Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Έχετε καθόλου τριξίματα; Όχι τίποτα σπουδαίο αλλά τα κάνει τα τριξιματακια του.

Με το Galaxy S Δεν είχα κάτι αντίστοιχο...

Κάνει τα γρουτσου γρουτσου του. Του άσκησαν πίεση στις άκρες και φαίνεται να έστρωσε.

Εμενα στην αρχη εκανε,τωρα δεν κανει.

Εχω παρατηρήσει οτι το τελευταίο διάστημα στο δικό μου G2 16GB άρχισε να κάνει διάφορα τρελά με το gps. Αργεί να βρει δορυφόρους και οταν τους βρει κάθε λίγο και λιγάκι τους χάνει με αποτέλεσμα να χάνω τον προσανατολισμό μου. Και για να μην κατηγορηθώ άδικα αυτό το πρόβλημα το παρουσιάζει σε ανοιχτό μέρος και όχι μόνο μέσα στην πόλη που η επικοινωνία με τους δορυφόρους είναι λιγάκι "μπουκωμένη¨.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ?:hmm:

Κατέβασε το GPS test:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=en

Και εάν παρατηρήσεις μέσα σε αυτό να έχει εξίσου απρόβλεπτη συμπεριφορά, πήγαινέ το service (υποθέτω ότι είναι μέσα στην εγγύηση).

Το αυτο ^

Αλλιως υπαρχει κ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι το τελευταίο διάστημα στο δικό μου G2 16GB άρχισε να κάνει διάφορα τρελά με το gps. Αργεί να βρει δορυφόρους και οταν τους βρει κάθε λίγο και λιγάκι τους χάνει με αποτέλεσμα να χάνω τον προσανατολισμό μου. Και για να μην κατηγορηθώ άδικα αυτό το πρόβλημα το παρουσιάζει σε ανοιχτό μέρος και όχι μόνο μέσα στην πόλη που η επικοινωνία με τους δορυφόρους είναι λιγάκι "μπουκωμένη¨.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ?:hmm:

Αν έχεις κάνει Root γυρνάς σε στοκ , να φαίνεται απείραχτο και LG --- > RMA

και γω έχω το ίδιο πρόβλημα

357* ξεκινάει το imei μου νομίζω ειναι κατασκευής Οκτώμβρης 13*

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει Root γυρνάς σε στοκ , να φαίνεται απείραχτο και LG --- > RMA

και γω έχω το ίδιο πρόβλημα

357* ξεκινάει το imei μου νομίζω ειναι κατασκευής Οκτώμβρης 13*

Τα 3 πρώτα νούμερα του σειριακού αριθμού είναι ημερομηνία (πχ 310 = Οκτώβριος 2013)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το GPS test:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=en

Και εάν παρατηρήσεις μέσα σε αυτό να έχει εξίσου απρόβλεπτη συμπεριφορά, πήγαινέ το service (υποθέτω ότι είναι μέσα στην εγγύηση).

Συνεχίζει και το κάνει.

Εμενα στην αρχη εκανε,τωρα δεν κανει.

Το αυτο ^

Αλλιως υπαρχει κ αυτο.

Μπα ευχαριστώ αλλά δεν θέλω μπώ σε αυτή την διαδικασία.

Αν έχεις κάνει Root γυρνάς σε στοκ , να φαίνεται απείραχτο και LG --- > RMA

και γω έχω το ίδιο πρόβλημα

357* ξεκινάει το imei μου νομίζω ειναι κατασκευής Οκτώμβρης 13*

Δεν έχω κάνει τίποτα στο τηλέφωνο.

Το θέμα είναι ρε παιδιά οτι το έστειλα άλλη μιά φορά στο service και μέσα σε 2 μήνες πρέπει να το ξαναστείλω, η ιδέα οτι θα μείνω πάλι απο τηλέφωνο μου γυρνάνε τα μυαλά.:wall:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει και το κάνει.

Μπα ευχαριστώ αλλά δεν θέλω μπώ σε αυτή την διαδικασία.

Δεν έχω κάνει τίποτα στο τηλέφωνο.

Το θέμα είναι ρε παιδιά οτι το έστειλα άλλη μιά φορά στο service και μέσα σε 2 μήνες πρέπει να το ξαναστείλω, η ιδέα οτι θα μείνω πάλι απο τηλέφωνο μου γυρνάνε τα μυαλά.:wall:

ΔΛΔ για να καταλαβω. Πριν 2 μηνες επαιζε και τωρα οχι?Δεν νομιζω να παθαινει degrade το gps. Η παιζει ή οχι!

Νομιζω οτι αν δεν θες να μεινεις χωρις κινητο η λυση ειναι στο YT.

Link to comment
Share on other sites

ΔΛΔ για να καταλαβω. Πριν 2 μηνες επαιζε και τωρα οχι?Δεν νομιζω να παθαινει degrade το gps. Η παιζει ή οχι!

Νομιζω οτι αν δεν θες να μεινεις χωρις κινητο η λυση ειναι στο YT.

Δεν το έστειλα στο service γιατί είχε πρόβλημα το GPS αλλά διότι είχε ένα θέμα με το internet και Επίσης είχε χαραχθεί η οθόνη από το original case της LG (????):tongue:

Το αποτέλεσμα ήταν να μου αλλάξουν πλακέτα και οθόνη και όλα καλά. Αυτό έχει συμβεί τον Αύγουστο με το service...με το GPS άρχισε να μου κάνει τα χαζά του τον τελευταίο μήνα :p

Βέβαια δεν θα ξανα δεχτώ να επισκευαστεί Για δεύτερη φορά. ... απαιτώ να γίνει αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Σεημ και δω. Καλά πάει θαρρώ.

Καλα παει αλλα εχω τα προβληματα που εγραψα πιο πανω :/

Χτες πεσανε #$@#$!@# πρωι πρωι. Με πηρε ο υπνος με ~80% μπαταρια..ε του κ@υλσε του Greenify να ζητησει αιτημα για Root. Εμεινε ανοιχτη η οθονη για 7h και 15 min με 19% μπαταρια. Ξερω battery of gods αλλα δεν ειχα να κανω την δουλεια μου το πρωι απο χαζομαρα.

μπορει να δοκιμασω lamhoang ή cloudy σημερα να δω αν φτιαχνουν τα θεματα που εχω..

Επισης η εκδοση TWRP η τελευταια (που εχουμε βαλλει στον οδηγο..) κανει μλκιουλες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί;

Γιατί κάποιος άσχετος με το mobile engineering μπορεί εύκολα να υποθέσει ότι το πρόβλημα πηγάζει από το συγκεκριμένο μοντελο/παρτίδα /συσκευή οπότε ενδέχεται η οριστική λύση να είναι η αντικατάσταση.

Στη τελική πελάτης είναι και μπορεί σε τέτοιες περιπτώσεις να το ζητησει/απαιτησει γιατί έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος άσχετος με το mobile engineering μπορεί εύκολα να υποθέσει ότι το πρόβλημα πηγάζει από το συγκεκριμένο μοντελο/παρτίδα /συσκευή οπότε ενδέχεται η οριστική λύση να είναι η αντικατάσταση.

Στη τελική πελάτης είναι και μπορεί σε τέτοιες περιπτώσεις να το ζητησει/απαιτησει γιατί έτσι.

Μα στο γυρνάνε φτιαγμένο και κανονικά με φουλ εγγύηση για το νέο εξάρτημα. Το μόνο θέμα στην επιδιόρθωση είναι ότι για κάποιο χρόνο, ενώ έχεις πληρώσει ένα αντικείμενο, δεν το έχεις.

Το τι απαιτούμε και το τι ορίζει ο νόμος διαφέρει πολύ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Μα στο γυρνάνε φτιαγμένο και κανονικά με φουλ εγγύηση για το νέο εξάρτημα. Το μόνο θέμα στην επιδιόρθωση είναι ότι για κάποιο χρόνο, ενώ έχεις πληρώσει ένα αντικείμενο, δεν το έχεις.

Το τι απαιτούμε και το τι ορίζει ο νόμος διαφέρει πολύ όμως.

Θέλεις να μου πεις ότι εσύ κάθεσαι και διαβάζεις τι λέει ο νόμος και σε ποιες περιπτώσεις δικαιούσαι πλήρης αντικατάσταση αντί κάποιου είδους επιδιόρθωση?

Επειδή εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να κάθομαι να ψάξω κάτι τέτοιο. Απλά θα πάω στο μαγαζί και θα ρωτήσω "αλλαγή με άλλο κάνετε?", αν πουν ότι κάνουν, τότε εγω αυτό "δικαιουμαι" να το απαιτησω.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

@Ηero

Άλλο το:

θα ρωτήσω "αλλαγή με άλλο κάνετε?", αν πουν ότι κάνουν, τότε εγω αυτό "δικαιουμαι" να το απαιτησω.

και άλλο το:

Βέβαια δεν θα ξανα δεχτώ να επισκευαστεί Για δεύτερη φορά. ... απαιτώ να γίνει αντικατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.