Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Εγώ αυτό που βλέπω είναι πως καμιά rom δεν είναι απροβληματιστη.

Όλες έχουν χουσουρια, άλλες περισσότερο και άλλες λιγότερο.

Περί ορέξεως πάντως...

Sent from LG G2

Αν αναφέρεσαι στις G3 Rom, ΟΚ ναι εχουν κουσουρια αλλα τα φτιαχνουν αμεσως. Αν και υπαρχουν καποιες που δεν εχουν...εκτος αν εννοεις κουσουρι το οτι δεν εχεις Laser Focus :p (if you know what i mean). Εχεις 5 επιλογες και αλλους τοσους συνδιασμους. Δεν εχεις κινητο με ανυπαρκτο Dev. Εγραψε πχ ο sstav παραπανω οτι περασε την rom του G3 Dirty flash και εχει θεματα..βγαινουν αλλοι 30 απο κατω "οι custom rom εχουν θεματα"..ε δεν ειναι ετσι..

O Stocked Βased δεν νομιζω να εχουν κουσουρια οπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, επειδή κάτι είχα ακούσει για προβλήματα στο gps , ισχύει; να μη κλειδώνει σε πολλούς δορυφόρους πχ.έχει ακουστεί κάτι τέτοιο;

Κάποιος αριθμός τηλεφώνων (μονοφήψιο ποσοστό σύμφωνα με την LG) από τις αρχικές παρτίδες εμφάνιζε αποσυνδέσεις κατά την πλοήγηση, παρότι έβλεπε με ευκολία μεγάλο αριθμό δορυφόρων. Ξέρω να έxουν αντικαταστήσει συσκευή για αυτό το πρόβλημα, αλλά εδώ και πολλούς μήνες δεν ακούγεται πια. Γενικά έχει πολύ αποτελεσματικό δέκτη GPS.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πότε πότε παύει να ανταποκρινεται η επαφή. Σε σελίδα απο Chrome και στο polaris viewer (pdf) το παθαίνει. Χρειάζεται lock screen για να στρώσει.

Αναρωτιέμαι μηπως η τζαμοκινεζια δημιουργεί το πρόβλημα (ή ξεκολλάει από το κεντρο), ή (ακραία περιπτωση) να έχει θέμα η καινούρια οθόνη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

σε ολα ευχαριστημενος ειμαι απο το κινητο εκτος του storage..δε ξερω εχω ενα θεμα....κανω εγκατασταση or copy paste apk+data συνολο 4-5gb αλλα μετα μου λεει οτι το η sd ειναι full ενω κανονικα επρεπε να εχω αλλα 5gb ελευθερα... στα windows πχ κανω properties το φακελο sdcard0 Που εχει μεσα οτι του εχω βαλει size λεει 4gb και size on disk 18....wtf..

κανονικα θα επρεπε να ειναι οπως τα λεει το storage analyzer... τοσο ειναι οι εφαρμογες που εβαλα.. συνιθως ειναι σαν να μου λειπουν 3gb. τωρα πχ δειχνει 1gb free μονο... και αμα παω να κανω install game 400mb για παραδειγμα θα μου πει οτι ειναι full... καμια ιδεα τι μπορει να φταιει... stock ειμαι...

post-234-1416078746,4528_thumb.jpg

post-234-1416078746,5113_thumb.jpg

post-234-1416078746,5567_thumb.jpg

post-234-1416078746,5772_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πότε πότε παύει να ανταποκρινεται η επαφή. Σε σελίδα απο Chrome και στο polaris viewer (pdf) το παθαίνει. Χρειάζεται lock screen για να στρώσει.

Αναρωτιέμαι μηπως η τζαμοκινεζια δημιουργεί το πρόβλημα (ή ξεκολλάει από το κεντρο), ή (ακραία περιπτωση) να έχει θέμα η καινούρια οθόνη του κινητού.

παιζει να ειναι το glass...

quote απο xda

"Hi guys. I recently bought a tempered glass for my D802, overall it's fine but i noticed that the screen isn't as responsive as it used to be.

Is there any way to increase the sensitivity of the screen, or enable some kind of "glove mode" like some other phones have? "

Link to comment
Share on other sites

παιζει να ειναι το glass...

quote απο xda

"Hi guys. I recently bought a tempered glass for my D802, overall it's fine but i noticed that the screen isn't as responsive as it used to be.

Is there any way to increase the sensitivity of the screen, or enable some kind of "glove mode" like some other phones have? "

Ναι, αυτό λέω κι εγώ. Μάλλον θα το αλλάξω αν βρω κάτι άλλο.

Btw, link του thread παίζει?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

c30fd0524557539827068ab34587b033.jpg

2.30 SoT

Αυτο ειναι με τον νεο κερνελ του κλουντι..αλλα θα την αλλαξω την ρομ μαλλον με οπτιμους γιατι σκαλωνει το ρολοι οταν παω να βαλλω alarm

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

παίδες....παρατηρώ ότι η μνήμη είναι μόνιμα >65% (χωρίς τίποτα ανοιχτό)...τι γίνεται;

είμαι με optimus g3 ...να περάσω τον Bruce kernel;

Δεν είναι κακό, εάν χρειαστεί μνήμη για κάτι θα την βρει. Ακόμη κι αν βάλεις κάποια εφαρμογή για να ελευθερώνεις τη μνήμη, θα δεις ότι πολύ γρήγορα ξαναφτάνει στο ίδιο σημείο όσο χρησιμοποιείς το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχώ δηλαδή...να δοκιμάσω την nightly cyanogen (δεν έχω δοκιμάσει κάποια non stock ποτέ) ή να μείνω με την omtimus g3;

Για πιο λόγο να πας σε Stock Android?

Εβαλα και εγω σημερα την νεα Optimus με Bruce.Με μια πρωτη ματια λειπει το eco και η εξυπνη φορτιση. Ειδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατάστημα προτείνετε για αγορά; Έστειλα μήνυμα στα παρακάτω για το μαύρο και μου απάντησαν:

tokinito.gr:

Αξιότιμε πελάτη,

Σας ενημερώνουμε ότι η συσκευή εισάγεται από χώρα Ευρώπης και έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας 2 έτη .

Προς το παρόν δεν είναι άμεσα διαθέσιμη αναμένουμε να παραλάβουμε

open365.gr:

Καλημερα σας καλο μηνα,

Δεν υπαρχει διαθεσιμο σε μαυρο, μονο σε λευκο. Αν σας ενδιαφερει σας στελνω το ΙΜΕΙ. Εισαγονται απο Γερμανια.

Ευχαριστω πολυ,

--- ------

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30472]UltraB[/MENTION]

Εγω το δικο μου το πηρα απο τα smarties και ειναι Γερμανικης αντιπροσωπειας και vodaphone branded

κατα,την γνωμη παρτο απο που ειναι πιο αμεσα διαθεσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Στα LG G2 εάν κανεις root χανεις το warranty ?

Εμαθα τελικα ότι η LG HELLAS ανελαβε το service ακομα και των παραεισαγωγων! Ισχυει ?

Τυπικα ναι χανεται, αν το πας ρουταρισμενο.

Μπορεις με απλη διαδικασια που περιγράφεται πιο πανω να το ξερουταρεις ( δε παίζει χαζομαρα στυλ knox εδω) και εισαι σα να το πηρες καινουριο. Ετσι δεν εχεις κανενα προβλημα με την εγγύηση.

Η διαδικασια ρουταρισματος περιγραφεται πολυ καλα επισης πιο πανω στο mega post του GV.

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

https://towelroot.com/ αν θες 1 click root εγω με αυτο το εκανα και ολα οκ

εβαλα και exposed installer μαζι με τα g2 tweaks/g2 exposed για μερικες αλλαγες αποκρυψη nav bar/brightness/sound control στα notification και αλλα... και ειμαι με stock rom/recovery

μεχρι να τις βαρεθω η να χρειαστει να κανω update...

να ξερεις ομως αμα κανεις root νομιζω δε μπορεις μετα να κανεις update απο OTA (δεν ειμαι 100% σιγουρος γιαυτο αλλα δε θα το ρισκαρω οταν ερθει η ωρα..απλα θα παω πισω σε stock με τη διαδικασια που κανεις unroot και μετα θα κανω το OTA

Link to comment
Share on other sites

Εμαθα τελικα ότι η LG HELLAS ανελαβε το service ακομα και των παραεισαγωγων! Ισχυει ?

Στο myphone, για εγγύηση δεν ειχε κανενας προβλημα απο ανεκαθεν για τα 16αρια μονο.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Ο ίδιος λόγος είναι... Η Ελληνική αντιπροσωπεία φέρνει μόνο το 16άρι, γι' αυτό και έφτιαχναν όλα τα 16άρια, ακόμα και Ευρωπαϊκά. Πλέον φτιάχνουν όλα τα Ευρωπαϊκά, ακόμα και τα 32άρια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.