Jump to content



Google Play σε Turbo-X


Recommended Posts

Αγόρασε ο αδερφός μου αυτή την αηδία για τη μητέρα μου και μου το έστειλε να της το στήσω για να το πάρει αύριο που θα έρθει σπίτι.

1ο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι πως αφού δεν έχει GooglePlay, ανοίγω την εφαρμογή του Πλαισίου και μου βγάζει ένα παράθυρο με τους όρους χρήσης, όπου από ότι καταλαβαίνω, πρέπει να τους διαβάσω και να πατήσω ΟΚ. Έλα όμως που δεν υπάρχει κείμενο ώστε να το προχωρήσω στο τέλος και το ΟΚ είναι απενεργοποιημένο :slap: Πως φεύγω από αυτή την αηδία;;;;

2ο πρόβλημα, είναι πως ο αδερφός μου της έχει αγοράσει κάποιες εφαρμογές στο GP και μου είπε να συνδεθώ και θα τις κάνει sync μόνο του. Πως βάζω GooglePlay σε αυτό το ρημάδι;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1. τα θερμα μου συλλυπητηρια :p

2. το μηχανημα ειναι μπακατελα ολκης, μου το ειχαν φερει δωρο πριν λιγους μηνες, αλλαχτηκαν 2, το πρωτο σταματησε να φορτιζει μετα τη πρωτη φορτιση, το δευτερο η μπαταρια κραταγε ισα με μια σερφαρισματος, πηρα πιστωτικο.

3. στο νετ κυκλοφορει το play store apk βρες το αναλογο για την εκδοση android που φοραει και δοκιμασε να το εγκαταστησεις χειροκινητα.

εγω δεν ειχα δοκιμασει τιποτα, τα ειχα αφησει και τα 2 μαμα γιατι ηξερα οτι θα εφευγαν για rma... :p

Link to comment
Share on other sites

3. στο νετ κυκλοφορει το play store apk βρες το αναλογο για την εκδοση android που φοραει και δοκιμασε να το εγκαταστησεις χειροκινητα.

Κάποιες πιό συγκεκριμένες οδηγίες; Είναι η 1η φορά που πιάνω Android στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Google Play Store v4.5.10 Orginal από εδώ Download file com.android.vending-4.5.10.apk

βαλτο στην συσκευη χύμα, και καντο εγκατάσταση με file manager, σίγουρα θα εχει καποιον προ-εγκατεστημένο.

και κανε sign in με το account του αδελφού, θα πας my apps και εκει ειναι οι εφαρμογές που έχει κατεβάσει/αγοράσει.

(δε πιστευω να απαγορεύεται που δίνω λινκ, νόμιμο πρόγραμμα ειναι :unsure:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, αρχικα κατεβαζεις απο το νετ πχ εδω Download: Latest Google Play Store 4.1.10 With Location Bug Fixes το playstore.apk

ειτε απο το tablet ειτε απο το υπολογιστη και το περνας μετα στο tablet.

στη συνεχεια τσεκαρεις στις ρυθμισεις συστηματος -> ασφαλεια -> αγνωστες πηγες (εγκατασταση εφαρμογων απο αγνωστες πηγες)

μετα με ενα file manager πχ es file explorer ανοιγεις το apk που κατεβασεις και κανονικα πρεπει να το κανει εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το tabletάκι είναι για πέταμα.... Στα 3 μέτρα από το router και δεν πιάνει μία... Ανεβάζει 3 γραμμές για 3-4" και μετά μηδέν! Από το απόγευμα προσπαθώ να ανοίξω τη σελίδα του Λάμπη για να κατεβάσω το GooglePlay και δε μπορώ.

Το κακό είναι πως αύριο έρχεται η μητέρα μου και το περιμένει, αλλά δε μπορώ να της το δώσω, θα πρέπει να το πάω πίσω στο Πλαίσιο να μου δώσουν άλλο και επειδή μένει αρκετά μακρυά, να δω πότε θα της το πάω :wall:

Δε με ρώτησε ο αδερφός μου να παίρναμε δύο Onda V972 και με λιγότερα χρήματα... Πήγε και πήρε τη βλακεία και τώρα εγώ θα τρέχω... :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα πραγματικα για αυτά τα πράγματα που πουλάνε όταν με 10-20 ευρώ παραπάνω παίζει το nexus 7.Χτυπάνε στην αγνοια των ανθρώπων.Για το playstore μόνο όπως λένε τα παιδιά αλλά αμφιβάλω αν εχει file manager μεσα οπότε μετά μόνο με sideload.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ώρες παίδεμα, και reboots, κάποια στιγμή άρχισε να δουλεύει το Wifi...

Προσπάθησα να κατεβάσω όμως το Google Play και από τα δύο Links που δόθηκαν παραπάνω, αλλά δεν κατάφερα με τίποτα. Αποτυγχάνει πάντα. (καλά, για τα popups και τις μ@κίες, δεν αναφέρω καν, έτσι...)

Με τα πολλά το κατέβασα από το PC (4.1.10), το περνάω, το εγκαθιστώ και δεν ανοίγει ποτέ! Βγάζει τη μήνυμα για την αποδοχή των όρων και πριν προλάβεις να το δεις, κλείνει και σκάει error.

Κατεβάζω την 4.5.10 που είναι και η τελευταία. Αυτή άνοιξε, αποδέχτηκα τους όρους και δούλεψε. Βρίσκω το Skype, ξεκινάω να το κατεβάζω και σκάει error... Έκτοτε δεν ανοίγει καν το Google Play.

ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΕΣ ΤΟΥ iPhone ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ!!!

Μπ@λα μηχανάκια...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ώρες παίδεμα, και reboots, κάποια στιγμή άρχισε να δουλεύει το Wifi...

Προσπάθησα να κατεβάσω όμως το Google Play και από τα δύο Links που δόθηκαν παραπάνω, αλλά δεν κατάφερα με τίποτα. Αποτυγχάνει πάντα. (καλά, για τα popups και τις μ@κίες, δεν αναφέρω καν, έτσι...)

Με τα πολλά το κατέβασα από το PC (4.1.10), το περνάω, το εγκαθιστώ και δεν ανοίγει ποτέ! Βγάζει τη μήνυμα για την αποδοχή των όρων και πριν προλάβεις να το δεις, κλείνει και σκάει error.

Κατεβάζω την 4.5.10 που είναι και η τελευταία. Αυτή άνοιξε, αποδέχτηκα τους όρους και δούλεψε. Βρίσκω το Skype, ξεκινάω να το κατεβάζω και σκάει error... Έκτοτε δεν ανοίγει καν το Google Play.

ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΕΣ ΤΟΥ iPhone ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑΣ!!!

Μπ@λα μηχανάκια...

Θεωρείς το σκουπίδι του πλαισίου είναι αντιπροσωπευτικό. nice!

Με τα ίδια κριτήρια το iphone 1 είναι αντιπροσωπευτικό για όλες τις συσκευές τις apple

Μια φορα τον fanboyσμό σου να έβαζες στην άκρη, θα έπαιζα Joker

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς το σκουπίδι του πλαισίου είναι αντιπροσωπευτικό. nice!

Με τα ίδια κριτήρια το iphone 1 είναι αντιπροσωπευτικό για όλες τις συσκευές τις apple

Μια φορα τον fanboyσμό σου να έβαζες στην άκρη, θα έπαιζα Joker

To σκουπίδι του Πλαισίου φοράει android. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το hardware, αλλά με το λειτουργικό.

Το ότι έπρεπε να μπω σε τσοντοsite και λοιπές αηδίες για να κατεβάσω το Google Play, είναι αρκετό για να χαρακτηρίσει σκουπίδι το λειτουργικό.

Μια φορα τον fanboyσμό σου να έβαζες στην άκρη, θα έπαιζα Joker

Είμαι λιγότερο fanboy από ότι είσαι εσύ anti-fanboy. Αλλά, παίξε Joker γιατί παρέλαβα εχθές Tablet Android για τη γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

To σκουπίδι του Πλαισίου φοράει android. Δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με το hardware, αλλά με το λειτουργικό.

Το ότι έπρεπε να μπω σε τσοντοsite και λοιπές αηδίες για να κατεβάσω το Google Play, είναι αρκετό για να χαρακτηρίσει σκουπίδι το λειτουργικό.

Είμαι λιγότερο fanboy από ότι είσαι εσύ anti-fanboy. Αλλά, παίξε Joker γιατί παρέλαβα εχθές Tablet Android για τη γυναίκα μου.

και το iphone 1 έχει ios, ξεκολλα από την λογική σου

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κι ένα δίκιο τα παιδιά εδώ ρε Wiz..

Κρίνεις ένα λειτουργικό από ένα σαβουρο-tablet..

Φίλος από την άλλη αγόρασε το ακόμα χειρότερο των 80 ευρώ από το Πλαίσιο και είχα τα ίδια απότελέσματα με σένα!

Βέβαια αυτός το ήθελε μόνο για wifi στη δουλειά οπότε δεν τον ένοιαξε και τόσο γιατί τα υπόλοιπα τα κάνει από το κινητό του...

Και δουλεύει ακόμα τέλεια μετά από 6 χρόνια που το έχω πλέον σαν 2η συσκευή.

Το τέλειο πως ακριβώς το λες τέλειο γιατί το 70% τον εφαρμογών σ ένα 3GS, που μ άφησαν την προηγούμενη βδομάδα, δεν τρέχουν κάν..

Και δεν ανήκω σε καμιά κατηγορία fanboy μιας και είμαι ακόμα μ'ένα HTC HD mini με WinMO 6.5.3 :p (dual boot με android 4.0.4 γιατί μπορώ...:hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Κρίνεις ένα λειτουργικό από ένα σαβουρο-tablet..

Εξήγησέ μου σε παρακαλώ σε ποιό σημείο αντιμετώπισα πρόβλημα με το HW.

Το τέλειο πως ακριβώς το λες τέλειο γιατί το 70% τον εφαρμογών σ ένα 3GS, που μ άφησαν την προηγούμενη βδομάδα, δεν τρέχουν κάν..

Για 2ο κινητό δε χρειάζεται να έχεις 50 εφαρμογές. Αυτές που χρειάζομαι για δουλειά, δεν έχουν πρόβλημα. Έτσι κι αλλιώς είναι άστοχη η σύγκριση, απλά απάντησα γιατί μου τη δίνουν τέτοια "επιχειρήματα"

Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα σου με το wifi δεν είναι πρόβλημα HW;Αυτό υπέθεσα γιατί και του φίλου τα ίδια θέματα είχα..

Το λειτουργικό σε τι σε ενόχλησε;ΑΝ είχες στα χέρια σου ένα φυσιολογικό tablet το GPS θα ταν εκεί... :p

Το μόνο πρόβλημα με το android σαν android είναι ότι είναι ψιλό-cluttered σε σχέση με iOS και WP..

Κάτι άλλο, στη γυναίκα σου το Onda που αναφέρεις πιο πάνω πήρες;Θέλω λεπτομέρειες και battery life όταν με το καλό μπορέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.