Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Όταν βγει το update απλά θα χάσεις το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις.

Μη μασάς το κινητό αυτό είναι για πειράματα . Εδώ το βασικό του λογισμικό είναι καστομιά, στο ρουτ θα μασήσει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει το update απλά θα χάσεις το root και θα πρέπει να το ξανακάνεις.

Μη μασάς το κινητό αυτό είναι για πειράματα . Εδώ το βασικό του λογισμικό είναι καστομιά, στο ρουτ θα μασήσει;

 

Γιατι να χασει το root? ΟΤΑ survival script ftw @SuperSU :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον:

 

Οταν διαλεγεις 'save RAW' αυτο τραβαει κανονικα φωτο, οπως και πριν.

Απλα, μαζι με τις φωτο που τραβαει, κραταει και το RAW αρχειο.

Οι 'raw' ειναι αποθηκευμενες και αυτες στον DCIM φακελο, αλλά εχουν καταληξη .dng (~15MB)

 

Δεν τις βλεπεις στο κινητο με τα απλά προγραμματα (photos/quickpic/gallery), ισως να τις βλεπουν τα editing προγραμματα (δεν εχω δοκιμασει)

 

Ολα αυτα τα ξερω εγκυκλoπαιδικα, ποτέ δεν εχω ασχοληθει με image editing, ειναι info που βρηκα στο reddit.

Aπλά σκεφτομαι να αρχισω.


Σχετικο-ασχετο:

 

Αν αφησεις την ποιοτητα του jpeg στο 95% τα αρχεια εικονας εχουν μεγαλυτερο μεγεθος απ'ότι αν το βαλεις στο 100%

 

Also found on reddit

Έγινε επεξεργασία από nikchris
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να παιξω λιγο με καποια dng αρχεια που τραβηξα σημερα και το Lightroom.

Αν ο χρηστης ειναι αδαης, το καλυτερο εργαλειο του κοσμου δεν κανει δουλεια!! I need practice!!

Link to comment
Share on other sites

καποιος για την χαμηλη ενταση μικροφωνου απο τα ακουστικα ? μονο με root ?

 

χαμηλή ένταση μικροφώνου ακουστικών.. και θες να το κάνεις root;;;

Δοκίμασες με άλλα ακουστικά, μήπως έχουν τα δικά σου θέμα; Είχα παλαιότερα rooted κινητό, μα νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος για root.. ειδικά για κάτι τέτοιο. Μια χαρά είναι το τηλέφωνο και χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Ε πόσα? Συλλογή θα τα κάνω? :hehe:

ίσως αργότερα μαζί με το power bank

 

Στο reddit ελεγαν οτι ειναι αρκετα καλυτερα απο τα JBL, με μονο πλεονεκτημα των JBL το χαμηλο βαρος

 

χαμηλή ένταση μικροφώνου ακουστικών.. και θες να το κάνεις root;;;

Δοκίμασες με άλλα ακουστικά, μήπως έχουν τα δικά σου θέμα; Είχα παλαιότερα rooted κινητό, μα νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος για root.. ειδικά για κάτι τέτοιο. Μια χαρά είναι το τηλέφωνο και χωρίς root.

 

Εδω παντως δεν εχω θεμα με το μικροφωνο, τουλαχιστον δεν εχει παραπονεθει κανενας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει και τα 2 ακουστικα της oneplus και εχουν το ιδιο προβλημα. Παρασιτα και χαμηλή ένταση. Αμα ψαξεις εχει απειρα θέματα online και ολοι κανανε root για να ανεβασουν χειροκινητα την ενταση.

 

Οποτε το τηλεφωνο μερικες φορες να μην οκ και χωρις root. Πραγματικα εχω απορια να δω τα κινητα σας που δουλευουν τοσο αποβληματιστα. (δε το λεω ειρωνικα)

Link to comment
Share on other sites

Οτι φαίνονται ψιλοσαβουρίτσες τα jbl, ισχύει. Θα τα δοκιμάσω σε σχέση με τα στοκ του S2 - :hehe: δεν εχω απαιτήσεις όπως φαίνεται - που χρησιμοποιώ τώρα κ το πολύ πολύ να καταλήξουν κάνα ebay.

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει και τα 2 ακουστικα της oneplus και εχουν το ιδιο προβλημα. Παρασιτα και χαμηλή ένταση. Αμα ψαξεις εχει απειρα θέματα online και ολοι κανανε root για να ανεβασουν χειροκινητα την ενταση.

 

Οποτε το τηλεφωνο μερικες φορες να μην οκ και χωρις root. Πραγματικα εχω απορια να δω τα κινητα σας που δουλευουν τοσο αποβληματιστα. (δε το λεω ειρωνικα)

 

Eγω το εχω 2 μηνες και δεν εχω παθει ποτε τιποτα.

Μια φορα μονο ειχα θεμα με το touchscreen, εκανα reboot, και απο τοτε όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.