Jump to content



Bitcoin Η επανάσταση του χρήματος


Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παρότι παρακολουθώ το θέμα με ενδιαφέρον, δεν κατάλαβα σε τι αφορά το τελευταίο μήνυμα. Από τη στιγμή που συμμετέχεις σε ό,τι υποτίθεται ότι είναι αυτή η "ελληνική bitcoin κοινότητα", πες μας δυο λόγια για να καταλάβουμε, αλλιώς μοιάζει με απλή προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ξεφουσκωνει το bitcoin και τα $500 θα ειναι σαν απιαστο ταβανι, ειναι μικρο το κακο γιατι κανεις δεν θα παει σε ενα ελληνικου τυπου bitcoin ponzi scheme.

BTC China Halts RMB Withdrawals

Link to comment
Share on other sites

Sorry γιατί βιαζόμουν για δουλειά και δεν έγραψα τι έιναι αυτή η κίνηση. Απλά θα ήθελα να ενημερώσω ότι ξεκινάμε την δημιουργία κοινότητας bitcoin στην Ελλάδα. και όποιος θέλει μπορεί να δηλώσει σημμετοχή εδώ

https://bitcointalk.org/index.php?topic=585409.new#new

Το αν ξεφούσκωσε το bitcoin αυτό ο χρόνος θα το δείξει. Τι σόι ξεφούσκωμα είναι αυτό που η τιμή του μένει σταθερή γύρω από τα 500 δολάρια παρά τις συνεχόμενες αρνητικές ειδήσεις που έχουμε από την κατάρρευση του mtgox και την απαγόρευση από την κίνα?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που ξεφουσκωνει το bitcoin και τα $500 θα ειναι σαν απιαστο ταβανι, ειναι μικρο το κακο γιατι κανεις δεν θα παει σε ενα ελληνικου τυπου bitcoin ponzi scheme.

BTC China Halts RMB Withdrawals

Για κακή σου τύχη που εδώ που τα λέμε δεν μπορώ να εξηγήσω και για ποιο λόγο έχεις τόσο μίσος προς ένα ανοιχτού κώδικα κρυπτονόμισμα το bitcoin θα παραμείνει για αρκετά χρόνια. Από τι έγραψε και το bloomberg πριν λίγες μέρες το bitcoin απλά ήρθε για να μείνει! Ιστορικά όλες οι μεγάλες οικονομικές κρίσεις που έχει περάσει η ανθρωπότητα ήταν η αφετηρία για την δημιουργία κάτι καινούργιου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και σταθερο...

https://www.tradingview.com/v/pnVVISng/

2% διακυμανσεις στη μερα δεν εχει κανενα σοβαρο νομισμα.

Δεν εχω μισος, απλα η συμπεριφορα του ειναι πολυ προβλεψιμη, γιατι η συμπεριφορα των ανθρωπων στις φουσκες ηταν ανεκαθεν η ιδια.

Και αφου εσυ θες να προβαλεις τη ρομαντικη του πλευρα που ιδεολογικα ισως εχει, η πραγματικη του πλευρα εκτος ματριξ ειναι μια φουσκα.

Θα παραμεινει για παντα γιατι καποιοι που εβαλαν λεφτα θα περιμενουν μεχρι να πεθανουν για να ξαναπαρουν οσα εβαλαν. Αποψη μου.

Έγινε επεξεργασία από aggelopas
Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και σταθερο...

https://www.tradingview.com/v/pnVVISng/

2% διακυμανσεις στη μερα δεν εχει κανενα σοβαρο νομισμα.

Δεν εχω μισος, απλα η συμπεριφορα του ειναι πολυ προβλεψιμη, γιατι η συμπεριφορα των ανθρωπων στις φουσκες ηταν ανεκαθεν η ιδια.

Και αφου εσυ θες να προβαλεις τη ρομαντικη του πλευρα που ιδεολογικα ισως εχει, η πραγματικη του πλευρα εκτος ματριξ ειναι μια φουσκα.

Θα παραμεινει για παντα γιατι καποιοι που εβαλαν λεφτα θα περιμενουν μεχρι να πεθανουν για να ξαναπαρουν οσα εβαλαν. Αποψη μου.

Ποια φούσκα ρε σεις? Μας έχετε ζαλίσει μήνες τώρα για μια φούσκα που δεν σκάει με τίποτα? Και όσοι έχουν βάλει λεφτά τα έχουν βάλει κάτω από τα 100 δολάρια....

Link to comment
Share on other sites

Την τιμη των 1000 δολλαριων ποιος την πηγε εκει ξερεις?

Ο φουκαρας που εβαλε λεφτα στα 1000 και του το ξεφορτωσε αυτος που τα εβαλε κατω απο 100.

Οταν λεμε σκαει δεν σημαινει οτι μηδενιζεται.

Το οτι τη μια μερα ειχες bitcoin αξιας 1000 δολλαριων και την επομενη ξυπνησες και ειχες τα μισα ειναι λιγο σκασιμο θα ελεγα.

Σου κολλησα 15 διαγραμματα απο παρομοιες φουσκες στο παρελθον απο αλλα προιοντα αλλα τα αγνοεις μαλλον. Δεν ειναι καινουριο φαινομενο.

List of all Coins - Decentralized Currencies

Map of coins: the history of cryptocurrencies from bitcoin to dogecoin and more

Αν σε αυτα τα λινκ εσυ βλεπεις κατι επαναστατικο, εγω βλεπω γιαουρταδικα,βιντεο κλαμπ,1 euro shop,mikel και πλυντηρια αυτοκινητων.

Link to comment
Share on other sites

Στα μάτια μου όλο αυτό που περιέγραψες δείχνει κάτι άλλο. Οταν το bitcoin αρχίζουν να το χρησιμοποιούν σοβαρά τότε η ισοτιμία του εκτοξεύετε στα ύψη. Το είδαμε με την κινα και το trading που κάνανε από το νόμισμα τους σε δολάρια με ενδιάμεσο το bitcoin γιαυτό και είχε εκτοξευτεί η ισοτιμία του πάνω από τα 1000 δολάρια. Οταν γενικευτεί η χρήση του είναι καταδικασμένο να πάει ψηλά στην ισοτιμία του λόγο της σπανιότητας του.

Έγινε επεξεργασία από chek2fire
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε και ένα πρώτο μικρό βήμα και δημιουργήσαμε το πρώτο ελληνικό κανάλι για bitcoin στο freenode irc. To κανάλι μας για όποιον θέλει να μπεί είναι το

#bitcoin-el

τις περισσότερες ώρες τις ημέρας είναι μόνο το bot μέσα αλλά αρχή είναι ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν σε αυτα τα λινκ εσυ βλεπεις κατι επαναστατικο, εγω βλεπω γιαουρταδικα,βιντεο κλαμπ,1 euro shop,mikel και πλυντηρια αυτοκινητων.

Ξέχασες τα ντονατσαδικα. ..

Νομίζω ταιριάζουν καλύτερα. .

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προς τον δημιουργο του θεματος.... ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ..... και μη μου αρχισεις τις αρες- μαρες κοκουναρες γιατι καταλαβαινεις πολυ καλα τι λεω.Πανω απο τα 2/3 των post ειναι δικα σου, ταχα ποσταρεις ειδησουλες για να μας ενημερωσεις, τωρα ανοιγεις και μαγαζι και το βαζεις και διαφημιση .Αραγε τι θα γινοταν αν καναμε ολοι το ιδιο .Δικαιωμα σου βεβαια ειναι να κανεις και να λες οτι θελεις ,και καταλαβαινω οτι εχεις μεινει με ανοικτο το στομα με το θαυμα που λεγεται bitcoin ,απλα τοση επιμονη εκτος απο εκνευριστικη κατανταει και υποπτη. Η ιστορια αλλωστε εχει να παρουσιασει πολλες γνωστες φουσκες παρομοιας λογικης με το νομισμα θαυμα ,πυραμιδες amway καφεδες ταξιδομαγαζα παραμαγαζα ιδιας λογικης....που ολες ειχαν το ιδιο ασχημο τελος για τα κοροιδα.Και τελος παντων οσο αφορα το νομισμα, εκτος του οτι δεν με νοιαζει ,ειναι και κατι που θα το κρινει η ιστορια οπως ολους μας αλλωστε. Αυτο που κατανταει εκνευριστικο ειναι η επιμονη και η χρηση του χωρου που μας φιλοξενει με τροπο μη δεοντολογικο, διατηρωντας μονο σου ενα θεμα στην πρωτη γραμη ,το οποιο διαφορετικα θα ειχε πεσει στα αζητητα εδω και πολλυ πολλυυυυυυυ καιρο.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.Τι να κανουμε μου κατσε ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Προς τον δημιουργο του θεματος.... ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ..... και μη μου αρχισεις τις αρες- μαρες κοκουναρες γιατι καταλαβαινεις πολυ καλα τι λεω.Πανω απο τα 2/3 των post ειναι δικα σου, ταχα ποσταρεις ειδησουλες για να μας ενημερωσεις, τωρα ανοιγεις και μαγαζι και το βαζεις και διαφημιση .Αραγε τι θα γινοταν αν καναμε ολοι το ιδιο .Δικαιωμα σου βεβαια ειναι να κανεις και να λες οτι θελεις ,και καταλαβαινω οτι εχεις μεινει με ανοικτο το στομα με το θαυμα που λεγεται bitcoin ,απλα τοση επιμονη εκτος απο εκνευριστικη κατανταει και υποπτη. Η ιστορια αλλωστε εχει να παρουσιασει πολλες γνωστες φουσκες παρομοιας λογικης με το νομισμα θαυμα ,πυραμιδες amway καφεδες ταξιδομαγαζα παραμαγαζα ιδιας λογικης....που ολες ειχαν το ιδιο ασχημο τελος για τα κοροιδα.Και τελος παντων οσο αφορα το νομισμα, εκτος του οτι δεν με νοιαζει ,ειναι και κατι που θα το κρινει η ιστορια οπως ολους μας αλλωστε. Αυτο που κατανταει εκνευριστικο ειναι η επιμονη και η χρηση του χωρου που μας φιλοξενει με τροπο μη δεοντολογικο, διατηρωντας μονο σου ενα θεμα στην πρωτη γραμη ,το οποιο διαφορετικα θα ειχε πεσει στα αζητητα εδω και πολλυ πολλυυυυυυυ καιρο.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.Τι να κανουμε μου κατσε ασχημα.

Μηνυμα #221

Αν έχεις πρόβλημα, σταμάτα να παρακολουθείς το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Προς τον δημιουργο του θεματος.... ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ..... και μη μου αρχισεις τις αρες- μαρες κοκουναρες γιατι καταλαβαινεις πολυ καλα τι λεω.Πανω απο τα 2/3 των post ειναι δικα σου, ταχα ποσταρεις ειδησουλες για να μας ενημερωσεις, τωρα ανοιγεις και μαγαζι και το βαζεις και διαφημιση .Αραγε τι θα γινοταν αν καναμε ολοι το ιδιο .Δικαιωμα σου βεβαια ειναι να κανεις και να λες οτι θελεις ,και καταλαβαινω οτι εχεις μεινει με ανοικτο το στομα με το θαυμα που λεγεται bitcoin ,απλα τοση επιμονη εκτος απο εκνευριστικη κατανταει και υποπτη. Η ιστορια αλλωστε εχει να παρουσιασει πολλες γνωστες φουσκες παρομοιας λογικης με το νομισμα θαυμα ,πυραμιδες amway καφεδες ταξιδομαγαζα παραμαγαζα ιδιας λογικης....που ολες ειχαν το ιδιο ασχημο τελος για τα κοροιδα.Και τελος παντων οσο αφορα το νομισμα, εκτος του οτι δεν με νοιαζει ,ειναι και κατι που θα το κρινει η ιστορια οπως ολους μας αλλωστε. Αυτο που κατανταει εκνευριστικο ειναι η επιμονη και η χρηση του χωρου που μας φιλοξενει με τροπο μη δεοντολογικο, διατηρωντας μονο σου ενα θεμα στην πρωτη γραμη ,το οποιο διαφορετικα θα ειχε πεσει στα αζητητα εδω και πολλυ πολλυυυυυυυ καιρο.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.Τι να κανουμε μου κατσε ασχημα.

Τα κρυπτονομισματα ειναι κατι σαν το Multilevel marketing και τα ταξιδομαγαζα... Ο,τι πεις φιλε, εσυ ξερεις.

Ολοι εσεις που "δεν σας νοιαζει" ομως εχετε τις πιο ενθερμες αποψεις για το θεμα (μετα τον check2fire βεβαια :p )

Oταν ο administrator του site εχει δωσει ρητα το ΟΚ για το θεμα αυτο γιατι παραπονιεσαι για καταχρηση του thread?

Απλα δικαιωνεις τον check2fire που παραπονιεται για bullying οταν γραφει για το θεμα, σε ενα δικο του thread το οποιο μπορει ο καθενας πολυ ευκολα να αγνοησει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με το που ανοιγω την αρχικη σελιδα του φορουμ το βλεπω φατσα καρτα για πανω απο 4μιση μηνες, θελω δεν θελω και γιατι αρχισαμε και τις παραπομμπες τωρα .Αμα ειναι ετσι να βαλω και εγω κατι δικα μου link μπας και μαζεψω κανα περαστικο μιας και εχει κινηση το μαγαζι .Σε δικο μου θεμα φυσικα.Και γιατι τα περισσοτερα ποστ ειναι δικα του .Μηπως το φορουμ εγινε εδησιογραφικο blog και δεν το καταλαβα,μιας και αυτο που βλεπω ειναι ελαχιστη συζητηση για το θεμα και συνεχης παραθεση ειδησεων ταχα απο τον δημιουργο του .Αλλωστε η σελιδα με τι ειδησεις υπαρχει και δεν ειναι αυτη. Προφανως και δεν παρακολουθω το θεμα μιας και δεν αναφερομαι σε αυτο ,αλλα την πρακτικη του δημιουργου του. Αποψη μου ειναι και μπορω να την εκφρασω ελευθερα ...νομιζω.....Αλλωστε πιστευω οτι εκφραζομαι κοσμιος.Επισης δεν τρεφω κανενα μισος ουτε για το νομισμα ουτε για τον chek2fire ΑΥΤΑ απο εμενα και δεν πρωκειτε να ξαναασχωληθω με το υπαρχων θεμα

Έγινε επεξεργασία από spyros007
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.