Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Μπορείς και από τις εφαρμογές που έφτιαξαν στο xda. Γιατί να την ξανά περάσεις όμως;

Για τα φριζαρισματα της κάμερας που ειναι παρα πολλά και το όχι τόσο smooth scroll σε tapatalk κ fb. Αν και για τα τελευταία ίσως φταίνε οι εφαρμογές. Σε εσάς "σκαλωνουν"; Ίσως δοκίμασω ένα factory defaults πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα φριζαρισματα της κάμερας που ειναι παρα πολλά και το όχι τόσο smooth scroll σε tapatalk κ fb. Αν και για τα τελευταία ίσως φταίνε οι εφαρμογές. Σε εσάς "σκαλωνουν"; Ίσως δοκίμασω ένα factory defaults πρώτα.

Όχι πάει μπάλα και γι αυτό η απορία μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει τη δυνατότητα να το γυρίσεις σε Art από dalvik το runtime?

Ναι.

Ναι ρε γμτ, οι δυο εφαρμογές που χρησιμοποιώ κατα κόρον είναι άστα βράστα, έσκασε κ η φολα με την κάμερα, εξ ου και η απογοήτευση :(

Δεν έχω πρόβλημα με καμία εφαρμογή, με την κάμερα είχα μόνο θέμα όσο ήταν ανοιχτό το gesture, από όταν το έκλεισα κανένα απολύτως πρόβλημα. Και δε το έχω δοκιμάσει στο τελευταίο update οπότε δε ξερω αν υπάρχει βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

στο order μέσα δεν έχει κάποια άλλη επιβεβαίωση.. απλά περιμένω να γίνει "sent";

:baby:

At4gEES.png

Yeap! Απλά περιμένεις.

Θα σου έρθει mail μόλις γίνει sent (εμένα είχε γίνει μέσα σε 2-3 ώρες).

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει galaxy gear 1 και θέλει να το συνδέσει με το κινητό ακολουθεί κόπυ πέιστ η διαδικασία από τα φόρουμ της ΟΠΟ:

Before install, please update the Gear firmware to latest.

To get the gear to work, the steps

1) first install "Gear Manger app" link here https://www.dropbox.com/s/vfo4gez482g9wki/Gear Manager_2.1.14062401.apk Dont run Gear manger and done

2) use gear caddle to pair with Oneplus (NFC)

3) Phone will prompt to install related apk to install.

4) After compeleted the installation, run Gear manager

5) done.

What is Don't work

1) Notification

2) Samsung galaxy app cant install from Oneplus

3) Watch app like S-voice, S-Memo (samsung apps)

XDA forum is working on Android wear porting to Gear 1, gear2. By then, the android L and wear will work together on Oneplus.

Επιτέλους δεν θα είναι μόνο ρολόι και πάλι!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το OPO ήρθε, το λιώσιμο ξεκίνησε, τα updates κλπ επίσης. Μετά από το update σε 4.4.4 βέβαια, μου φαίνεται πως όλα είναι λίγο πιο μεγάλα. Παράδειγμα, στο screenshot του [MENTION=4677]alexisgt[/MENTION] που είχε ανεβάσει μετά την αναβάθμιση, το Baseband version του πιάνει μόνο μια σειρά, ενώ στο δικό μου πιάνει 2 γραμμές κι ας είναι ακριβώς το ίδιο. Ξέρω, λεπτομέρειες, απλώς μου κόλλησε λίγο περιέργα. Oh well...

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα μετά και από factory reset, wipe data κλπ συνεχίζει να κολλάει καθιστώντας τη πρακτικά άχρηστη εκτός αν είμαι τυχερός και προλάβω να τραβληξω κανα δυο πόζες. Να περάσω το apk του στοκ android? Έχει clear image εκείνο;

Link to comment
Share on other sites

Το OPO ήρθε, το λιώσιμο ξεκίνησε, τα updates κλπ επίσης. Μετά από το update σε 4.4.4 βέβαια, μου φαίνεται πως όλα είναι λίγο πιο μεγάλα. Παράδειγμα, στο screenshot του [MENTION=4677]alexisgt[/MENTION] που είχε ανεβάσει μετά την αναβάθμιση, το Baseband version του πιάνει μόνο μια σειρά, ενώ στο δικό μου πιάνει 2 γραμμές κι ας είναι ακριβώς το ίδιο. Ξέρω, λεπτομέρειες, απλώς μου κόλλησε λίγο περιέργα. Oh well...

Στο display setting το font ειναι στο normal?

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα σας παίρνει για πλήρη φόρτιση;

Δεν έχω προσέξει να σου πω, το βραδυ το βάζω.

Η κάμερα μετά και από factory reset, wipe data κλπ συνεχίζει να κολλάει καθιστώντας τη πρακτικά άχρηστη εκτός αν είμαι τυχερός και προλάβω να τραβληξω κανα δυο πόζες. Να περάσω το apk του στοκ android? Έχει clear image εκείνο;

Ρε συ μπας κι έχει κάποιο hardware issue; δεν είναι φυσιολογικό. Έχεις ανοίξει κάνα θέμα στο φόρουμ τους;

Παιζει κανενας με ART αντί του Dalvik; εκτός οτι δε βλέπω καμια φοβερή διάφορα σε ταχύτητα αρκετές εφαρμογές ειναι και πιο αργές, η gallery πχ.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα μετά και από factory reset, wipe data κλπ συνεχίζει να κολλάει καθιστώντας τη πρακτικά άχρηστη εκτός αν είμαι τυχερός και προλάβω να τραβληξω κανα δυο πόζες. Να περάσω το apk του στοκ android? Έχει clear image εκείνο;

Δοκίμασε το Google camera, στο nexus5 είμαι υπέρ ευχαριστημενος

Όσον αφορά το art μπορεί να μην έχει διάφορα στη ταχύτητα αλλά θα δεις σίγουρα στο smooth γενικα

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μπας κι έχει κάποιο hardware issue; δεν είναι φυσιολογικό. Έχεις ανοίξει κάνα θέμα στο φόρουμ τους;

Αντιμετωπίζουν και άλλοι, το τελευταίο ποστ είναι δικό μου, δεν έχει ασχοληθεί κανείς σοβαρά.

Δοκίμασε το Google camera, στο nexus5 είμαι υπέρ ευχαριστημενος

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ. Μακάρι να κάνει δουλειά για τώρα, και με κάνα update να ελπίσουμε για κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, ευχαριστώ. Μακάρι να κάνει δουλειά για τώρα, και με κάνα update να ελπίσουμε για κάτι καλύτερο.

Αν και πρέπει να έχεις κάνει,κάνε cleary data της εφαρμογής της κάμερας, και μετά wipe από το recovery

Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανενας με ART αντί του Dalvik; εκτός οτι δε βλέπω καμια φοβερή διάφορα σε ταχύτητα αρκετές εφαρμογές ειναι και πιο αργές, η gallery πχ.

όσες φορές, και στις 3 συσκευές που έχω, έχω δοκιμάσει να πάω σε ART από Dalvik, η συσκευή σούρνεται. Αν το αλλάξω σε φρέσκια εγκατάσταση, πετάει. Δεν ξέρω αν είναι κανόνας ή οτιδήποτε, απλά λέω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.