Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


FANISTELROOY

Recommended Posts

Η οθονη εχει κατω κατω καπου ενα δαχτυλο παχος κιτρινιλα που φαινεται σε ασπρο φοντο...

Ωπ.. μπορείς να ζητήσεις refund/replace. Έχει γίνει μεγάλο θέμα με αυτό, μερικοί προτείνουν λύση να το αφήσεις για λίγο στον ήλιο. Δες και το forum τους.

https://forums.oneplus.net/threads/re-yellow-screen.40239/page-178

Link to comment
Share on other sites

βασικα διαβαζα στο φορουμ τους οτι ειναι φυσιολογικο επειδη εχει θερμη οθονη. Ειχαν μαλιστα και καποια που ηταν ολη κιτρινη...

Θα δοκιμασω μια ρυθμιση που λενε σε πρωτη φαση

https://forums.oneplus.net/threads/re-yellow-screen.40239/

Link to comment
Share on other sites

Ωπ.. μπορείς να ζητήσεις refund/replace. Έχει γίνει μεγάλο θέμα με αυτό, μερικοί προτείνουν λύση να το αφήσεις για λίγο στον ήλιο. Δες και το forum τους.

https://forums.oneplus.net/threads/re-yellow-screen.40239/page-178

Μονο τη σελιδα που εδωσες διαβασα και λενε οτι δεν δινουν τπτ.

Βασικα δεν εχω και την καλυτερη εντυπωση για το support τους:

Theofanis Skoulatos

Jul 18 23:08

Hello,

I have just ordered the device, but noticed that the price in UK is much more expensive than the one in France, Germany or USA.

Can I get any discount of something in order to get the same price as these countries I've mentioned above?

Also, I chose express delivery. How long does it take to be delivered in UK?

Kind regards,

Theofanis Skoulatos

Support (OnePlus)

Jul 19 14:29

No

Link to comment
Share on other sites

μακαρι!

Ενα αλλο αρνητικο.

Η ελειψη microsd κανει τη διαδικασια μεταφορας μιας ταινιας FullHD στο τηλεφωνο σχεδον αδυνατη, αφου μπορει να χρειαστει κανενα μισαωρο!!

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

μακαρι!

Ενα αλλο αρνητικο.

Η ελειψη microsd κανει τη διαδικασια μεταφορας μιας ταινιας FullHD στο τηλεφωνο σχεδον αδυνατη, αφου μπορει να χρειαστει κανενα μισαωρο!!

GB; Μην κάθεσαι και εσύ να περνάς BluRay/5.1/uncompressed ταινίες στο κινητό :p

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εν έτη 2014 δεν θα έπρεπε να έχει USB3.0? (γκουχου,γκουχου... κάτοχος Note 3 εδώ).

Νομίζω ότι το πρωτόκολλο μεταφοράς των android κόβει την ταχύτητα.

Με πόση ταχύτητα γράφεις στο note εσύ με καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πρωτόκολλο μεταφοράς των android κόβει την ταχύτητα.

Με πόση ταχύτητα γράφεις στο note εσύ με καλώδιο?

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα γιατί δεν μεταφέρω πράγματα με καλώδιο. Θα το κοιτάξω όμως σήμερα και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

airdroid?

Και αυτο αργο ειναι αν θες να βαλεις καμια ταινια 8-10GB.

Mε το note ειχα ενα card reader και τις περνουσα δυο δυο σε λιγο χρονο! Αν και επρεπε να βγαλεις καρτα κλπ, παλι πι ογρηγορο ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο αργο ειναι αν θες να βαλεις καμια ταινια 8-10GB.

Mε το note ειχα ενα card reader και τις περνουσα δυο δυο σε λιγο χρονο! Αν και επρεπε να βγαλεις καρτα κλπ, παλι πι ογρηγορο ηταν...

Μόλις δοκίμασα. Αντιγραφή απ'ευθείας στο τηλέφωνο. 1.5GB σε 50 δευτερόλεπτα. Σίγουρα δεν είναι ταχύτητες USB3.0 αυτές αλλά νομίζω πως είναι καλά. Για 10GB αναλογικά θα ήθελες περίπου 6-6.5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

άλλο καλώδιο δοκίμασες; στο find5 θέλω 12 λεπτά για ταινία 10gb (γιατί να βάλεις 10gb ταινία στο κινητό?)

Στο note2 που ειχε 720 αναλυση, οτι εβαζα κατω απο 720 ηταν χαλια!

Και επειδη ηθελα να περναω τις ταινιες οπως ειναι απο τον υπολογιστη χωρις επεξεργασια, γι αυτο ειχα παρει ενα cardreader και εκανα τη δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με εχει ξενερωσει παρα πολυ ολο αυτο το (συνεχιζομενο) γλεντι με τα invites και την τεχνητη (??) σπανιοτητα. Στα $360 που λεει η εταιρια οτι το παιρνεις (64GB) ειναι αχτυπητο. Οταν αρχιζει ο αλλος να πουλαει το invitation $100 και να πηγαινει στα $470 ή και παραπανω για μενα εχει χαθει το παιχνιδι και μαλλον πως θα περιμενω να παω απευθειας σε κατι με 805.

Πως αλλαζει ο ανθρωπος αποψεις με τα .... χρονια....

Σταματησε να με ξενερωνει.... κερδισα invite :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.