Jump to content



αγορα UPS


antonis

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

εχω τώρα 10 ώρες που δουλεύει ολα οκ λιγο ζεσταίνεται στο πισω μερος αλλα ειναι λογικό γιατι εκει ειναι ο μετασχηματιστής χτες που το φορτιζα μύριζε περισσότερο πάντως .

Link to comment
Share on other sites

εχω τώρα 10 ώρες που δουλεύει ολα οκ λιγο ζεσταίνεται στο πισω μερος αλλα ειναι λογικό γιατι εκει ειναι ο μετασχηματιστής χτες που το φορτιζα μύριζε περισσότερο πάντως .

ε λογικό είναι να ζεσταίνεται ... μπαταρία έχει

καντου και κανα τεστ βγαζοντας το απο τη πρίζα... (μέτρα χρόνο αντοχής)

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω αυτό Eaton Ellipse PRO 1600VA, μαζί με το pc βάζω πάνω και το serveraki που έχω + φωτιστικό-router-τηλέφωνο. Έχει AVR? δεν είδα να το λέει πουθενά, όπως επίσης θα χρειάζομαι ξεχωριστά σταθεροποιητή τάσης?

Link to comment
Share on other sites

Και με 1000VA θα εκανες τη δουλεια σου.

Προχτες με τις διακοπες, το 1500ρι μου κρατησε τον C2Quad μου 2 ωρες (4Χ7Αh καινούριες) περιπου και δεν εσβησε μεχρι που ηρθε το ρευμα.

Την ιδια μερα ο I7 μου κρατησε 25' και τον εκλεισα εγω. (2Χ9Ah καινούριες)

Στο λεω για την τιμη του, αν δε θες τοσο μεγαλη αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην τρελαθουμε οτι ειναι φυσιολογικο να μυριζει μια συσκευη...

Οκ αν μπει για πρωτη φορα και ζεσταθει μπορει να βγει λιγο "μετασχηματιστηλα" ΑΝ ειναι φρεσκοφτιαγμενη και ακομα το βερνικι στους μετασχηματιστες δεν ειναι εντελως ξερο, αλλα μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Ο σταθεροποιητής τάσης που είχα πάρει πέρυσι πέρασαν 1-2 βδομάδες μέχρι να σταματήσει να μυρίζει. Δεν ήταν ιδιαίτερα ζεστός αλλά όταν έμπαινες στο δωμάτιο έκανε αισθητή την παρουσία του :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ζεσταίνετε που ίσα ίσα στο πίσω μέρος και λειτουργεί κανονικά και σε διακοπή ρεύματος.

απλά με το που μπεις στο δωμάτιο κάνει αισθητή την παρουσία της η πλαστικουρα που βρομάει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και με 1000VA θα εκανες τη δουλεια σου.

Προχτες με τις διακοπες, το 1500ρι μου κρατησε τον C2Quad μου 2 ωρες (4Χ7Αh καινούριες) περιπου και δεν εσβησε μεχρι που ηρθε το ρευμα.

Την ιδια μερα ο I7 μου κρατησε 25' και τον εκλεισα εγω. (2Χ9Ah καινούριες)

Στο λεω για την τιμη του, αν δε θες τοσο μεγαλη αυτονομια.

Και φυσικα το κοστος συντηρησης, περισσοτερα VA, περισσοτερες μπαταριες θα πρεπει να αλλαξεις καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.