινεζικό που είχε ColorOS και του πέρασαν Cyanogen, δε μου το βγάζει;

Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, πρέπει να το περάσεις μόνος σου εφόσον δεν είσαι official...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, πρέπει να το περάσεις μόνος σου εφόσον δεν είσαι official...

Το πιθανότερο. Απλά δεν ξέρω πόσο πρέπει να περιμένω για να δω αν θα το λάβω αυτόματα... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο γίνεται διαθέσιμο το ΟΤΑ...;

Άνοιξα πριν λίγο και δεν έβγαλε κάτι...

Μήπως επειδή είναι Κινεζικό που είχε ColorOS και του πέρασαν Cyanogen, δε μου το βγάζει;

Χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά, πρέπει να το περάσεις μόνος σου εφόσον δεν είσαι official...

Σταδιακά έρχεται. Μπορεί και να πάρει μερικές μέρες για κάποιους.

Ούτε εγώ έχω το official, αλλά η 33R ήρθε κανονικά με ΟΤΑ. Δεν ξέρω αν είναι κανόνας βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Σταδιακά έρχεται. Μπορεί και να πάρει μερικές μέρες για κάποιους.

Ούτε εγώ έχω το official, αλλά η 33R ήρθε κανονικά με ΟΤΑ. Δεν ξέρω αν είναι κανόνας βέβαια.

Εγώ πλάκα πλάκα που μόλις το κοίταξα, έχω την 25R και δε μου ήρθε ποτέ ΟΤΑ για την 33... :X:

Το έχω ελέγξει και manualy.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό τρόπο γίνεται διαθέσιμο το ΟΤΑ...;

Άνοιξα πριν λίγο και δεν έβγαλε κάτι...

Μήπως επειδή είναι Κινεζικό που είχε ColorOS και του πέρασαν Cyanogen, δε μου το βγάζει;

Χωρίς invite δεν πας πουθενά [emoji12]

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Όσοι το πήραμε από Κίνα κλπ, δε μπορούμε να κάνουμε updates ή μπορούμε να βρούμε invite;

Πέρασε την χειροκίνητα. Απο Μέρι το πήρες; αν ναι έχουν βάλει μια Ρομ που δεν αναβαθμίζεται.. Και εγώ κ ένας φίλος έτσι την είχαμε πάθει. Υπάρχουν έτοιμα προγραμματακια από χρήστες στο xda που είναι απλά στην χρήση και όλα γίνονται εύκολα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την χειροκίνητα. Απο Μέρι το πήρες; αν ναι έχουν βάλει μια Ρομ που δεν αναβαθμίζεται.. Και εγώ κ ένας φίλος έτσι την είχαμε πάθει. Υπάρχουν έτοιμα προγραμματακια από χρήστες στο xda που είναι απλά στην χρήση και όλα γίνονται εύκολα.

Αυτό που κατάλαβα είναι πως πρέπει να περάσω την 33 πρώτα και μετά την 38.

Κατέβασα την 33 (Calkulins_Stock_OPO_XNPH33R_ROM_v1.0), αλλά είναι 460ΜΒ, ενώ η 38 είναι 260 μόνο... Είναι σωστά;

Προγραμματάκια; Που κάνουν αυτόματα το update πχ μέσω USB; Αν ναι, έχεις κάποιο να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κατάλαβα είναι πως πρέπει να περάσω την 33 πρώτα και μετά την 38.

Κατέβασα την 33 (Calkulins_Stock_OPO_XNPH33R_ROM_v1.0), αλλά είναι 460ΜΒ, ενώ η 38 είναι 260 μόνο... Είναι σωστά;

Προγραμματάκια; Που κάνουν αυτόματα το update πχ μέσω USB; Αν ναι, έχεις κάποιο να προτείνεις;

Δώσε μου λίγο χρόνο μέχρι το βράδυ που θα πάω σπίτι και θα σου στείλω την εφαρμογή. Τη διαδικασία τηβ εκτέλεσα επιτυχώς και εγώ και φίλος. Δεν θυμάμαι ποιος την έφτιαξε, υπάρχουν πολλοί που το κάνουν αυτό. Κατεβάζει την επίσημη από την cyan και μετά στην περνάει. Έχει οδηγίες κ ανανεώνεται αυτόματα. Αν μπεις στο xda θα βρεις και αυτήν που σου κεφ και άλλες. Η διαδικασία είναι τόσο απλή όσο το jb.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κατέβασες custom Rom που είναι stock κι όχι την official stock. Calkulins Πρέπει να είναι ο τύπος που την έκανε. Bacon λέγεται το κινητό :p

Αυτή βρήκα ψάχνοντας με 33R. Από ότι κατάλαβα είναι rooted ήδη...; Μπορεί να ισχύει αυτό;

Δώσε μου λίγο χρόνο μέχρι το βράδυ που θα πάω σπίτι και θα σου στείλω την εφαρμογή. Τη διαδικασία τηβ εκτέλεσα επιτυχώς και εγώ και φίλος. Δεν θυμάμαι ποιος την έφτιαξε, υπάρχουν πολλοί που το κάνουν αυτό. Κατεβάζει την επίσημη από την cyan και μετά στην περνάει. Έχει οδηγίες κ ανανεώνεται αυτόματα. Αν μπεις στο xda θα βρεις και αυτήν που σου κεφ και άλλες. Η διαδικασία είναι τόσο απλή όσο το jb.

Thanx. Έτσι κι αλλιώς το βράδυ θα τη βάλω, δε βιάζομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Όσοι το πήραμε από Κίνα κλπ, δε μπορούμε να κάνουμε updates ή μπορούμε να βρούμε invite;

Σας πειράζω ρε σεις. Εννοούσα ότι όπως θες invite για να το αγοράσεις, έτσι θες και για την ΟΤΑ.

Δεν ισχύει αυτό βέβαια, τουλάχιστον απ όσο ξέρω [emoji6]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή βρήκα ψάχνοντας με 33R. Από ότι κατάλαβα είναι rooted ήδη...; Μπορεί να ισχύει αυτό;

Thanx. Έτσι κι αλλιώς το βράδυ θα τη βάλω, δε βιάζομαι :)

here you go:

https://www.dropbox.com/s/ts156zsrt61vjtt/installer_OPO_Toolkit_v1.8.sfx.exe.zip?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.