Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Κι εγώ δεν έχω κανένα θέμα. Χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα τα pistons και δεν είχα ποτέ χαμηλή ένταση μικροφώνου ή παράσιτα! Αυτό θα με χαλούσε πολύ ομολογώ.. 

Όσο για το κινητό, ως τώρα είχα μόνο ένα θέμα. Τα "παράσιτα" στην κάμερα και συγκεκριμένα στο βίντεο, που διορθώθηκε αμέσως μόλις πέρασα την 44s.

Από τότε, καθημερινά το φτύνω!  :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα bluetooth και ειναι μια χαρά. Και το μικροφωνο του κινητου ειναι μια χαρα επισης. Μόνο οταν βάζω ακουστικά πρεπει να το κραταω με το χερι μπροστα στο στομα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα μη μου λες "παμε αλλη μια". 

 

Οχι δεν εχω αλλα ακουστικα android. Μονο τα 2 official της oneplus. παιζει να ειναι και τα 2 προβληματικα? Θα δοκιμασω και αυτα σε ενα S3 να δώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν παρει κανεις απο Αθηνα, θα ηθελα να παρω κανα accesorry. 

Ας με ενοχλησει!!!!!


ευχαριστω για τη βοηθεια αλλα μη μου λες "παμε αλλη μια". 

 

Οχι δεν εχω αλλα ακουστικα android. Μονο τα 2 official της oneplus. παιζει να ειναι και τα 2 προβληματικα? Θα δοκιμασω και αυτα σε ενα S3 να δώ.

 

Αν εχεις S3, δοκιμασε και βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Μου εσπασε χθες η οθονη (digitizer) του galaxy s3 και επι της ευκαιριας λεω να παρω κατι αλλο. Το ζαχαρωνα καιρο το OnePlus αλλα τι παιζει με shipping δεν στελνουν ακομα Ελλαντα? Οταν βγαλανε τη προσφορα χωρις invites μηπως εστελναν κιολας?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω! Βασικα εχω γνωστη στην Αυστρια στην οποια στελνουν οποτε μπορω να το κανω ετσι. Απο εξοδα αποστολης τι παιζει? (Δε μπορω να τα δω γιατι πρεπει να εχω invite για να βαλω ενα κινητο στο καλαθι και να προχωτησω το checkout).. Και μιας και το ανεφερα... παιζει κανα invite?  :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω! Βασικα εχω γνωστη στην Αυστρια στην οποια στελνουν οποτε μπορω να το κανω ετσι. Απο εξοδα αποστολης τι παιζει? (Δε μπορω να τα δω γιατι πρεπει να εχω invite για να βαλω ενα κινητο στο καλαθι και να προχωτησω το checkout).. Και μιας και το ανεφερα... παιζει κανα invite?  :p

 

https://oneplus.net/anniversary/

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν παιζει για ευρώπη, μονο για αμερική από ότι φαίνεται. Πηγα να παραγγείλω άλλο ένα και μου λεει οτι ειμαι σε λαθος store. Μολις το γυρίσω σε UK ή DE, δεν υπαρχει η επιλογή για αγορά. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει για ευρώπη, μονο για αμερική από ότι φαίνεται. Πηγα να παραγγείλω άλλο ένα και μου λεει οτι ειμαι σε λαθος store. Μολις το γυρίσω σε UK ή DE, δεν υπαρχει η επιλογή για αγορά. 

Εγω μολις το τσιμπισα  :metal:

Απο το Αυστριακο store θα παει στη φιλη μου εκει και θα μου το στειλει αυτη μετα  :D

Happy Anniversary OnePlus  :party:

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βγάζεις από το κουτί τους να μας πεις καμιά γνώμη, γιατί τελικά από τα Pistons δεν είμαι ευχαριστημένος...;

 

Γιατί σε αll-around χρήση της apple δε παίζονται (δυστηχώς). κατέληξα να αγορασω 2-3 τα οποια με κουραζουν στο 10 λεπτο. Φυσικά έχουν καλύτερη ποιοτητα ήχου αλλα ποιος απολαμβανει απο τετοιου είδους ακουστικά; 

 

Μακάρι να βγεί κανα ακουστικό οπως κατι κλασσικά παλιά ακουστικά που καθοντουσαν ανετα και μπορουσε να πας και το τρεξιματάκι σου.( έχω κάτι AKG των 15€ αλλα δεν έχουν μικρόφωνο).

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε αll-around χρήση της apple δε παίζονται (δυστηχώς). κατέληξα να αγορασω 2-3 τα οποια με κουραζουν στο 10 λεπτο. Φυσικά έχουν καλύτερη ποιοτητα ήχου αλλα ποιος απολαμβανει απο τετοιου είδους ακουστικά; 

 

Μακάρι να βγεί κανα ακουστικό οπως κατι κλασσικά παλιά ακουστικά που καθοντουσαν ανετα και μπορουσε να πας και το τρεξιματάκι σου.( έχω κάτι AKG των 15€ αλλα δεν έχουν μικρόφωνο).

Στο iPhone είχα τα AKG K328 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο πρόβλημα ότι αν περπατούσα, ήθελαν διόρθωμα συχνά γιατί έφευγαν. Δυστυχώς όμως, δεν είναι συμβατά με Android. Ακούς, αλλά δε δουλεύει το μικρόφωνο και μιλάω σχεδόν πάντα με το handsfree.

 

Με τα Pistons είμαι ευχαριστημένος από την εφαρμογή, φεύγουν πιό δύσκολα. Ο ήχος είναι καλός, αλλά δε φτάνει τα AKG. Πάλι αν θέλεις μπάσα, πρέπει να τα πιέζεις μέσα στο αφτί. Τα προβλήματά τους είναι δύο για εμένα:

1. Άβολα κουμπάκια. Επειδή είναι κυλινδρικό, δεν καταλαβαίνεις αν το κρατάς σωστά και πολλές φορές ενώ πάω να πατήσω το μεσαίο, πατάω με τον αντίχειρα ένα από τα πίσω που το κρατάω.

2. Απαράδεκτο μικρόφωνο. Κάνει πολλά παράσιτα και έχει μηδενικό noise cancelation. Μίλαγα με το τηλέφωνο σε ανοικτό χώρο και νόμιζαν ότι είμαι σε δωμάτιο (απίστευτο noise cancelation σα συσκευή!) και μόλις παρέλαβα τα pistons, μιλώντας στο ίδιο σημείο (εξωτερικός χώρος), με ρώταγαν γιατί έχει τόση φασαρία.

 

Έτσι, ψάχνω για εναλλακτική λύση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.