Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Όταν κατεβάζεις τη μπάρα με τις ρυθμίσεις; Είναι πορτοκαλί το σήμα; Έχεις ενεργοποιήσει το data; Το roaming είναι για εκτός χώρα που είναι ο πάροχός σου.. είσαι εκτός;

Ναι όταν κατεβαζω τη μπάρα είναι πορτοκαλί.Ενεργοποιημένα το data και τι roaming.Πρεβεζα είμαι και πάω αρτα

Η q ,επειδή παιρνει απο τη wind έχει πρόσβαση σαν roaming ,τουλάχιστον έτσι ηταν όταν είχα εγώ πιο παλιά

Ναι έτσι διάβασα κάπου και εγω

Μη ξενερώσεις που δεν έχω ιδέα για τα του κινητού.. :p

Να ευχηθώ να σου ζήσει η κούκλα ήθελα!Γερή και δυνατή να'ναι! :D :clap:

Δεν ξενερωνω με τίποτα τώρα αδερφέ.ενα δισεκατομμύριο ευχαριστώ και να είσαι καλά και εσύ και η οικογένεια σου και όλα τα Αλανια εδώ μέσα και όλοι όλοι και ολα

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει αυτό με το roaming, τότε ναι, πρέπει να ενεργοποιήσεις το roaming. Εκει που ανοίγεις το data, πατά πάνω στα γράμματα και μπαίνει μέσα σε ένα υπομενού κι έχει τσεκαρισμένο το data κι από κάτω λέει για data roaming. Το τσεκάρεις κι αυτό. Αν δεν πιάσει ούτε αυτό (κάνε κι ένα restart), τότε πήγαινε σε ένα κατάστημα wind να στο φτιάξουν, μπας κ θέλει extra ρυθμίσεις κ δεν τις παίρνει από το δίκτυο. Καμιά φορά σκαλώνουν.. πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει..

Στο APN εδώ λέει οι 2 πάνω γραμμές πρέπει να λένε "Q internet" και "myq"..

6tYpwDx.png

Με το καλό να έρθει η κοράκλαααααααααα :man_in_love::inlove: Να σου ζήσει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργησα και ενα τετοιο APN με αυτες τις ρυθμισεις που λεει η q

Το επελεξα κιολας αντι του αλλου που ειχε και για λιγο ηταν ασπρο το σημα

ολα λογικα τα εχω κανει σωστα

το μονο που δεν ξερω ειναι εκει που επιλεγω 2g 3g lte και αν πρεπει να ανοιγω και να κλεινω lte η να εναλλασω 2g 3g κτλ για καποιο λογο αναλογα με τις καταστασεις

δεν ειχα ποτε κινητο android με ιντερνετ

ειχα μονο κινητο με windows και ασ το πουμε ιντερνετ και tablet με ανδροιδ χωρις ιντερνετ γιαυτο δεν εχω ιδεα περι του αθληματος

απο σημα πως πατε παρεπιπτοντως?κλεβει το κοντερ η εμενα μου φαινεται οτι εχει λιγο χειροτερο απο το samsung μπακατελακι (το πιο απλο μοντελο δεν θυμαμαι πως λεγεται) που εχω?

αυτη η φαση με το sar ειναι κατα ποσο το σημα σου καιει τα κυτταρα :pleasantry: απο οσο εχω καταλαβει αλλα αν προσπαθουν να εχουν χαμηλα επιπεδα τα νεοτερα κινητα μηπως επηρεαζει και το σημα τους σε καποιες περιπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Το lte κλείσε το. Δεν υπάρχει εδώ στο 90% της Ελλάδας. Ειδικά στη Wind. Δεν το προσφέρει καν σαν υπηρεσία!

Θα παίζεις μόνο με 3g ή 2g. Βασικά άφηνε 3g ή θα κλείνεις το data εντελώς και θα παίζεις με wifi. Ειδικά βραδινές ώρες, airplane mode κι απλό wifi αρκούν. :happy:

Από σήμα πάω καλά.. ίσως είναι κ θέμα της wind εκεί που είσαι. Σίγουρα για να είναι χαμηλό το SAR, τα ρίχνουν λίγο.. ίσως έχει να κάνει και με το πώς το κρατάς κι αν "κρύβεις" λίγο τη κεραία του, που είναι εσωτερικά.. ή αν φοράς καμιά "χοντρή" θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και μένα σήμερα, πρώτη εντύπωση θετική!

Θα το παιδέψω το σαββατοκύριακο, ειναι το πρώτο μου android κινητό, iphone χρήστης απο το iphone 3.

Πρεπει να κάνω τίποτα στο κινητό, κανενα update ή κατι ή το δουλευω ως έχει?

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και μένα σήμερα, πρώτη εντύπωση θετική!

Θα το παιδέψω το σαββατοκύριακο, ειναι το πρώτο μου android κινητό, iphone χρήστης απο το iphone 3.

Πρεπει να κάνω τίποτα στο κινητό, κανενα update ή κατι ή το δουλευω ως έχει?

Θεωρώ οτι το κινητό ως out-of-the-box είναι υπερ-πλήρες με εξαιρετικές επιδόσεις. Ειδικότερα στο τελευταιο update εγινε σημαντική αναβάθμιση και στην διαχείριση της μπαταρίας η οποία πλέον βγάζει άνετα 2 ημέρες με "νορμάλ" χρήση εννοώντας φυσικά σε 24ωρο το wifi, κανενα μισάωρο ομιλία και αρκετό browsing. Απο εκει και πέρα σε 1η φάση και ανάλογα πάντα την εξοικείωση που έχεις, μπορείς να "πειράξεις" λίγο τα performance settings να δεις αν σου κάθετε κάτι καλύτερα. Διαφορετικά θα πρότεινα να περιμένεις να επίσημα updates τα οποία μέχρι τώρα imho είναι εξαιρετικά.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε γράψει άλλες 10 φορές στο thread.. σιγουρέψου ότι είσαι σε performance mode και δε παιζεις με έναν πυρήνα :p

ΟΚ το εκανα και αυτό, παλι, κρασαρει μια χαρα το twitch...δε μπορω να δω τιποτα... Μετα απο 1 λεπτο χωρις εικονα μου λεει οτι η εφαρμογη κολησε και θα τερματιστει.

Δεν αρχισαμε καλα :p

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψιψιψωνια έφτασαν

επειδή είναι ένα βήμα πριν πατήσω την παραγγελία, πες μου τι εντύπωση σου άφησε κι αν μπήκε εύκολα.. η μαμά ζελατίνα, έκανα το λάθος κ το έβαλα για λίγο σε γυναικεία τσάντα και μου καταγρατζουνήθηκε :cry: σκέφτομαι να πάρω κ το μεταλλικό bumper και τα'χω βρει στο amazon.co.uk σε διαθεσιμότητα.

Ηρθε και μένα σήμερα, πρώτη εντύπωση θετική!

Θα το παιδέψω το σαββατοκύριακο, ειναι το πρώτο μου android κινητό, iphone χρήστης απο το iphone 3.

Πρεπει να κάνω τίποτα στο κινητό, κανενα update ή κατι ή το δουλευω ως έχει?

καλώς το δέχτηκες! πάντα καλές ειδήσεις να παίρνεις από αυτό..

για αρχή σιγά σιγά :) κ μην τρομάξεις με το πλήθος των ρυθμίσεων.. χεχεχ ότι θες εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι ένα βήμα πριν πατήσω την παραγγελία, πες μου τι εντύπωση σου άφησε κι αν μπήκε εύκολα.. η μαμά ζελατίνα, έκανα το λάθος κ το έβαλα για λίγο σε γυναικεία τσάντα και μου καταγρατζουνήθηκε :cry: σκέφτομαι να πάρω κ το μεταλλικό bumper και τα'χω βρει στο amazon.co.uk σε διαθεσιμότητα.

καλώς το δέχτηκες! πάντα καλές ειδήσεις να παίρνεις από αυτό..

για αρχή σιγά σιγά :) κ μην τρομάξεις με το πλήθος των ρυθμίσεων.. χεχεχ ότι θες εδώ είμαστε!

μακριά από μεταλλικά μπαμπς. Στο ς3 μου κατέστρεψε το ασημένιο γύρω γύρω. Και μιλάω για μεταλλικό και αξίας 50$.

εδιτ: τις τελευταίες 3 μέρες κάτι μου τρώει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.