Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο μου ψόφησε το double tap. Λέτε να φταίει το tempered glass; Αλλά ας πούμε ο πρωί όλα ήταν οκ. Με restart δεν έφτιαξε, θα περιμένω να το resetαρω μια και καλή με την 38 μου φαίνεται.

Όχι δεν φταίει αυτό, σε εμένα λειτουργεί κανονικά. Δοκίμασε να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις από τις ρυθμίσεις.

Αυτό θα βγει κάποια στιγμή σαν update, ή πρέπει να το κατεβάσουμε μόνοι μας έτσι κι αλλιώς και να το περάσουμε;

Ή θα περιμένεις να σου έρθει ΟΤΑ ή θα το κατεβάσεις και θα το βάλεις χειροκίνητα. Εγώ το πέρασα manually.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνανε sold out αμέσως

Θα μου έρθουν Παρασκευή ή Δεύτερα οποτε θα σας πω εντυπώσεις

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION] οποτε και χειροκίνητα δεν έχει κάποιο θεματολογία?

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβαν; κι εγώ τα είχα δει και είπα να τα τσιμπήσω αργότερα. Το αργότερα ήρθε και τελικά κάτι άλλο τσίμπησα :p

[MENTION=4602]Bonito[/MENTION] η manual φάση είναι πάντα καλύτερη λένε. Μια χαρά μου λειτουργεί.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Arkan
Link to comment
Share on other sites

Πότε πρόλαβαν; κι εγώ τα είχα δει και είπα να τα τσιμπήσω αργότερα. Το αργότερα ήρθε και τελικά κάτι άλλο τσίμπησα :p

[MENTION=4602]Bonito[/MENTION] η manual φάση είναι πάντα καλύτερη λένε. Μια χαρά μου λειτουργεί.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

εχω μερικα θεματακια και λεω μηπως φτιαχτουν.

μια φορα χτυπαγε το ξυπνητηρι απο το ακουστικο και σημερα δε δουλευε το ακουστικο σε κλησεις (ανοιχτη ακροαση κανονικα)

και τα 2 φτιαξανε με reboot.

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω το manual update πρεπει να κανω root το κινητο, οπου χανω την εγγυηση η καμια σχέση ;

Βασικά, για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι πως πρέπει να έχεις custom recovery για να την περάσεις, αλλά δεν γνωρίζω αν η CM recovery μπορεί να στο κάνει. Μην σε πάρω και στον λαιμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται κανείς για invite? Μόλις είδα ότι μου έστειλαν δύο χτες το βράδυ, οπότε μένουν λίγες ώρες ακόμα...

edit:

both gone!!

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

ειναι φουλ βολικο το double tap. το εχεις rootαρισμενο;
Όχι δεν φταίει αυτό, σε εμένα λειτουργεί κανονικά. Δοκίμασε να το βγάλεις και να το ξαναβάλεις από τις ρυθμίσεις.

Ή θα περιμένεις να σου έρθει ΟΤΑ ή θα το κατεβάσεις και θα το βάλεις χειροκίνητα. Εγώ το πέρασα manually.

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Ναι root είμαι. Με μία απο-επανέμπλοκη έστρωσε. Άντε να έρθει και η 38 να δούμε τι γίνεται! Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Ναι root είμαι. Με μία απο-επανέμπλοκη έστρωσε. Άντε να έρθει και η 38 να δούμε τι γίνεται! Thank you!

Μέχρι στιγμής, όλα οκ. Μου άρεσε πολύ η lockscreen, με το multi-touch δεν είχα θέμα, όπως επίσης για το bug της τελευταίας μέρας του μήνα έχουμε ακόμη :p

Για μπαταρία, θα δούμε!

Sent from my Transformer Prime TF201 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38R is out :fun:

We are happy to announce that the latest OTA update for CM 11S (38R) is slowly rolling out starting today!

This CM 11S 38R release comes with a new firmware that improves the responsiveness of the touchscreen; a new and very cool lockscreen; the ability to take photos in RAW format, enhanced audio capabilities (now the One lets you play high resolution music—24 bit, 96/192khz—flac/alac/wav files without resampling); now that health is that important, we’ve added ANT+ support; and a slew of bug fixes we know you’ve been asking for.

Here’s a comprehensive list of other changes you’ll find in this update:

Added method for users to report bugs directly to Cyanogen.

Added pause button during video recording.

Improved battery life.

Fixed issues with camera exposure compensation stuck in ‘auto’.

Fixed issues with ‘4G Preferred’ option not connecting to 3G data.

Fixed issues with delay in torch activation.

Fixed issues with unresponsive screen requiring reboot.

Fixed issues with static in speaker when changing volume while headset plugged in.

Fixed issues with rotation not triggering when rotated slowly.

Fixed issues with Quiet Hours / system UI causing battery drain on last day of month.

Fixed issues with camera not starting when LED torch is already on.

Fixed issues with Bluetooth volume low on connection.

Let us know what you think once you've tried it!

Manual Installation

Thanks to XDA Developers, we have made the update zip available below for manual flashing. Considering it's only out for a limited number of devices right now, quite a few of you may be interested.

Note: You have to be on the XNPH33R build for this to work.

Download cm-bacon-3628510d76-to-ac1ccf7921-signed.zip (KTU84Q, XNPH38R):

AFH mirror.

Mega mirror.

Mediafire mirror.

File size: 206 MB (216,029,436 bytes)

MD5: 427356b971b63cfad419815e4e10dd97

Install: To install the update, boot into recovery, then sideload using adb sideload - if you've ever updated a Nexus device before, then you'll feel right at home, as the steps are exactly the same. Alternatively, you can just copy the zip onto the phone and then flash from recovery. If you're using TWRP, it will ask if you want to re-root at the end.

από εδώ

Link to comment
Share on other sites

πως το κανω update ?

θα βγεί και σε κανονικό update μέσα απο το κινητο?

ακολουθείς τις οδηγίες του δεύτερου

quote
ή απλά το λινκ το τελευταίο και πας κάτω κάτω.

Εννοείται πως θα έρθει και στο κινητό όλων μας, όσων το έχουμε "μαμά" φυσικά!

Απλά έρχεται σιγά σιγά..

Link to comment
Share on other sites

Nope. Αν σου ήρθε ΟΤΑ ή το κάνεις μέσω recovery, απλώς στο κάνει update. Κάποιοι λένε πως είναι πάντα καλύτερο να γίνει μέσω recovery και να κάνεις και wipe, αλλά δεν μου παρουσιάστηκε ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Nope. Αν σου ήρθε ΟΤΑ ή το κάνεις μέσω recovery, απλώς στο κάνει update. Κάποιοι λένε πως είναι πάντα καλύτερο να γίνει μέσω recovery και να κάνεις και wipe, αλλά δεν μου παρουσιάστηκε ποτέ πρόβλημα.

Διαβαζω διάφορες μεθόδους για update και εχω ψιλομπερδευτεί, αλλά θα το προσπαθήσω :p

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν το παίρνουν όλοι με τη μία για να μην κρεμάσουν οι servers.

Θα έχει καμιά queue 1000 άτομα πχ κι όποτε τελειώνουν, μπαίνουν οι επόμενοι.. λέω εγώ τώρα.. ίδωμεν! Πάντως ήρθε και διορθώνει πολλά λένε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.