Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

Czx2JV9.jpg?1

Αυτό εδώ είναι το αποτέλεσμα από τη μηχανή.

Στο jpeg της. Υπάρχει και cr2 φυσικά που θα κοιτάξω στο φωτομάγαζο να δω τι μπορώ να αλλάξω, αλλά ούτε τα βασικά δε γνωρίζω :yu:

Canon 5d II + Zenitar 16mm fisheye

F4.0 ,iso 2500

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
resize
Link to comment
Share on other sites

resize ρε, ξεχείλωσαν τα panel :p

Πόση έκθεση είχες σε αυτή ;

Γιατί μου την εμφανίζει πλάγια την εικόνα μου λές?

30" όπως όλες.

Έχω βγάλει διάφορες εκδοχές, με 2.8 και 3200, 2.8 και 2500, 4 και 3200 , 4 κ 2000

Link to comment
Share on other sites

ρε συ, μόνο εδώ είναι ανάποδα. ακόμα και στο dropbox που την ανέβασα για να τη βάλω σε λινκ, σωστά είναι η φώτο! Γιαυτό και εκπλήσομαι!

Να σου στείλω λινκ με το cr2 να την παλέψεις λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δε το ειδατε μια βοηθεια εδω ρε παιδια γιατι απο αυριο κοιταω τιμες για να προχωρησω σε παραγγελια.

Αν δε μπορειτε να γραψετε στο θεμα εκει γιατι εχει προβλημα οπως με πληροφορησαν, στειλτε ενα πμ, τζαμπα ειναι :) Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

και δε το στέλνεις. ρίξε το λινκ από το dropbox εδώ ή σε πμ και το βλέπω ;)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/65371522/IMG_5031.CR2

https://dl.dropboxusercontent.com/u/65371522/IMG_5032.CR2

Πάρε 2 επειδή είσαι καλό παιδί... :p

όποιος άλλος θέλει να προσπαθήσει κάτι είναι ελεύθερος ...

Link to comment
Share on other sites

φοβερη!

ειναι λιγο ανεστιαστη στη κορυφογραμμη?

Δυστυχως εκεινη την στιγμη ημουν χωρις τριποδο και μονο με την fuji οποτε το μεγιστο που μπορουσα να παω ηταν στα 50mm (σε ff). Την μηχανη την ειχα βαλει προχειρα πανω σε εναν καδο και δεν ειχα ουτε καποιο remote αλλα κατεληξα να παταω το κουμπι του κλειστρου για 4-5 δευτερολεπτα με το χερι. Μετα ακολουθησε ενα μεγαλο crop μιας και το κομματι αυτο ειναι περιπου το 1/3 της αρχικης εικονας οποτε ηταν λιγο δυσκολο να παρω μια ποιοτικη ληψη αλλα παρολα αυτα τραβηξα 4-5 καρε οπου το πιο σωστο απο αυτα ηταν αυτο. Μακαρι να ειχα μαζι την d7000 με τον 85αρη αλλα δυστυχως δεν ημουν τοσο τυχερος.

Έγινε επεξεργασία από snik
Link to comment
Share on other sites

Ακομα σωστοτερο ειναι η γραφη exif οπου βαζουμε τα mm του φακου (του φακου ...σε περιπτωση που καποιος δεν ειδε τι γραφω πριν την παρενθεση) και το σωμα ..και οποιος καταλαβε καταλαβε.(περι mm κλπ).

Εγω παντως θα κλαιω απο συγκινηση αν δω κατι τετοιο.

timer και manual ρυθμισεις δεν εχει η μηχανη?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.