Jump to content



ATI 9800 Pro σε XT


Duff

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Αναψε το pc σου, βαλτο απεναντι απο την τηλεοραση και βαλε στο video να παιζει λιγο Uri Geller. Η αλλιώς πατα εδω

:clap: :jump::p:jump: :clap: :jump::p:jump: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας λόγος που θες να κάνεις αυτή τη μετατροπή? δεν θα κερδίσεις τίποτε-μεταξύ μας.

Από την άλλη, το έχουμε πει εκτεταμένα στο φορουμ, βασικά πρέπει η κάρτα σου να τρέχει χωρίς πρόβλημα στις συχνότητες της ΧΤ και να βρεις και κανένα bios από XT με 128ΜΒ μνήμης να φλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με R350 δε θα το πρότεινα, μπορεί να έχεις artifacts σε κάποιες εφαρμογές πχ. 3dmark2003. Ακόμα και με R360, για να έχεις το hardware monitor πρέπει να έχει και το pcb από XT, δηλαδή η κάρτα να είναι 256ΜΒ.

Τι chip μνήμης έχει η κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Liquido Leeds [12-10-2004 06:55]

Πως μπορώ να μετατρέψω την 9800 pro 128 DDR σε ΧΤ?

Επειδη βλεπω οτι δεν περνεις απαντηση ΟΧΙ δεν μπορεις εκτως αν ειναι 256ΜB καρτα και οχι 128 ... Και επειδη κ'αποιος ρωτησε το τι θα εβγαζες απο το flashing σε ΧΤ ειναι οτι τελικα θα σου ετρεχε η καρτα με ταχυτητες ΧΤ απλα λιγο πιο ζεσταμα θα επεφτε! Δυστηχως... δεν γινεται.

Μου φαινεται οτι πρεπει να παραδεχτουμε οτι θελουμε καινουρια καρτα και οι δυο μας! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davisorle [Σήμερα, στις 04:06]

Επειδη βλεπω οτι δεν περνεις απαντηση ΟΧΙ δεν μπορεις εκτως αν ειναι 256ΜB καρτα και οχι 128 ...

Φιλε μου σε αυτο κανεις λαθος και οι 9800 pro 128mb γινονται XT.Αρκει να εχουν τον πυρηνα R360.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι δεν γινεται γιατι απλα δεν υπαρτχει ΧΤ με 128 ΜΒ μονο. Αν πιστεβεις πως εχω αδικο τοτε πες μου πως να το δοκιμασω! :D Σοβαρα μιλαω! Και κατι ακομα... Γινεται και με την All In Wonder που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davisorle [Σήμερα, στις 21:08]

Εγω ξερω οτι δεν γινεται γιατι απλα δεν υπαρτχει ΧΤ με 128 ΜΒ μονο. Αν πιστεβεις πως εχω αδικο τοτε πες μου πως να το δοκιμασω! :D Σοβαρα μιλαω! Και κατι ακομα... Γινεται και με την All In Wonder που εχω?

Παληκαρι μου εγω εχω μια Club3D 9800pro 128mb με πυρηνα R360 και την εχω φλασαρει μια χαρα σε ΧΤ!!!

Link to comment
Share on other sites

τοτε... PLEASE! Πες μου πως να το κανω τωρα! πχ τι προγραματα χρεισιμοποιεισες και που τα βρηκες? και τα bios! :D αμα δουλεψει θα σας αναψω λαμπαδα! Α και μετα πειτε μου αν θα επρεπε να το αποφυγω γιατι εχω AIW και δεν ξερω αν θα αχριστευτει! Παντως καλο θα ηταν να μας λεγατε και που τα βρηκατε παρ'ολ'αυτα! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davisorle [Χθες, στις 22:20]

τοτε... PLEASE! Πες μου πως να το κανω τωρα! πχ τι προγραματα χρεισιμοποιεισες και που τα βρηκες? και τα bios! :D αμα δουλεψει θα σας αναψω λαμπαδα! Α και μετα πειτε μου αν θα επρεπε να το αποφυγω γιατι εχω AIW και δεν ξερω αν θα αχριστευτει! Παντως καλο θα ηταν να μας λεγατε και που τα βρηκατε παρ'ολ'αυτα! :D

Πες και τι μαρκα ειναι.

Τι μνημες εχει δηλαδη(τυπος,εταιρια).

Link to comment
Share on other sites

Εχω την επισημη καρτα της ΑΤΙ που λογικα εχει μονο μια εταιρια μνημων σωστα? δεν μπορο να το ανοιξω τωρα? Αν δεν ξερεις να μου πεις ετσι πες το μου να το ανοιχω το βραδυ ( εδω ειναι μεσιμερι) γιατι ειμαι σε λιστα αναμονης σε κατι που κατεβαζω! ATI All In Wonder 9800 Pro 128Mb...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.