Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

δηλαδή από εδώ στα 330 με 1 χρόνο και ξεμπερδεύω;

OnePlus One 64GB CyanogenMod 11S

Νομίζω Ναι. Απλά να το στείλουν με ταχυδρομείο να μην φας τελωνείο.

Απλά δεν θα έχει 4G στην Αμερική και θα έχεις 1 χρόνο εγγύηση από το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα βλεπω εταιρια να "παρακαλανε" οι πελατες της για να το αγορασουν.

δε καταλαβαινω τη πολιτικη αυτη

Το αναλύσαμε στις πρώτες σελίδες :p Best marketing trick ever, δημιούργησαν τρελό hype για το flashship killer και ο κόσμος τσίμπησε μια χαρά. Το κινητό αξίζει βέβαια ειδικά στην τιμή που έχει, αλλά είναι φυσικά overhyped λόγω του όλου invite system (που θεωρητικά έγινε γιατί δεν είχαν μεγάλη μονάδα παραγωγής - και καλά).

δηλαδή από εδώ στα 330 με 1 χρόνο και ξεμπερδεύω;

OnePlus One 64GB CyanogenMod 11S

Καλύτερα βρες κάποιον πωλητή που να το κάνει ship μέσω αγγλίας διαφορετικά θα κάνουν πάρτυ στο τελωνείο και θα σου βγει αρκετά πιο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς άλλος ότι ο κύκλος ένδειξης της μπαταρίας δεν λειτουργεί σωστά; :p

Μεγιά το τηλέφωνο Αλέξη!

Ευχαριστώ!

Τι εννοείς με τον κύκλο ένδειξης; Το κινητό εκείνη τη στιγμή ήταν συνδεδεμένο σε usb και φόρτιζε πάντως.

(Το κυκλάκι κάνει γύρω-γύρω στη φόρτιση).

To update δε μου χει σκάσει ακόμα, μέχρι τέλος της βδομάδας θα κάνουν το roll out.

Ούτε εμένα μου είχε έρθει. :D

Κατεβάζεις το αρχείο ΟΤΑ απο εδώ και το περνάς απο το recovery menu του κινητού.

Δε χρειάζεται να εγκαταστήσεις κάποιο custom recovery (twrp, cwm κτλ).

Χρησιμοποιείς το stock recovery menu του κινητού και την επιλογή update (μετά καλό είναι να κάνεις και clear cache).

(Για να μην παιδεύεσαι με κουμπάκια για να μπείς στο recovery menυ, ενεργοποίησε τα Developer Options -πατάς 7-8 φορές το build number- και ενεργοποιείς την επιλογή "advanced reboot").

Βγήκε και 2ο ΟΤΑ hotfix λόγω bug στη lockscreen. Όπως ανέφερε και κάποιος φίλος, με CM το τελευταίο που έχεις να ανησυχείς είναι τα updates για την διόρθωση bugs.

πρωτη φορα βλεπω εταιρια να "παρακαλανε" οι πελατες της για να το αγορασουν.

δε καταλαβαινω τη πολιτικη αυτη

Κι όμως ενώ έχω δεί αμέτρητα παραδείγματα κραξίματος για την πολιτική τους, αν σκάσει invite σε αυτόν που κράζει (G3 here i come κτλ...) κατά 99,99% θα το αγοράσει ξεχνώντας το κράξιμο..

Έγινε επεξεργασία από alexisgt
Link to comment
Share on other sites

Προς παν ενδιαφερόμενο:

1. Βρίσκουμε invite :p

2. Googlάρουμε tunnelbear και κατεβάζουμε το αντίστοιχο πρόγραμμα (vpn φάση-free). Αλλάζουμε την ip μας σε Γερμανική (έχει κ μερικές άλλες χώρες) με ένα κλικ κυριολεκτικά.

3. Στήνουμε ένα λογαριασμό (επίσης δωρεάν) στο mailboxde

4. Αγοράζουμε από oneplus.net με 305 €

Το mailboxde θα ζητήσει χρήματα μόλις παραλάβει το πακέτο κ ανάλογα που θα πρέπει να το στείλει θα χρεώσει.

*Paypal needed

Δεν ξερω τι εκανες αλλα δεν χρειαζεται να το πας μεσω Λαμιας.

Εγω εβαλα billing address δικη μου και shipping address την Γερμανικη που θα πηγαινε. Τελος. Με το κλασσικο hotmail. Απλα στο account settings καπου εκει καποια στιγμη δηλωνεις country : Germany

Δεν "εκρυψα" το οτι ειμαι απο... χρεοκοπημενη χωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με άφησε. Πέταξε μνμ οτι η χώρα μου δεν είναι μια από τις υποστηριζόμενες. Κάπως έτσι τέλος πάντων.

Πολωνία όμως ε? Για γκρικ λαβερς ίσως είναι πιο λαρτζζζζζ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με άφησε. Πέταξε μνμ οτι η χώρα μου δεν είναι μια από τις υποστηριζόμενες. Κάπως έτσι τέλος πάντων.

Πολωνία όμως ε? Για γκρικ λαβερς ίσως είναι πιο λαρτζζζζζ :hehe:

Οχι προφανως δεν σε αφηνει αν αφησεις μονο μια διευθυνση. Απλα κανεις add new address. Μια δηλωνεις shipping και μια billing.

το πολωνια δεν το επιασα...

[MENTION=1446]Dolly[/MENTION]

Τραβα ρε πισω στη Μαγιορκα με το gucci πουκαμισο και ασε μας εμας να παλευουμε να παρουμε κινεζικα κινητα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καν διεύθυνση περασμένη στο λογαριασμό μου. Με το που πήγα να το αγοράσω πέταξε μνμ προφανώς ανανγνωριζοντας την Πολωνική IP (όντας κατοίκος). Ενιγουέι κ το vpn είναι αρκετά απλό (αλλιώς σιγά μην έμπλεκα :hehe:)

Αναμένω το ζώο!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τηλέφωνα !!! για πραγματικούς άντρες, που δεν φοβούνται να φλασάρουν πολύ !

:hehe: :hehe: :hehe:

edit: από την άλλη το note2 που έχω τόσο drain πρέπει να έχει με την stock rom

:hehe: :hehe:

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω είδα ενα note 2 5,5'' και μου φάνηκε πολύ μεγάλο για κάτι που θές να έχεις συνέχεια μαζί σου.Δεν παίζει να βγάλουν τίποτα αντίστοιχο σε μικρότερο any time soon?

Link to comment
Share on other sites

Μένω Πολωνία οπότε δεν είμαι αντιπροσωπευτικο δείγμα. Πάντως για Ελλάδα με κουριερ εχω διαβάσει γύρω στο 20ρικο.

Προσωπικά με gls μου βγήκε 15.5€ και είχα επιλογή για απλό ταχυδρομείο με τα μισά αλλά δεν το προτίμησα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.