Jump to content



Δεν κανει shutdown... Tα φωτα σας παρακαλω!


saxon_747

Recommended Posts

Λοιπον...

Χθες εκανα ενα φορματακι και περασα και το sp2. Εκτοτε ο υπολογιστης αρνειται να κλεισει. Κανω shutdown αλλα αυτος απλα κανει restart... Δοκιμασα ολες τις σχετικες επιλογες στο bios και στα power options ,αλλα δεν ειδα φως...

Παρακαλω ,τα φωτα σας....

Link to comment
Share on other sites

κοίτα ο υπολογιστής chrashάρει κατά την έξοδο.

Windows Key+Pause Break->Advanced->στο Startup&recovery πάτα το settings->ξεtickάρε το Automatically restart και πες μας τι BSOD σου βγάζει...

Αλλά μάλλον drivers είναι.

Link to comment
Share on other sites

κάτω κάτω πιο αρχείο σου λέει ότι σχετίζεται με το BSOD?

Αν κάνεις μια αναζήτηση για το αρχείο και δεις τα properties μπορείς αμέσως να καταλάβεις ποιος driver σου κάνει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω πραγματικά. Είσαι stock ή overclock. Βασικό το μήνυμα που σου βγάζει είναι κλασική περίπτωση, τα Win δε μπορούν να τερματίσουν κάποια συσκευή λόγω drivers. Αν θέλεις βγάλτα όλα από πάνω και άσε μόνο CPU, Μνήμες κάρτα γραφικών ποντίκι και keyboard, μετά βάλε μία μία τις συσκευές σου κάνοντας shutdown, Eίναι χρονοβόρο αλλά έτσι θα εντοπίσεις πια απ όλες φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπάρχει και η άλλη λύση ... εγκατάσταση των win από την αρχή σε κάποιο 2ο σκληρό για να δούμε αν το πρόβλημα επιμένει ..... καλύτερα από το να σπάμε τα νεύρα μας άδικα.... Πάντως θα δοκιμάσω και αυτά που προτείνονται στα παραπάνω.... :wall: :baby: :rant: :-O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρόβλημα λύθηκε... αποτσέκαρα το auto restart και στην BSOD screen εμφανίστηκε το προβληματάκι με τους οδηγούς του περιβόητου και μαλ......νου usb netmode της ηλίθιας και απαράδεκτης βλαμμένης ,,,,,,,,, μπορώ να πώ πολλά ακόμα αλλά βαριέμαι... intracom. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την βοήθεια... ήμουν έτοιμος για format...

oi drivers είναι οι netmode usb 2.38 ml... για όσους συναντήσουν ίδια προβλήματα... στέιλτες τους στον αγύριστο.... :devil: είναι :sick: :sick: και για :whip: :whip: και για :drool: :drool: :drool:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.... αφού βρήκα τι έφταιγε με τις χρήσημες πληροφορίες παραπάνω... το νετμοντ δλδ και οι usb οδηγοί του, έφερα τον ΟΤΕ σήμερα σπιτι και μου έδωσε το καινούργιο μόντεμ... αφού καθάρισα την registry με όλα τα αρχεία των παλιών οδηγών... :woot: κοίτα να δείς που όλα λειτουργούν θαυμάσια :jump: :jump: :jump: και το PC μου?????? shutdown..ίζει μια χαρά χωρίς προβλήματα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.