Jump to content



Καινούριο PSU


alexkhr

Recommended Posts

Ύστερα από 6 χρόνια λειτουργίας το τροφοδοτικό μου (Coolermaster UCP 900) αρχίζει και κάνει κάτι παλαβά. 1ον στις ενδείξεις στην Motherboard για τις τάσεις είναι όλα κόκκινα. Αναζητώ επομένως καινούριο τροφοδοτικό γύρω στα 850 watt. Απαραιτήτως επώνυμο, αν είναι και modular έχει καλώς. Τιμή 150 - 180 ευρώ χωρίς να αποκλείω κάποια καλή πρόταση στα ~130. Το σύστημα είναι αυτό της υπογραφής με κάρτα γραφικών όμως την GTX 680. Περιμένω τις προτάσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/2574395/Corsair-AX-Series-AX860-80Plus-Platinum.html

Corsair AX860. 7 χρόνια εγγύηση, platinum efficiency και διθυραμβικά reviews.

Στα 145€ πας στη σειρά RM με gold efficiency και 5 χρόνια εγγύηση

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/3007781/XFX-ProSeries-750W-Black-Edition.html ή CoolerMaster V-series V700 | Skroutz.gr και είσαι κομπλέ ! Είναι και τα 2 πολύ αξιόλογα με πολύ καλές κριτικές !

Δεν πιστεύω να χρειαστείς πάνω από 700 watt εκτός και ξέρω γω έχεις στο νου σου τίποτα extreme πράγματα 3 κάρτες φερειπείν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Κοιτάω για 850w ώστε με τις δικές μου απαιτήσεις για ενέργεια να μη ζορίζεται το τροφοδοτικό και να παραμένει αθόρυβο. Τόσα χρόνια το coolermaster δεν το άκουσα ποτέ!!

Link to comment
Share on other sites

θα σε καλύψει αυτό αρκετά amperer για να θρέψει όλα τις γαιδουροκάρτες !!!

single RAIL 70 ampere στην 12άρα

PSU :: XFX Power Supply 850W ATX 24 pin Pro Series XXX Edition P1-850X-XXB9 Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

το έχω και εγώ και αρκετά παιδιά έχει λίγο ιδιότροπα καλώδια αλλά οκ

(το έχω στο κουτί του ακόμα :p τέλος του μήνα θα έχει τοπεθετηθεί :neo:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.