Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

[MENTION=21174]Doc1355[/MENTION] αν και ελαφρώς κουνημένη είναι ωραία. Παίζει RAW; :)
εγω πιστευω οτι εχει περισσοτερη σημασια μια φωτο να ειναι ενδιαφερουσα παρα αν ειναι κουνημενη αν πχ καταγραψεις κατι σπανιο η δυσευρετο οπως πχ αν πας ενα ταξιδι ακομα κ 100 λαθη να εχεις κανει πολοι θα μπουν στο πειρασμο να δουν τις φωτο που τραβηξες

(αφησα τη φωτογραφια στο ελεος του θεου κ το εριξα στη φιλοσοφια :-O:-O:-O :book: )

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορείς να πάρεις και καρτ ποσταλ.

Εκτός και αν θες να είσαι και συ στην φωτογραφία που δεν έχει νοημα γιατί θα την έχει τραβήξει άλλος(περαστικός κτλ), αρα κανεις απο τους δικούς σου δε θα θέλει να δει τις φωτογραφίες ενός άσχετου.

Δε συμφωνείς?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορείς να πάρεις και καρτ ποσταλ.

Εκτός και αν θες να είσαι και συ στην φωτογραφία που δεν έχει νοημα γιατί θα την έχει τραβήξει άλλος(περαστικός κτλ), αρα κανεις απο τους δικούς σου δε θα θέλει να δει τις φωτογραφίες ενός άσχετου.

Δε συμφωνείς?

oi καρτποσταλ στις σκανδιναβικες χωρες συχνα δεν υπαρχουν επιδη δεν εχει φως κ εκτος αυτου πρεπει να αποφασισεις αυτοματα τις ρυθμισεις της μηχανης γιατι δεν εχεις καθολου χρονο επιδη περνας περαστικος κ πολες φωρες ο φωτισμος ειναι πολυ κακος.

πχ περασαμε απο ενα σημειο στο βελγιο που ηταν τοσο σκοτεινα που οι περισσοτεροι που προσπαθουσαν να βγαλουν φωτογραφια του εβγαιναν ολα μαυρα αν κ εγω προθυμοποιηθηκα να τους στειλω φωτογραφιες δε μου εδωσαν e-meil ειναι πολυ δυσκολο να υπαρξουν καρτ ποσταλ σε αυτο το φωτισμο.

τωρα τι να σου πω εγω δεν εχω λογο να προβληθω εχω τραβηξει τοσες φωτογραφιες απο το εξωτερικο που οσοι ειναι φιλοι μου εμιναν με τις φωτογραφιες αφου δεν ειχαν ξαναδει κατι παρομοιο καπου

Έγινε επεξεργασία από Lord_mystery
Link to comment
Share on other sites

πχ περασαμε απο ενα σημειο στο βελγιο που ηταν τοσο σκοτεινα που οι περισσοτεροι που προσπαθουσαν να βγαλουν φωτογραφια του εβγαιναν ολα μαυρα

Από τούνελ?

Δωσε κάποιο λινκ να δω τι εννοείς.

Συγγνώμη κιολας αλλά είμαι οπτικός τύπος, πρέπει να το δω για να το καταλαβω.

Link to comment
Share on other sites

πηγενε ενα ταξιδακι προς το αμστερνταμ κ θα καταλαβεις αμεσως θα μινεις με αυτο που θα δεις εγω δε μπορουσα να το φανταστω οτι θα ταν τοσο ομορφο μερος η ολλανδια.

ενοω οτι ηταν θεοσκοτεινα δεν υπηρχε φως ηταν ο φωτισμος της περιοχης.

Έγινε επεξεργασία από Lord_mystery
Link to comment
Share on other sites

θα στο εκανα εγω τζαμπα κιολας...αλλα η μα__κια ειναι οτι ειναι τζαμπα και η εγγραφη.

Απλα μη πιανετε διαλογο:p

Δεν την λες και τζάμπα την εγγραφή, κοτζάμ Canon 7D χρειάστηκε να πάρει :p

Link to comment
Share on other sites

Είδα την πρασινάδα παραπάνω και θυμήθηκα το πάρκο στο Schwetzingen.

002_6603_zps52f75773.jpg

NIKON D200

Exposure time 1/250 s

F-number 8

ISO speed ratings 180

Exposure bias value -0.333333

Light source Cloudy Weather

Focal length 62 mm

White balance Manual white balance

Focal length in 35mm film 93 mm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.