Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Βαρσοβία μένω αλλά η διαδικασία είναι ίδια όπως για Ελλάδα. Μπαίνεις στο γερμανικό store κ δίνεις την διεύθυνση που θα φτιάξεις στο mailboxde το οποίο θα αναλάβει να το παραλάβει και να το προωθήσει σε σένα με το κατάλληλο αντίτιμο παντα.

Link to comment
Share on other sites

Και το αντιτιμο τι ταξης ειναι? Επισης υπαρχει κατι αντοιστιχο και για αμερικη και για κινα γιατι απο δολλαρια σε ευρω το 64gb εβγαινε ενα 40-50 κατω το καλοκαιρι ,τωρα δεν ξερω τι παιζει με τις ισοτιμιες και για κινα νομιζω τα αξεσουαρ βγαινουν πιο φθηνα.επισης τα ακουστικα λενε?

Έγινε επεξεργασία από chris2
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βγάζεις από το κουτί τους να μας πεις καμιά γνώμη, γιατί τελικά από τα Pistons δεν είμαι ευχαριστημένος...;

 

Στο reddit διαβαζα οτι ειναι χειροτερα απο τα pistons.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βγάζεις από το κουτί τους να μας πεις καμιά γνώμη, γιατί τελικά από τα Pistons δεν είμαι ευχαριστημένος...;

 

 

Δεν θέλω να κάνω αυτό που κοροϊδεύω δλδ ο κάθε πανασχετίδης/πανιβλακίδης να βγαίνει κ να το παίζει μετρ και πολυξερόπουλος και να δημιουργήσω λάθος εντυπώσεις. Οι απαιτήσεις μου εμένα είναι ελάχιστες και τα στοκ ακουστικά του ipod touch 1st gen και του Galaxy S2 ήταν ότι καλύτερο είχα. Μετά το χάος με κινεζιές του ebay. 

 

Οπότε φαντάζομαι εμένα θα μου φανούν καταπληκτικά ή τουλάχιστον αξιοπρεπή αλλά δεν θα ήθελα να βασίσει ο κόσμος τα ωραία του λεφτουδάκια πάνω μου. Για να έχει βρωμίσει ο κόσμος πάντως οτι είναι μέτρια, έτσι θα είναι, όπως έχει βρωμίσει οτι τα Pistons ή πχ τα Superlux είναι εκπληκτικά VFM.

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτά εδώ  που ειναι αντιγραφή της apple λέτε να είναι νορμάλ;

 

 

*μεταφορικά πόσο χρεώνουν για Ελλάδα ή Αγγλία ;

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

ωραία, υπάρχουν ακουστικά που να ειναι άνετα σαν τις apple ή τα παλιά κλασσικά ακουστικά - συμβατά με το oneplus? 

 

Δε τα μπορω καθολου ουτε τα pistons ουτε τα E1 ουτε οποιοδηποτε αλλο χωνετε στο αυτί.

 

@psygreg μιας και προτεινεις ΑΚG, υπάρχει κατι σε νορμαλ σχήμα;

Link to comment
Share on other sites

ωραία, υπάρχουν ακουστικά που να ειναι άνετα σαν τις apple ή τα παλιά κλασσικά ακουστικά - συμβατά με το oneplus? 

 

Δε τα μπορω καθολου ουτε τα pistons ουτε τα E1 ουτε οποιοδηποτε αλλο χωνετε στο αυτί.

 

@psygreg μιας και προτεινεις ΑΚG, υπάρχει κατι σε νορμαλ σχήμα;

Κατα την γνωμη σου ποια θεωρεις καλυτερα ?και απο θεμα ηχου αξιζουν τα λεφτα τους?

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τα περισσότερα καινούργια ακουστικά που πρεπει να τα στουμπωσεις μέσα στο αυτί. Οποτε κανενα, εκτός της apple η αν υπάρχει κανενα αλλο

Όπως θα δεις, αυτά που ακουμπάνε στο αφτί και δε μπαίνουν μέσα, είναι τα πολύ φθηνά. Λογικό, γιατί χάνουν πολύ σε μπάσα και φυσικά απομόνωση εξωτερικού θορύβου.

http://eu.akg.com/akg-products-eu/akg/all-headphones/in-ear.html

 

@Spirosssss προφανώς και δεν είσαι reviewer, αλλά μια γενική γνώμη του στυλ, δεν έχουν δυνατό ήχο σε σχέση με τα ΧΥ που είχα, ή κάτι ανάλογο βοηθάει. Αν θέλουμε να μάθουμε για καμπύλες, απόδοση, απόκριση, κλπ, θα ψάξουμε σε εξειδικευμένα sites.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό εξηγώ οτι δεν έχω ούτε καν σωστό μέτρο σύγκρισης :hehe: Καλά άμα το πάμε σε καμπύλες, μόνο για κάνα γκομενάκι θα μπορώ να συμμετέχω. :hehe:

Ακόμα κλειστά τα έχω, θα βάλω να δω κάνα επεισόδιο walking dead στο κρεβάτι από το κινητό για να συγκρίνω με του S2.. Τέτοια χρήση κάνω, MP3 δεν έχει το κινητό :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/423059/AKG-K315.html

 

τα έχω ούτε κι εγώ θυμάμαι από πότε, τα είχα πάρει από το πλαίσιο γιατί δεν είχα χρόνο να ψάξω σε skroutz τότε. πρέπει να τα είχα πάρει στα 30 ευρώ. δεν χρειάζετε να πω πως τα έχω ακόμα και είναι κορυφή

 

Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και κάτι εντός θέματος κι όχι περί ακουστικών.. 

 

OnePlus One Mini: Με οθόνη 5 ιντσών και SoC Snapdragon 615

λένε πως θα κοστίζει ...195€!!!  :o  :o  :o 

 

Αναρωτιεμαι τι θα λεει ο 615 παντως.

 

Η mediatek εχει κανει καλη δουλεια με τα octa της, η μπαταρια στο Coolpad F1 μου κραταει μερες.

Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και κάτι εντός θέματος κι όχι περί ακουστικών.. 

 

OnePlus One Mini: Με οθόνη 5 ιντσών και SoC Snapdragon 615

λένε πως θα κοστίζει ...195€!!!  :o  :o  :o 

 

Πολυ καλη τιμη, αλλα εντελως midrange soc.

Αν εχει 2gb ram και φοραει cm(χλωμο πλεον) ,θα ειναι καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη τιμη, αλλα εντελως midrange soc.

Αν εχει 2gb ram και φοραει cm(χλωμο πλεον) ,θα ειναι καλη επιλογη.

Γιατί χλωμό; Λόγω κόστους ή κάτι άλλο; Γιατί το κόστος δε νομίζω να είναι παράγοντας, η Ινδία λανσάρει κινητό των 150$ με CM απάνω:

http://www.tomshardware.com/news/micromax-yureka-cyanogenmod-143-dollars,28247.html

Link to comment
Share on other sites

Για να πούμε και κάτι εντός θέματος κι όχι περί ακουστικών.. 

 

OnePlus One Mini: Με οθόνη 5 ιντσών και SoC Snapdragon 615

λένε πως θα κοστίζει ...195€!!!  :o  :o  :o 

 

Τα συμβατα ακουστικα με το oneplus και η αποδοση τους ειναι εντος θέματος.

 

Το OnePlus One mini θα μπορουσε ανετα να ειναι καινουργιο θεμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε, και τα ακουστικά θα μπορούσαν εύκολα να πάνε αλλού. ;)

 

Μόλις υπάρχει κάτι παραπάνω από απλή φήμη, φτιάξτε ελεύθερα θέμα και εδώ είμαστε για να μετακινήσουμε τα σχετικά μηνύματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.