Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

^^

Ουτε εγω εχω ασχοληθει να το βαλω full. Balanced παιζει συνεχεια.

Μετα απο ενα πολυ γρηγορο "περασμα" απο mahdi/paranoid κατεληξα σε CM11s με franco kernel r28.

Για μερικες μερες πολυ καλος μεχρι που χτες ειχα ενα πολυ ωραιο "σκωτσεζικο ντους".

Χτες μεσημερι, η μπαταρια ηταν στο 58% εχοντας 20 ωρες και κατι ψιλα σε λειτουργια. Μπομπα λεω... εδω ειμαστε.

Το βραδυ πριν κοιμηθω ηταν στο 16%, και το πρωι που ξυπνησα το βρηκα κλειστο απο μπαταρια.

WTF? :fie:

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το 1+1 Σόλωνα, και στο δικό μου κλασσικά κάποιο μαμημένο app θα κολλήσει και θα σου φάει την μπαταρία.

Δεν συμβαίνει συχνά αλλά κάτι τέτοιο είναι ΙΜΟ

μου ειχε τυχει μια φορα, το "citymapper" να λιωσει την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζω περίπου 22 ώρες σε performance mode με 4ώρες οθόνης.

Στο performance mode ο επεξεργαστής δουλεύει συνέχεια στο 100%, και δεν βλέπω κανένα λόγο να το ταλαιπωρεις έτσι το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε ακριβείς τα ρολόγια είναι στο μέγιστο, αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δουλεύει ο επεξεργαστής στο 100% των δυνατοτήτων του. Σε αυτό το mode βέβαια τα ενδεχόμενα lags περιορίζονται κατά πολύ μιας και δεν παρεμβάλλεται ο governor για να αποφασίσει αν και πόσο πρέπει να ανεβάσει τα Hz του επεξεργαστή. Προφανώς προβλέπεται μειωμένη διάρκεια της μπαταρίας αλλά νομίζω ότι σε σχέση με το πόσο καταναλώνει η οθόνη η διαφορά δεν είναι σημαντική...

Link to comment
Share on other sites

Στο performance mode ο cpu παίζει συνέχεια στα full MHz, δεν υπάρχει power management, ακόμα και σε idle. Τι διαφορά βλέπεις στη διάρκεια της μπαταρίας;

To εβαλα performance μονο για τα benches.

Το ξαναγυρισα στην μεσαια επιλογή.

Με 50% μπαταρία εχει γράψει 2.45 οθονη , 40 λεπτα κλησεις , 30 λεπτα navigation(+gps) και με συνεχως ανοιχτο wifi + 3g.

Εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος (για να μην πω τιποτε αλλο :p ).Tην αυτονομίοα του Note 3 την έσβησε απο τον χάρτη.

Πάντα στοκ...

Έγινε επεξεργασία από Vadergr
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι, κάντε και σεις μια δοκιμούλα να δούμε.

Ανοίγω το πρωί μια εφαρμογή, στην περίπτωσή μου, Mobile Access for Outlook OWA. Η μπαταρία στο 95%. Κατεβάζω μέλια, διαβάζω κανα δυο, η μπαταρία πέφτει στο 94%.

Κάνω minimise την εφαρμογή και κλειδώνω την οθόνη. Ακούνε να βαράνε emails κλπ, δεν το ανοίγω. Το ξαναπιάνω μετά από καμια ώρα, η μπαταρία στο 93%, όλα καλά.

Τσεκάρω πάλι τα μέλια για κανα 5λεπτο, και κλειδώνω την οθόνη χωρίς να κάνω minimise την εφαρμογή κι ενώ η μπαταρία έλεγε 90κάτι%.

Το ξαναπιάνω μετά από κανα 2ωρο, μετά το lunchbreak και βλέπω την εφαρμογή στο προσκήνιο και 78% μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανα restart ενω μιλουσα και μου βγαζει αρκετα συχνα artifacts και γραμμες. Κανω reboot καθε μερα. Αν δε θελω να πειραξω bootloader.... μπορω με καποιον "official" τροπο να βεβαιωθω οτι εχει μπει σωστα η 38R ? παιζει να φταιει γενικα η εκδοση και να μην υπαρχει καποιο θεμα με την εγκατασταση ;

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να την κατεβάσεις από το site της cm και να την περάσεις χειροκίνητα.

Αν δεν θες να το κάνεις, μπορείς να δοκιμάσεις και με factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανα restart ενω μιλουσα και μου βγαζει αρκετα συχνα artifacts και γραμμες. Κανω reboot καθε μερα. Αν δε θελω να πειραξω bootloader.... μπορω με καποιον "official" τροπο να βεβαιωθω οτι εχει μπει σωστα η 38R ? παιζει να φταιει γενικα η εκδοση και να μην υπαρχει καποιο θεμα με την εγκατασταση ;

Eπειδη ειχαμε τα ιδια συμπτωματα, απλα με φρεσκο install (CM αλλα και αλλων ROM) εφτιαξε. Γενικα να φταιει η εκδοση, δεν νομιζω. Θα ειχε γινει "τζερτζελος". Απλα μας ειχε "κατσει" στραβα.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ειχαμε τα ιδια συμπτωματα, απλα με φρεσκο install (CM αλλα και αλλων ROM) εφτιαξε. Γενικα να φταιει η εκδοση, δεν νομιζω. Θα ειχε γινει "τζερτζελος". Απλα μας ειχε "κατσει" στραβα.

Τι εννοεις φρεσκο install ?:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει pair ακουστικά με NFC ? Πήρα το Sony SBH20 και δε το βλέπει με NFC, εκτός αν κάνω καμιά μπούρδα. Μόλις τα ακουμπάω μεταξύ τους, κανει το κινητό ενα ήχο αλλά δε κάνει κάτι άλλο.

Με bluetooth συνδέθηκε με το παραδοσιακό τρόπο μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] δεν ξέρω αν σε κατάλαβα καλά, αλλά μήπως νομίζεις ότι το pair γίνεται με το nfc σκέτο; Γιατί εγώ από τις οδηγίες των ακουστικών, κατάλαβα πως ανοίγεις το bluetooth και πως απλά με το nfc γίνεται το pair MONO.

Με χτύπησε κι εμένα η αρρώστια bug στο 1+1..

Ενώ δεν είχα flickering με την 38R, δείτε σήμερα που τράβηξα κάτι βίντεο τι έγινε.. η ποιότητα είναι χάλια για να είναι μικρό το βίντεο.. αλλά θα καταλάβετε.. :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει pair ακουστικά με NFC ? Πήρα το Sony SBH20 και δε το βλέπει με NFC, εκτός αν κάνω καμιά μπούρδα. Μόλις τα ακουμπάω μεταξύ τους, κανει το κινητό ενα ήχο αλλά δε κάνει κάτι άλλο.

Με bluetooth συνδέθηκε με το παραδοσιακό τρόπο μια χαρά.

Σήμερα ήρθαν και εμένα τα ακουστικά αυτά. Σε LG G2 απλά άνοιξα το NFC και ακούμπησα τα ακουστικά στο πίσω μέρος της συσκευής μου. Με ρώτησε το κινητό σχεδόν αμέσως αν θέλω να κάνω pair, είπα ναι και έγινε.

Από ποιότητα ήχου πάντως πολύ καλύτερα από όσο περίμενα..

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, διαπίστωσα ότι δεν υπάρχω σαν owner. Στους λογαριασμούς υπάρχει εννοείται κ ο Google μαζί με τόσους άλλους. Έκανα κ sync χειροκίνητα αλλά δεν με βρήκε. Πώς να με ξαναβάλω σαν ιδιοκτήτη; δεν έχει να κάνει με το Google + όπως με συμβουλευσαν στο my phone. Any ideas?

post-15582-1416078972,3383_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμισηηηηη!!!!

:dance3::dance3::dance3:

:banging::banging::banging:

Για να δούμε αν θα μου φτιάξει το θέμα με το βίντεο...

Here is the link to download the new 44S update!

How to install

(Only when you have version 38R!)

1) Shut down phone

2) Push power + volume down to boot recovery

3) Select 'apply update'

4) Search the zip-file

5) Install it!

Have fun!

μην ξεχάσετε μετά και Wipe cache partition μετά το βήμα 5

Link to comment
Share on other sites

What's new:

Resolved SSLv3 POODLE security issue

Updated touchscreen firmware

Fixed issues with memory causing screen artifacts

Fixed issues with random reboots and instability

Fixed issues with WiFi and modem crashes

Fixed issues with Filesystem

Fixed issues with “black bar”

Fixed issues with persist partition corruption

Fixed issues with AT&T VoLTE

Το πέρασα, όλα καλά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.