Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Τα έπαιξε η sim card (λες και έχει καμία σοβαρή τεχνολογία μέσα) και δεν τη διαβάζει.

Την ελληνική κάρτα τη διαβάζει μια χαρά.

 

Και η άλλη κάρτα είναι από Virtual Provider σε φάση Q-Telecom. Ψάξε βρες να στην αλλάξουν δηλαδή.

 

Τουλάχιστον το πρόβλημα δεν είναι στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τώρα που θα βγει στο 4αρι, ίσως ο cloudy την παραμετροποιήσει και την πάρουμε και μεις με το 2, αφού τη βγάλει στο 3 :p

Αν δεν βγει Base ROM για το κινητο,δεν γινεται να την παραμετροποιήσει. Το ιδιο ειχε γινει/λεγανε κ για την 5.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά τη cloudy g3 που είχε φέρει στο 2 την είχε βασίσει στο 3 

 

Yes. Επι εποχη Kitkat εφερε την Kitkat του G3 στο G2. Υπηρχε ομως η KitKat σαν βαση για το G2.

 

Μολις βγηκε η leaked στοκ Loli για το LS/VS980 εκανε αμεσως πορτ ξανα ,για αυτο ομως το Variant. Οι D8XX ειχαμε μεινει στην απεξω ποσο καιρο.

 

;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση.

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε migrate από G2 σε G3 τα πάντα; δεν λέω μόνο για τα contacts και το google syncronization αλλά για apps, δεδομένα των apps κλπ. full transfer ουσιαστικά.

 

θα παίξει με LG backup;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση.

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε migrate από G2 σε G3 τα πάντα; δεν λέω μόνο για τα contacts και το google syncronization αλλά για apps, δεδομένα των apps κλπ. full transfer ουσιαστικά.

 

θα παίξει με LG backup;

Με LG backup δύσκολο (αν και δεν το έχω δοκιμάσει). Με κάποιο εργαλείο backup (πχ Titanium Backup Pro) πολλά θα παίξουν, αλλά όχι όλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να μου πει κάποιος πως περνάμε recovery σε Lollipop; Ότι και αν έχω προσπαθήσει δε λειτουργεί με τίποτα...

Το τηλέφωνο πραγματικά δε παλεύεται μετά τον ερχομό της 5.0.2

 

Ανυπομονώ να το αλλάξω πως και πως αλλά δυστυχώς αυτό που περιμένω περνάει τις ώρες του εδώ και 8 μέρες στο ταχυδρομείο της Ουγγαρίας...  :angry:

PS: Απλά για να καταλάβετε πόσο φαν του τηλεφώνου ήμουν, πριν από μερικές μέρες είχα βρει αγοραστές που το αγόραζαν σε πολύ καλή τιμή και τελικά δεν το έδωσα...

Μακάρι να μην αλλάξω γνώμη με τον ερχομό της Marshmallow. 

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως περνάμε recovery σε Lollipop; Ότι και αν έχω προσπαθήσει δε λειτουργεί με τίποτα...

Το τηλέφωνο πραγματικά δε παλεύεται μετά τον ερχομό της 5.0.2

 

Ανυπομονώ να το αλλάξω πως και πως αλλά δυστυχώς αυτό που περιμένω περνάει τις ώρες του εδώ και 8 μέρες στο ταχυδρομείο της Ουγγαρίας...  :angry:

PS: Απλά για να καταλάβετε πόσο φαν του τηλεφώνου ήμουν, πριν από μερικές μέρες είχα βρει αγοραστές που το αγόραζαν σε πολύ καλή τιμή και τελικά δεν το έδωσα...

Μακάρι να μην αλλάξω γνώμη με τον ερχομό της Marshmallow. 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποιο περιμένεις; Εγώ σκέφτομαι να περάσω custom. Η 5άρα δεν παλεύεται για αυτό έχω 4.4

Ελπίζω σε μερικές μέρες να είναι εδώ, οπότε λογικά θα το δεις στο "Οι αγορές μας..!! "

 

Θεούλης! Το έφτιαξα, αν και μου έβγαλε την πίστη. Έσβησα τα πάντα και δε μπορούσα να μπω με τίποτα σε Recovery Mode από τα κουμπιά, παρά μόνο στη βλακεία της LG για το Factory Reset που έχει δύο επιλογές. Τελικά του πέρασα stock rom (κλασσικά με το kdz) αλλά μου πετούσε συνέχεια σφάλμα "com.android.phone", και στις δύο stock rom που δοκίμασα, και κατέληξα στην BlissROM που όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα. Όπως και να χει όμως, ευχαριστώ! Έγινε επεξεργασία από UltraB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την @@Cloudy 3.3 το κινητό πρέπει να έχει stock Lollipop? Είμαι με stock 4.4.2 root, βάζω  το Autorec όπου κάνει restart σε recovery TWRP και αμέσως από εκεί βάζω το τελευταίο TWRP (2.8.7.2), κάνω wipe cache/dalvik κλπ και install την Cloudy και μετά το κινητό μπαίνει σε boot loops.. Τι κάνω λάθος; 

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω την @@Cloudy 3.3 το κινητό πρέπει να έχει stock Lollipop? Είμαι με stock 4.4.2 root, βάζω  το Autorec όπου κάνει restart σε recovery TWRP και αμέσως από εκεί βάζω το τελευταίο TWRP (2.8.7.2), κάνω wipe cache/dalvik κλπ και install την Cloudy και μετά το κινητό μπαίνει σε boot loops.. Τι κάνω λάθος; 

Επέλεξε μια που είναι σε 5.1.x απ ότι μια σε 5.0.x, καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.