Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Μιας που αναφέρθηκε η κινεζιά, έχω την αίσθηση ότι μου δημιουργεί πρόβλημα.

Κάποιες φορές (προς σπάνια), η οθόνη παύει να ανταποκρίνεται. Δεν κολλάει το android απλά κάνει σαν να μην πιάνει επαφή. Φτιάχνει αμέσως με ένα κλείσιμο της quickview θήκης (ενώ με απλό lock button συνεχίζει το issue).

Μάλλον στο μέλλον θα το βγάλω για να βάλω άλλο πιο authentic.

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο το έκανα ρουτ και από τότε δεν δουλεύει το Knock on ....δεν ξεκλειδώνει απευθείας με τον knock code που έχω ορίζει...θέλει διπλό τικ για να ανοίξει η οθόνη και μετά μου ζητάει τον knock code....έχω δοκιμάσει τις οδηγίες που έδωσε ο georgevasil αλλά μάταια...δεν ξέρω γιατί το κάνει ...δεν έχω βρει λύση...

από ψιψιψινια και κοκοκοψαρα

OTG MGL USB-HDMI

5in1 MHL Micro USB to HDMI Adapter Cable OTG Sync for Samsung Sony LG HTC AC148 | eBay

και είμαι σε αναζήτηση temper glass....

Eπανέρχομαι με το να πω πως δεν μπορώ να αλλάξω την αηδία clock quickwindow που έχω...δείχνει το πανάθλιο αυτό ρολόι... settings>Accessory>QuickWindow case>Select Aps>Clock Widget είναι τικαρισμένο και γκριζαρισμένο....

Επίσης δεν έχω καταφέρει να μπω σε TWRP...τι στο διάτανο συνδυασμός κουμπιών χρειάζεται;

Επίσης στην επιλογή Theme το download link δεν μου δουλεύει....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο το έκανα ρουτ και από τότε δεν δουλεύει το Knock on ....δεν ξεκλειδώνει απευθείας με τον knock code που έχω ορίζει...θέλει διπλό τικ για να ανοίξει η οθόνη και μετά μου ζητάει τον knock code....έχω δοκιμάσει τις οδηγίες που έδωσε ο georgevasil αλλά μάταια...δεν ξέρω γιατί το κάνει ...δεν έχω βρει λύση...

από ψιψιψινια και κοκοκοψαρα

OTG MGL USB-HDMI

5in1 MHL Micro USB to HDMI Adapter Cable OTG Sync for Samsung Sony LG HTC AC148 | eBay

και είμαι σε αναζήτηση temper glass....

Eπανέρχομαι με το να πω πως δεν μπορώ να αλλάξω την αηδία clock quickwindow που έχω...δείχνει το πανάθλιο αυτό ρολόι... settings>Accessory>QuickWindow case>Select Aps>Clock Widget είναι τικαρισμένο και γκριζαρισμένο....

Επίσης δεν έχω καταφέρει να μπω σε TWRP...τι στο διάτανο συνδυασμός κουμπιών χρειάζεται;

Επίσης στην επιλογή Theme το download link δεν μου δουλεύει....

1. Δοκιμασες να το βαλλεις σε αλλο mode και μετα να το ξανα σεταρεις?

2. Για tempered glass ειχα ποσταρει 2 εναλακτικες ενα mocolo και ενα imak ψαξε και για αυτα.

3. Για το ρολοι δεν ξερω να σου πω γιατι δεν το χρησιμοποιω,ουτε για το Download link.

4.

Πως μπαίνω στο TWRP

Για να μπούμε στο TWRP Recovery:

Mε κλειστό το κινητό κρατάμε Vol Down + Power και μόλις εμφανιστεί το LG Logo τα ξαναπατάμε ταυτόχρονα. Μετά πατάμε 2 φορές το Power στην άσπρη οθόνη που θα βγει και Voilaaa!

[MENTION=45]PGM[/MENTION] Στην εφαρμογη του ρολογιου σου κολλάει εκεί που κάνεις scroll up/down την ωρα όταν πας να βάλλεις ξυπνητήρι? Εμενα το κανει κ με τον κανονικο kernel και με τον updated :/

Link to comment
Share on other sites

1. ναι ....τώρα το έχω στο διπλό τικ για να ανοίξει η οθόνη και μετά swipe για να ξεκλειδώσει

2 & 3. οκ...

ΤWRP will check

είναι τόσο δύσκολο να δημιουργήσεις δικό σου folder; δεν υπάρχει επιλογή να την ονοματίσω;

Link to comment
Share on other sites

1. Δοκιμασες να το βαλλεις σε αλλο mode και μετα να το ξανα σεταρεις?

2. Για tempered glass ειχα ποσταρει 2 εναλακτικες ενα mocolo και ενα imak ψαξε και για αυτα.

3. Για το ρολοι δεν ξερω να σου πω γιατι δεν το χρησιμοποιω,ουτε για το Download link.

4.

[MENTION=45]PGM[/MENTION] Στην εφαρμογη του ρολογιου σου κολλάει εκεί που κάνεις scroll up/down την ωρα όταν πας να βάλλεις ξυπνητήρι? Εμενα το κανει κ με τον κανονικο kernel και με τον updated :/

Οχι......κανενα απολυτως κολλημα

8e1839095f5132d6aa47bec09723363b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω το semi-circle button από το G2 χωρίς root ή αλλαγή launcher?

Έστω να κάνω την λειτουργία disable

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

το λοιπόν...χθες και ενώ είχα το runtastic μου έκανε κάτι κουλά το ραδιόφωνο (δεν έκλειν με τίποτα) και έτσι αποφάσισα σήμερα να το flashάρω. Έτσι πέρασα την Optimus G3 ΡΟΜκαι είμαι ευχαριστημένος γενικά...οι εφαρμογές που είχα διατηρήθηκαν (επέλεξα wipe dalvik cache και cache) αλλά δεν μου δουλεύει το default gallery (?).Κρασάρει.

Eπίσης έχω 2 εφαρμογές κάμερας (την παλιά του g2 και την νέα του G3) και μια τρίτη (a better camera που μου προτάθηκε)

επίσης...ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΥΕΙ το Knock ON!!!!!

Να περάσω και τον bruce kernel?

Link to comment
Share on other sites

το λοιπόν...χθες και ενώ είχα το runtastic μου έκανε κάτι κουλά το ραδιόφωνο (δεν έκλειν με τίποτα) και έτσι αποφάσισα σήμερα να το flashάρω. Έτσι πέρασα την Optimus G3 ΡΟΜκαι είμαι ευχαριστημένος γενικά...οι εφαρμογές που είχα διατηρήθηκαν (επέλεξα wipe dalvik cache και cache) αλλά δεν μου δουλεύει το default gallery (?).Κρασάρει.

Eπίσης έχω 2 εφαρμογές κάμερας (την παλιά του g2 και την νέα του G3) και μια τρίτη (a better camera που μου προτάθηκε)

επίσης...ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΥΕΙ το Knock ON!!!!!

Να περάσω και τον bruce kernel?

Απο την στιγμη που εκανες Dirty Flash μπορει να ειναι οτιδηποτε για το gallery.Κανονικα ηθελε

Full Wipe (Wipe Date/Factory Rest, Wipe Cache, System, Data)

Bruce kernel ειναι οκ να περασεις..

Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω το semi-circle button από το G2 χωρίς root ή αλλαγή launcher?

Έστω να κάνω την λειτουργία disable

πιο button ειναι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια για προβλήματα σε custom roms, το ένα μου κολλάει, το άλλο δεν παίζει, ναι μεν αλλά, κλπ.

Απορώ με την υπομονή ορισμένων που το παλεύουν τόσο.

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί τόσους μήνες που έχω τη συσκευή να ψαχτω με άλλες roms πέρα της εργοστασιακης μιας και δουλεύει άψογα.

Πολλές φορές κυνηγαμε το απόλυτο και στο τέλος χάνεται η μπάλα.

Αυτά τα ολίγα από εμένα, συνεχίστε απερισπαστα το troubleshooting :p

Sent from LG G2

Έγινε επεξεργασία από knight_77
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια για προβλήματα σε custom roms, το ένα μου κολλάει, το άλλο δεν παίζει, ναι μεν αλλά, κλπ.

Απορώ με την υπομονή ορισμένων που το παλεύουν τόσο.

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί τόσους μήνες που έχω τη συσκευή να ψαχτω με άλλες roms πέρα της εργοστασιακης μιας και δουλεύει άψογα.

Πολλές φορές κηνυγαμε το απόλυτο και στο τέλος χάνεται η μπάλα.

Αυτά τα ολίγα από εμένα, συνεχίστε απερισπαστα το troubleshooting :p

Sent from LG G2

Απο την στιγμη που μπαινω στην διαδικασια προφανως και θελω το κατι παραπανω. Το κατι παραπανω υπαρχει απο το στοκ και αλλαζει καθε μερα.

Δεν εχουμε αρρωστιες τυπου knox οποτε why not?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.