Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Βγηκε και βιντεο με την κανονικη οποτε θα την εχουμε συντομα...

4 ωρες οθονη ειναι λιγο οταν με αλλες ρομ βγαζει 7 :/

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία στο δικό μου, μου φαίνεται ότι δεν είναι στα καλά της.

Λίγες δεν είναι 2μισή ώρες οθόνης με stock

stock;

Ακόμα και έτσι όμως κρατάει αρκετά πολύ :)

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία στο δικό μου, μου φαίνεται ότι δεν είναι στα καλά της.

Λίγες δεν είναι 2μισή ώρες οθόνης με stock

stock;

Ακόμα και έτσι όμως κρατάει αρκετά πολύ :)

 

Εξαρτάται τί κάνεις τις 2μιση ώρες :).

Προφανώς παιχνίδια/πλοήγηση με GPS κλπ καταναλώνουν πολλή μπαταρία, δεν είναι παράλογο νούμερο οι 3 ώρες για τέτοιες δραστηριότητες. Επίσης εάν έχεις 2μιση ώρες οθόνη, αλλά απλωμένες σε 4 μέρες αναμονής, πάλι καλά είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσημες nightly build από τη cyanogen. Το D802 είναι μέσα στις λίγες συσκευές που υποστηρίζει η CM επίσημα και κανει develop ενεργά στο CM12 Lollipop 5.0.2.

 

Τις τρέχω από την αρχή του μήνα (με dirty flash καθε φορα - aint anybody got time για φουλ σβησίματα :p ) και είναι μεγάλη βελτίωση από αυτά που έτρεχα ως τώρα. Μηδέν κολλήματα/bootloops και η μπαταρία σε μένα βγάζει SoT 4ωρο με κανονική χρήση και φωτεινότητα auto. Η κάμερα είναι λίγο meh σε σχέση με τις στοκ, αλλά η χρήση δεν συγκρίνεται (από ταχύτητα και αίσθηση).

 

Τώρα τρέχω την 12/1/15.

 

Μια nightly την ημέρα... :rolleyes:

Είχες κολλήματα δηλαδή με στοκ; Γιατί εγώ από τότε που το έχω πάρει δεν έχω ούτε ένα κόλλημα. Αν και θα προτιμούσα να έχει περισσότερες επιλογές σε κάποια πράγματα.

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το απεκτησα προσφατα, ειμαι ενθουσιασμενος και καταευχαριστημενος.

 

Ρωτησα καποια πραγματα σε τηλεφωνο-φορουμ αλλά εφαγα πανηγυρικο ακυρο.

Αφου βλεπω οτι εχουμε κι εδω θεμα και ζωντανο κιολας, κανω μια νυξη και οποιος εχει διαθεση απανταει.

(Τωρα ανακαλυψα το θεμα, θα κατσω να το διαβασω απο την αρχη το ΣΚ, σορρυ αν εχουν ηδη απαντηθει.)

 

 

  1. Το google now το εχετε ενεργο; Εξυπηρετει σε κατι;
  2. Στα windows phone εχει μια δυνατοτητα να επιλεγεις ποιες εφαρμογες να τρεχουν στο background. Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο G2;
  3. Υπαρχει καπου επιλογη να αλλαξουμε το default led απο πρασινο σε κατι αλλο;
  4. Eχω φαει τις ρυθμισεις, υπαρχει καπου επιλογη να απενεργοποιήσω το led στο νεο email ή notification; Στο μενου των led ειδοποιήσεων εχω μονο τις αναπαντητες τικαρισμενο, αλλα επιλογη για gmail δεν εχει.
  5. Αν εχω καταλαβει, μπορουμε να αλλαξουμε το default πληκτρολογιο. Ξερει κανενας καποιο που να εχει δεξι-αριστερο cursor keys; Δηλαδη να ελεγχω τον κερσορα για να διορθωσω ενα γραμμα με βελακια, γιατι με τα δαχτυλα θελει προσπαθεια για να το πετυχεις.
  6. Υπαρχει καποια εφαρμογη για φωτο που να εχει καλυτερα αποτελεσματα απο την εργοστασιακη, να την δοκιμασω;
  7. Τελος, στο skype "μικροφωνιζει" πολυ. Σε βαθμο που δεν μπορουσα να ακουσω τον συνομιλητη. Νομιζω ακουγε και αυτος την φωνη του να επιστρεφει & εγω ακουγα απο το ηχειο την δικια μου, σαν να μην κανει mute μικροφωνο οταν παιζει το ηχειο. Το εχετε παρατηρησει; υπαρχει λυση;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το απεκτησα προσφατα, ειμαι ενθουσιασμενος και καταευχαριστημενος.

 

Ρωτησα καποια πραγματα σε τηλεφωνο-φορουμ αλλά εφαγα πανηγυρικο ακυρο.

Αφου βλεπω οτι εχουμε κι εδω θεμα και ζωντανο κιολας, κανω μια νυξη και οποιος εχει διαθεση απανταει.

(Τωρα ανακαλυψα το θεμα, θα κατσω να το διαβασω απο την αρχη το ΣΚ, σορρυ αν εχουν ηδη απαντηθει.)

 

 

  1. Το google now το εχετε ενεργο; Εξυπηρετει σε κατι;
  2. Στα windows phone εχει μια δυνατοτητα να επιλεγεις ποιες εφαρμογες να τρεχουν στο background. Υπαρχει κατι αντιστοιχο στο G2;
  3. Υπαρχει καπου επιλογη να αλλαξουμε το default led απο πρασινο σε κατι αλλο;
  4. Eχω φαει τις ρυθμισεις, υπαρχει καπου επιλογη να απενεργοποιήσω το led στο νεο email ή notification; Στο μενου των led ειδοποιήσεων εχω μονο τις αναπαντητες τικαρισμενο, αλλα επιλογη για gmail δεν εχει.
  5. Αν εχω καταλαβει, μπορουμε να αλλαξουμε το default πληκτρολογιο. Ξερει κανενας καποιο που να εχει δεξι-αριστερο cursor keys; Δηλαδη να ελεγχω τον κερσορα για να διορθωσω ενα γραμμα με βελακια, γιατι με τα δαχτυλα θελει προσπαθεια για να το πετυχεις.
  6. Υπαρχει καποια εφαρμογη για φωτο που να εχει καλυτερα αποτελεσματα απο την εργοστασιακη, να την δοκιμασω;
  7. Τελος, στο skype "μικροφωνιζει" πολυ. Σε βαθμο που δεν μπορουσα να ακουσω τον συνομιλητη. Νομιζω ακουγε και αυτος την φωνη του να επιστρεφει & εγω ακουγα απο το ηχειο την δικια μου, σαν να μην κανει mute μικροφωνο οταν παιζει το ηχειο. Το εχετε παρατηρησει; υπαρχει λυση;

 

Ευχαριστω.

 

1. Το google now έχει ενδιαφέρουσες καρτέλες στα αποτελέσματα αναζήτησης, και μπορεί να σε βολέψει και σε προσωποποιημένες υπηρεσίες όπως ειδοποιήσεις. Μόνο εάν το δοκιμάσεις θα μάθεις :)

2. Υπάρχουν εφαρμογές που σου δείχνουν. Από το ίδιο το σύστημα δε νομίζω να υπάρχει.

3. Πάλι με εφαρμογή, το Liteflow μου έρχεται στο μυαλό, αλλά υπάρχουν πολλές.

4. Όπως και παραπάνω, κανονίζεις το LED από τρίτο πρόγραμμα.

5. Το Swype έχει βελάκια.

6. Για το G2 υπάρχει πολύ ιστορία με την κάμερα για αναβαθμισμένες φωτογραφίες. Καλύτερα να διαβάσεις μόνος σου. Σε τηλεφωνο-φόρουμ έχει ολόκληρο θέμα μόνο για τις τροποποιήσεις της κάμερας.

7. Αν μικροφωνίζει πολύ, χαμήλωσε τα ηχεία σου και πες στο συνομιλητή να κάνει το ίδιο. Εναλλακτικά βάλε ακουστικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Το google now έχει ενδιαφέρουσες καρτέλες στα αποτελέσματα αναζήτησης, και μπορεί να σε βολέψει και σε προσωποποιημένες υπηρεσίες όπως ειδοποιήσεις. Μόνο εάν το δοκιμάσεις θα μάθεις :)

2. Υπάρχουν εφαρμογές που σου δείχνουν. Από το ίδιο το σύστημα δε νομίζω να υπάρχει.

3. Πάλι με εφαρμογή, το Liteflow μου έρχεται στο μυαλό, αλλά υπάρχουν πολλές.

4. Όπως και παραπάνω, κανονίζεις το LED από τρίτο πρόγραμμα.

5. Το Swype έχει βελάκια.

6. Για το G2 υπάρχει πολύ ιστορία με την κάμερα για αναβαθμισμένες φωτογραφίες. Καλύτερα να διαβάσεις μόνος σου. Σε τηλεφωνο-φόρουμ έχει ολόκληρο θέμα μόνο για τις τροποποιήσεις της κάμερας.

7. Αν μικροφωνίζει πολύ, χαμήλωσε τα ηχεία σου και πες στο συνομιλητή να κάνει το ίδιο. Εναλλακτικά βάλε ακουστικά.

Να'σαι καλα φιλε μου.

Το google now φαινεται ενδιαφερον αλλα μονο την καρτελα του καιρου μου εχει και κοντινα μερη.

Μονο του εν καιρω θα προσθεσει νεες; Γιατι δεν εχω βρει τροπο να το κανω manually.

 

Στα WP ο ελεγχος για τις εφαρμογες που τρεχουν στο background, υπαρχει εμφυτος για εξοικονομηση μπαταριας.

Για να μην δινεις συγκεκριμενη απαντηση αντιλαμβανομαι οτι μαλλον ειναι κατι που δεν απασχολει ιδιαιτερα στο android.

 

Ολα τα αλλα που προτεινες θα τα τσεκαρω :)

για το skype πια έκδοση λογισμικού έχεις; μήπως D80220d; ή D είχε κάποια θέματα με το skype (κλήσεις που κλείναν, μικροφωνισμούς κλπ. που στην F & H υποτίθεται έστρωσαν)

Κριμα δεν ηταν αυτο. D80220h-EUR-XX λεει :/

Link to comment
Share on other sites

Είχες κολλήματα δηλαδή με στοκ; Γιατί εγώ από τότε που το έχω πάρει δεν έχω ούτε ένα κόλλημα. Αν και θα προτιμούσα να έχει περισσότερες επιλογές σε κάποια πράγματα.

 

Όχι, δεν είχα ποτέ κολλήματα με στοκ. Αναφέρομαι στο ότι η Alpha Cyanogen παρότι είναι ακόμα under development, είναι πολύ σταθερή και δεν έχω προβλήματα, όπως θα ανέμενε κανείς. :)

Να'σαι καλα φιλε μου.

Το google now φαινεται ενδιαφερον αλλα μονο την καρτελα του καιρου μου εχει και κοντινα μερη.

Μονο του εν καιρω θα προσθεσει νεες; Γιατι δεν εχω βρει τροπο να το κανω manually.

 

To Google Now εκπαιδεύεται καθώς το χρησιμοποιείς, βλέπει που είσαι, τι αναζητήσεις έχεις κάνει και φέρνει πληροφορίες που νομίζει θα σου είναι ενδιαφέρουσες.

 

 

Πχ Αν κάνεις αναζήτηση για CPU, θα σου προτείνει άρθρα για CPU. Αν δει ότι πάρκαρες κάπου, θυμάται που. Και άλλα τέτοια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως μπορώ να δω αν έχω 4G σύνδεση; Με την τελευταία stock είμαι D80220h-EUR-xx και έχω Vodafone.

Φαντάζομαι σε ενδιαφέρει για δεδομένα κι όχι voice - το σύμβολο σύνδεσης γίνεται 4G όταν είσαι συνδεδεμένος σε LTE. Εάν δεν έχεις επιλογή για LTE από τις ρυθμίσεις δικτύου, ζήτα να σου το ενεργοποιήσουν στη Voda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι σε ενδιαφέρει για δεδομένα κι όχι voice - το σύμβολο σύνδεσης γίνεται 4G όταν είσαι συνδεδεμένος σε LTE. Εάν δεν έχεις επιλογή για LTE από τις ρυθμίσεις δικτύου, ζήτα να σου το ενεργοποιήσουν στη Voda.

 

 

Στο δίκτυο λέει Αυτόματο GSM/WCDMA/LTE, αλλά δεν έβλεπα κάποιο σχετικό εικονίδιο όταν έπαιζαν τα data. 

 

Έστειλα το SMS ενεργοποίησης στη Vodafone και περιμένω τώρα, ευχαριστώ :T:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και με ρώτησε και εμένα φίλος εχθές για το ίδιο πράγμα και το έψαξα.

Πήγα στις ρυθμίσεις του δικού μου αλλά δεν υπάρχει η επιλογή GSM/WCDMA/LTE, παίζει επειδή η Wind δεν έχει ακόμα 4G ή κάτι άλλο;

 

Νομίζω όμως ότι δεν έχει να κάνει με τη Wind αλλά με το τηλέφωνο, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και με ρώτησε και εμένα φίλος εχθές για το ίδιο πράγμα και το έψαξα.

Πήγα στις ρυθμίσεις του δικού μου αλλά δεν υπάρχει η επιλογή GSM/WCDMA/LTE, παίζει επειδή η Wind δεν έχει ακόμα 4G ή κάτι άλλο;

 

Νομίζω όμως ότι δεν έχει να κάνει με τη Wind αλλά με το τηλέφωνο, σωστά;

Και εγω νομιζω οτι με το τηλεφωνο εχει να κανει.

Επισης η Voda δεν εχει παντου 4G.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε το 4G, 23mbps έπιασα με 3 γραμμές σήμα σήμα :D

Μιας και με ρώτησε και εμένα φίλος εχθές για το ίδιο πράγμα και το έψαξα.

Πήγα στις ρυθμίσεις του δικού μου αλλά δεν υπάρχει η επιλογή GSM/WCDMA/LTE, παίζει επειδή η Wind δεν έχει ακόμα 4G ή κάτι άλλο;

Νομίζω όμως ότι δεν έχει να κάνει με τη Wind αλλά με το τηλέφωνο, σωστά;

Ψάχνοντας για το δικό μου διάβασα ότι τα ευρωπαϊκά έχουν 4G μόνο, έχει ευρωπαϊκή ROM ο φίλος σου;

Η Wind πάντως δεν έχει 4G

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τραβωντας βιντεο το auto-focus αργει εκνευριστικα με αποτελεσμα το περισσοτερο βιντεο να ειναι out of focus εκτος και αν κρατας εντελως σταθερη την συσκευη.

 

Το κανει σε ολους σας; Υπαρχει remedy;

Παιζει να ειναι θεμα του LG camera app και με αλλο app να ειναι πιο σταθερο;

Εχει δοκιμασει κανεις κανενα αλλο camera app να το προτεινει ως αξιολογο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.