Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

NILLKIN ANTI-EXPLOSION TEMPERED GLASS SCREEN FOR LG G2 D802

Από ebay.

Θα σου πω εντυπώσεις. Απλά δεν ξέρω αν θα το βάλω αμέσως ή μετά από λίγες μέρες

Ααα αυτο εχω κ εγω κ ψιλο εχει ξεκολλησει..προσοχη οταν το βαλλεις να πατησει καλα γιατι πιανει απο curve σε curve!

4% τις τελευταίες 3 ώρες με Sync On και κλειστό WiFi. Γενικά μια χαρά μου φαίνεται η μπαταρία overall απλά θέλω να δω αν είμαι μέσα στα λογικά πλαίσια που κυμαίνονται τα G2.

Άσχετο αλλά μπορώ με κάποιο τρόπο να πάρω backup με ένα κλικ μηνύματα, εφαρμογές και τα λοιπά και να τα ξαναεπαναφέρω όπως ακριβώς ήταν; Ξέρω να παίρνω ξεχωριστά στο καθένα αλλά έλεγα μήπως υπήρχε καμία πιο αυτοματοποιημένη διαδικασία.

Δες με wakelock απο που ειναι το drain.

4% σε deep sleep ετσι?δεν ειναι ουτε λιγα ουτε πολλα..

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό σου ξεκολλήσε?

Μήπως τα βάζεις λάθος? [emoji14]

Ειχε κολλησει πενα ολο απλα 1mm γυρω γυρω δεν ειχε πιασει. Μετα απο την μια μερια περασε υγρασια κ ξεκολλησε.

545f87dabfe2da16af32161e3a5eb9a9.jpg53fa328cb433cc08067e4725e984ef2a.jpg7a531c218556ae9227522a70e6b778aa.jpg1ea4f4738422bf14158929505d296d58.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες με wakelock απο που ειναι το drain.

4% σε deep sleep ετσι?δεν ειναι ουτε λιγα ουτε πολλα..

Το πρωί που ξύπνησα μου έγραφε ότι τις 3 τελευταίες ώρες είχε φάει 0% οπότε μάλλον άδικα ψάχνομαι :p

Για πείτε τις γνώμες σας για screen protector και θήκες. Η θήκη της Nillkin θα προστατέψει το τηλέφωνο σε μια πτώση ή κατευθείαν να πάω σε Spigen και να δώσω τα έχτρα χρήματα; Με τη Spigen όμως έχεις περισσότερη προστασία αλλά χάνει σε μέγεθος και σε ομορφιά κατά τη γνώμη μου.

Edit: LoL, ούτε συννενωημένοι να ήμασταν ρε συ :) [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνιστώ screen protector όπωσδηποτε. Αλλά μην πάρεις το film. Γνωστή είχε αυτό και έσπασε η οθόνη. Οπότε καλύτερα tempered glass.

Σε αυτό το thread υπάρχει βιντεακι με δοκιμές και χτυπήματα πάνω στην οθόνη. Δες μερικές σελίδες πριν.

Από θήκη εγώ τώρα έχω την quickview αλλά μου έσπασε τα νεύρα με το φλιπ φλοπ. Η spingen από ότι είδα σε βιντεος αντέχει αρκετά. Ένα αρνητικό για εμένα είναι ότι δεν υπάρχει σε μονοχρωμο άσπρο (θέμα αισθητικής δηλαδη).

Link to comment
Share on other sites

Η spingen από ότι είδα σε βιντεος αντέχει αρκετά. Ένα αρνητικό για εμένα είναι ότι δεν υπάρχει σε μονοχρωμο άσπρο (θέμα αισθητικής δηλαδη).

Η Spigen είναι απίστευτη. Granted γκουμουτσ-αινει το κινητό κάπως αλλά μου έχει πέσει κάτω 2 φορές συνολικά και άσχημα ( και είμαι προσεκτικός να φανταστείς) και φαίνεται η πρόστασία που παρέχει.

Καταρχάς δε σκάει το κινητό αλλά χοροπηδάει. Καταλαβαίνεις στον ήχο που κάνει κιόλας στην πτώση πως αποσβαίνει την κρούση. Τη χρησιμοποιώ για καθημερινή χρήση σε συνδυασμό με tempered glass και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Την έχει συνηθίσει και το χέρι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις με CloudyG3: [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Επιτέλους χαίρομαι το τηλέφωνο μου, έφτιαξαν ότι ηλίθια προβλήματα είχε !

____________________________________________________________

- Πολύ smooth και άνετη εμπειρία surfαρίσματος με Google Chrome

- Κατά πολύ ανώτερο πληκτρολόγιο σε σχέση με του g2

- Ομορφα και νέα animations στο ξεκλειδωμα του τηλεφώνου

- Καλύτερη εμβέλεια και απόδοση του Wi-Fi

- Κανένα κόλλημα μέχρι τώρα

- Πάρα πολύ καλύτερος dialer από του g2 που κολλούσε υπερβολικά

- Βελτιωμένη εφαρμογή μηνυμάτων

- Κατά πολύ καλύτερη διαχείριση της ram σε σχέση με τη stock του g2

____________________________________________________________

Το μόνο θέμα που έχω είναι με ... τη μπαταρία, από 100-6% είχα 4h16m ενεργή οθόνη. Μήπως θέλει να στρώσει λίγο καλά η Rom;

------------------

Να ευχαριστήσω πολύ και τον Αντώνη [MENTION=30472]UltraB[/MENTION] για τη βοήθεια του :) thx Αντώνη

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις με CloudyG3:

Επιτέλους χαίρομαι το τηλέφωνο μου, έφτιαξαν ότι ηλίθια προβλήματα είχε !

____________________________________________________________

- Πολύ smooth και άνετη εμπειρία surfαρίσματος με Google Chrome

- Κατά πολύ ανώτερο πληκτρολόγιο σε σχέση με του g2

- Ομορφα και νέα animations στο ξεκλειδωμα του τηλεφώνου

- Καλύτερη εμβέλεια και απόδοση του Wi-Fi

- Κανένα κόλλημα μέχρι τώρα

- Πάρα πολύ καλύτερος dialer από του g2 που κολλούσε υπερβολικά

- Βελτιωμένη εφαρμογή μηνυμάτων

- Κατά πολύ καλύτερη διαχείριση της ram σε σχέση με τη stock του g2

____________________________________________________________

Το μόνο θέμα που έχω είναι με ... τη μπαταρία, από 100-6% είχα 4h16m ενεργή οθόνη. Μήπως θέλει να στρώσει λίγο καλά η Rom;

μπαααα αλλαξε κερνελ...Bruce FTW.

Link to comment
Share on other sites

μπαααα αλλαξε κερνελ...Bruce FTW.

Για να αλλάξω kernel θέλει τίποτα wipe ? ή πέρασμα ξανά rom ?

[ EDIT ]

Για εγκατάσταση Kernel:

Κατεβάζουμε το zip του Kernel και το κάνουμε Install αφού ΠΑΝΤΑ έχει προηγηθεί Advanched Wipe των cache partition + dalvik cache.

το έχω γυρίσει σε ART, καλά έκανα, πειράζει; αν κάνω wipe τι θα χάσω;

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω kernel θέλει τίποτα wipe ? ή πέρασμα ξανά rom ?

[ EDIT ]

Για εγκατάσταση Kernel:

Κατεβάζουμε το zip του Kernel και το κάνουμε Install αφού ΠΑΝΤΑ έχει προηγηθεί Advanched Wipe των cache partition + dalvik cache.

το έχω γυρίσει σε ART, καλά έκανα, πειράζει; αν κάνω wipe τι θα χάσω;

Δεν χανεις κατι μονο cache.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η spigen. Μια χαρά φαίνεται, ξεφορτωθηκα και το φλιπ φλοπ (που είχε αρχίσει να φθειρεται). Η θήκη αποτελείται από δύο κομμάτια. Το "λαστιχο" (που είναι και το σκούρο χρωμα) και άλλο ένα κάλυμμα που κουμπώνει από πάνω και δίνει το χρώμα που θες.

Για τους τελειομανεις, υπάρχει ένα κενό στη πάνω δεξιά γωνία που απευθύνεται στη κορεατικο βερσιόν του κινητού. Σε εμάς δεν χρειάζεται. Απλά η θήκη καλύπτει και τα δύο.

Μου αρέσει πάντως που από πίσω γράφει slim armor ενω είναι ένα τέρατακι.

Για δοκιμές αντοχής μην με ρωτήσετε. Μετά το προ-καλοκαιρινό event, δεν έχω σκοπό να παίξω με την τύχη μου.

Κάποια στιγμή θα αλλαξω και το screen protector. Δίπλα στο συρτάρι το έχω και αυτό αλλά πρέπει να βρω το θάρρος για την διαδικασία. Μέχρι τώρα το κουτί παραμένει κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Update για την θήκη.

Μέχρι τώρα κρατιέται καλά στην ιδρωμενη παλάμη μου. Κάπου είχα διαβάσει για το hand grip αλλά δεν θυμάμαι αν ήταν θετικό ή αρνητικό. Πάντως στο δικό μου χέρι δεν έχω παράπονο προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αλλάξα και το protector. Εννοείται πως δεν είναι 100% καθαρό από μέσα αλλά με το ζόρι φαίνεται (η βλακεια από μέσα)

Την άλλη την κινεζια (το πρώην protector) το έσπασα με το χέρι. Η αλήθεια είναι ότι χρειάστηκε λίγο δύναμη το άτιμο. Αντοχή που την είχε!

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.