Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά, το gps test βγάζει δορυφόρους κανονικά αλλά ποιο λίγους από το άλλο κινητό μου. Όσο αφορά το "σπασμένο" πρόγραμμα δεν το έγραψα από θέμα τύψεων, αλλά μήπως ήταν υπεύθυνο για κάτι λάθος στο gps. Όσο πάλι για την διακριτικότητα.......ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά, το gps test βγάζει δορυφόρους κανονικά αλλά ποιο λίγους από το άλλο κινητό μου. Όσο αφορά το "σπασμένο" πρόγραμμα δεν το έγραψα από θέμα τύψεων, αλλά μήπως ήταν υπεύθυνο για κάτι λάθος στο gps. Όσο πάλι για την διακριτικότητα.......ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι?

Οι κανονες που δεχτηκες κατα την εγγραφη σου στο σιτε απαγορευουν αναφορες σε πειρατικο υλικο.

Εγω θεμα με το GPS δεν εχω. Αν εχεις τοσο προβλημα μπορεις να το στειλεις για εγγυηση ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Στο gps test σε ανοιχτό χώρο μου βγάζει 9 από τους 20 δορυφόρους, ενώ το samsung δίπλα του φτάνει 16 από τους 16. Δεν ξέρω τι να πω, θα σταματήσω τις συγκρίσεις γιατί δεν βγάζω άκρη. Και κάτι άλλο θα έρθει σε εμάς το 4.4.4 kitkat? Έχουμε ακούσει κάτι?Για το άλλο sorry δεν το θυμόμουνα:wall:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το δικό μου και έξω να είμαι σε καθαρό ουρανό αν δε περάσουν 4-5 λεπτά δε βρίσκει τίποτα, και οταν βρει θα ειναι 2-3 δορυφόρους ( 357 )

πάμε για επισκευή μάλλον ε?

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν optimus+bruce ας δοκιμασουν να ανεβασουν ενα μεγαλο αρχειο στο cloud gmail/onedrive κ να μπαινουν ταυτοχρονα ιντερνετ με στοκ browser. Παγωνει το κινητο και ξανα ξεκολλαει. !#*\:&;÷\$÷

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες και 32 λεπτά και δεν έχει πέσει στο 99% από το 100% :o

Βέβαια δεν έχω κάνει τίποτα, πέντε - έξι φορές έχω ανοίξει την οθόνη για να δω την ώρα.

Μεχρι τις 10 ωρες εχεις :p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι με ~4-4.30 ώρες οθόνης αλλά παίζω και τα παιχνιδάκια μου. Καλά δεν είμαι; Με τη stock rom

Yes!Σε ART ή Dalvic?

Βγηκε και Cloudy G3 2.0 και με τον dorinmax 7.8 λενε τα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω μπρίκαρε , ακολούθησα τα βήματα από εδώ

και αφού έκανα install το kk baseband έκανε επανεκκίνηση, και έχει κολλήσει στο σήμα της LG και αναμοσβήνει πάνω το φωτάκι πράσινο άσπρο κλλπ

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ΕDIT] γλιτώσαμε το μικρό εγκεφαλικό , κατάφερε και έκλεισε και μπήκα σε recovery

τώρα κάνει install την Cloudy g3 2.0

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω μπρίκαρε , ακολούθησα τα βήματα από εδώ

και αφού έκανα install το kk baseband έκανε επανεκκίνηση, και έχει κολλήσει στο σήμα της LG και αναμοσβήνει πάνω το φωτάκι πράσινο άσπρο κλλπ

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ΕDIT] γλιτώσαμε το μικρό εγκεφαλικό , κατάφερε και έκλεισε και μπήκα σε recovery

τώρα κάνει install την Cloudy g3 2.0

Περιμενω αποτελεσματα σε μπαταρια απο cloudykernel και μετα απο bruce :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root και μου φαίνεται ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα. Λέτε να είναι ιδέα μου;

Μου λέει ότι έφαγε 10% τις τελευταίες 3 ώρες χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο για να δικαιολογηθούν. Από την άλλη είναι στις 5 παρά 5 ώρες η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα root και μου φαίνεται ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα. Λέτε να είναι ιδέα μου;

Μου λέει ότι έφαγε 10% τις τελευταίες 3 ώρες χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο για να δικαιολογηθούν. Από την άλλη είναι στις 5 παρά 5 ώρες η οθόνη...

μια χαρά είσαι εμένα έτρωγε 10% με wifi σερφάρισμα ( google chrome - wifi ) με stock rom

Περιμενω αποτελεσματα σε μπαταρια απο cloudykernel και μετα απο bruce :p

Με stock kernel είμαι. Δεν πέρασα κάποιον από αυτούς της λίστας, αν και θέλω να περάσω του cloudy. Το ερώτημα μου είναι για να περάσω kernel είναι απλή διαδικασία, recovery, flash κλπ? ή θέλει να ξαναπερνάω rom κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα κι εγώ την spingen θήκη κι ένα πιο σοβαρό screen protector (από nilkin).

Τα περιμένω μεσοβδόμαδα

Πιο screen protector..?Περιμενω εντυπωσεις γιατι πρεπει να παρω κ εγω.

Έκανα root και μου φαίνεται ότι η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα. Λέτε να είναι ιδέα μου;

Μου λέει ότι έφαγε 10% τις τελευταίες 3 ώρες χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο για να δικαιολογηθούν. Από την άλλη είναι στις 5 παρά 5 ώρες η οθόνη...

Wakelock detector.

Αν ειχες Wifi k sync On καθολου παραξενο.

μια χαρά είσαι εμένα έτρωγε 10% με wifi σερφάρισμα ( google chrome - wifi ) με stock rom

Με stock kernel είμαι. Δεν πέρασα κάποιον από αυτούς της λίστας, αν και θέλω να περάσω του cloudy. Το ερώτημα μου είναι για να περάσω kernel είναι απλή διαδικασία, recovery, flash κλπ? ή θέλει να ξαναπερνάω rom κλπ ?

O "Stock Kernel" της Cloudy ειναι ο Cloudykernel.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. Θα δούμε και από θέμα μπαταρία τις επόμενες μέρες.

Έφτιαξαν και τα κολλήματα της στοκ με τον chrome. Πλεον παει πολυ ομορφα και ομαλα το σκρολλαρισμα και το zoom in out.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Wakelock detector.

Αν ειχες Wifi k sync On καθολου παραξενο.

4% τις τελευταίες 3 ώρες με Sync On και κλειστό WiFi. Γενικά μια χαρά μου φαίνεται η μπαταρία overall απλά θέλω να δω αν είμαι μέσα στα λογικά πλαίσια που κυμαίνονται τα G2.

Άσχετο αλλά μπορώ με κάποιο τρόπο να πάρω backup με ένα κλικ μηνύματα, εφαρμογές και τα λοιπά και να τα ξαναεπαναφέρω όπως ακριβώς ήταν; Ξέρω να παίρνω ξεχωριστά στο καθένα αλλά έλεγα μήπως υπήρχε καμία πιο αυτοματοποιημένη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.