Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Μιας και σκεφτομαι το G2 να το δωσω στη γυναικα μιας και χρειαζεται κινητο, εχει δουλεψει κανεις και τα 2 να μας πει διαφορες/εντυπωσεις?

Ψηνομαι πολυ ασχημα, ο ογκος δεν ειναι θεμα μιας ειχα και Note 2 στη κατοχη μου.

Πιο πολυ με ενδιαφερει οθονη/αυτονομια/smoothness.

Τα ειχα και τα δυο, σαν κυρια συσκευη. Το g2 κανενα 4μηνο το OPO 1 μηνα.

Η οθονη ειναι ελαφρως χειροτερη απο το G2 σε κλειστο χωρο, αλλα πολυ καλυτερη σε εξωτερικο χωρο. Δεν ειναι τοσο reflective. Αλλα μιλαμε για πολυ μικρες διαφορες.

Αυτονομια on par και λιγο καλυτερο απο το G2. Ιδια χρηση ειχαν διαφορα σχεδον μιση ωρα SOT

Smoothnes. OPO by a mile. H custom CM κουμπώσε σαν γαντι latex πανω στην συσκευη και εχει μελλον. Μικροθεματα βελτιωνονται και φτιαχνονται με ταχυτατους ρυθμους (για εργοστασιακη ROM)

Εφυγες με κλειστα τα ματια και κανωντας koloδαχτυλο :rofl: στο G2 (το οποιο για μενα υπολειπεται μονο του Μ8 για OEM συσκευη και λειτουργικο)

Τωρα θα μου πεις γιατι το εδωσα αμα ειναι τοσο καλο;

Ready to Note? :jump:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες κινήσεις, το γυρνάω σε ART και περνάω αναβαθμίσεις;;

Μεγειές.

[άσχετος]Τι είναι το ART; [/άσχετος]

Τι καλώδιο χρησιμοποιείς;

Τελικά αυτό έφταιγε. Το πρόβλημα φαίνεται να ήταν συμβατότητα και όχι ποιότητα. Το καλώδιο που χρησιμοποιούσα ήταν ένα αυθεντικό άσπρο "σκληρό" της Samsung. Άλλαξα σε αυτό που ήρθε με το Sony Z1 μου και φορτίζει σφαίρα πλέον. Αλλά! Φόρτισα το Ζ1 με το άσπρο Samsung καλώδιο και φόρτισε κανονικά/σφαιράτα, όσο γρήγορα φορτίζει και στο μανίσιο docking station του. Τρέχα γύρευε, είχα την εντύπωση ότι σε κάτι τόσο απλό όπως ένα USB καλώδιο, δεν θα χρειαζόταν να κάνω δοκιμές :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές.

[άσχετος]Τι είναι το ART; [/άσχετος]

Ευχαριστώ!! Είναι το νέο Android RunTime (αντικαθιστά το dalvik) στο οποίο θα τρέχει το νέο Android L. Δεν είναι απόλυτα σταθερό, μα το χρησιμοποιεί πολύς κόσμος κ δεν έχει θέματα.. λέγεται πως είναι κ λίγο καλύτερη η κατανάλωση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο deninho νωρίτερα καλύτερα μη το αλλάξεις όταν έχεις ήδη στημένο το κινητό με τα apps κτλ, τουλάχιστον στο δικό μου όταν το γύρισα σε ART ήταν πολύ αργό και κράσαραν και πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :boxed:

Το βάζω για πρώτη φόρτιση και δεν ξέρω πώς.. είχα βάλει να κάνει έναν ήχο όταν συνδέεται με ρεύμα ή όταν αποσυνδέεται. Ενώ φορτίζει λοιπόν κάνα μισάωρο, ακούω μπλιπ μπλιπ μπλιπ μπλιπ μπλιπ μπλιπ.. πλησιάσω κ βλέπω πως είναι σαν κάποιος να κουνάει το καλώδιο. :crazy: Κουνάω το καλώδιο, το βγάζω κ το ξαναβάζω. Και πετάει στις ειδοποιήσεις, "Warning Battery Overvoltage!!! (και μια τιμή που από το σοκ δε θυμάμαι).. το έβγαλα κ έβαλα άλλο φορτιστή.. ο δικός του έκαιγε κι ίσα που μπορούσα να τον βγάλω από την πρίζα.. :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται, με φρέσκο πέρασμα της 33 η κάμερα δεν τρώει φρίκες. Ίσως κάτι είχε στραβοκάτσει από την ΟΤΑ αναβάθμιση.. Είδωμεν!!!

Γενικότερα εγώ είμαι υπέρ της φρεσκιας εγκατάστασης και όχι των Ota..μάλλον είναι το σύνδρομο των Windows... [emoji1] [emoji1]

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο deninho νωρίτερα καλύτερα μη το αλλάξεις όταν έχεις ήδη στημένο το κινητό με τα apps κτλ, τουλάχιστον στο δικό μου όταν το γύρισα σε ART ήταν πολύ αργό και κράσαραν και πράγματα.

Αν κανεις τη μεταβαση σε ηδη στημενο κινητο, θελει να ταφησεις για αρκετη ωρα αφου ανοιξει για να τελειωσει. Κανει επεξεργασια ακομα και αφου ανοίξει. Αναλογα με τον αριθμο των εφαρμογων που εχεις, εχω δει να κανει και μια ωρα για να στρωσει..

Link to comment
Share on other sites

Όταν τράβηξα το screen είχα 5 ώρες κ 15 λεπτά (το κοίταξα αλλά βαρέθηκα να κάνω edit)

Τώρα βλέπω ότι πέφτει κ λιγότερο τα βράδυα, με την παλιά εγκατάσταση με WiFi on ήμουν σε >10%. Τώρα έφαγε ένα 7-8%. Ίσως επειδή είχα το google services ενεργοποιημένο. Δεν ξανά κάνω το ίδιο λάθος.

Φρέσκο:

janu9a5e.jpg

e9y5y5y5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία της google που δείχνει καιρό, ειδήσεις, κίνηση κλπ κλπ κ κάνει update κάθε λιγο κ λιγάκι κ τρέχει στο παρασκηνιο. Κάπως αλλιώς θα λέγεται, αυτοσχεδίασα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με τον ορο google services συνηθως εννοουμε ολα τα apps και services της google

O [MENTION=15582]fantomas[/MENTION] φανταζομαι οτι εννοουσε τα google location services, και πιο κατω επεξηγησε λιγο ακομψα τι ειναι.

Με αυτα ενεργοποιημενα λοιπον, καθε εφαρμογη της google ειναι σε θεση να ξερει που ειναι το κινητο, ειτε μεσω wifi + 3g ειτε μεσω gps.

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια αδερφια

εχω με Q CARD πορτοκαλι σημα και δεν εχω ιντερνετ

πακετωθηκα χτες γιατι το ειχα για στανταριλα και δεν ειχα κοιταξει αν θελει τιποτα ρυθμισεις κτλ

αυριο πρωι παω παλι νοσοκομειο για 3-4 μερες και προσπαθω να το φτιαξω τωρα να το εχω ετοιμο

α και το πιο σημαντικο

το χρειαζομαι για να στελνω εμαιλ και φοτο απο τη νεογεννητη κοριτσαρα μου:inlove::jump1::jump1::jump1::man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.