Jump to content



VGA Διαξιφισμοί


astrolabos

Recommended Posts

Το προφανές atiman είναι ότι αρκετές μέρες τώρα η διαθεσιμοτητα των νέων καρτών(270x-280x, καλά για 290x ούτε κουβέντα. Δεν θέλω να φανταστώ τι θα συμβεί με την απλή 290) είναι επιεικώς απαράδεκτη...Το ίδιο συμβαίνει και στο εξωτερικό. :slap:

Πρώτη φορά μου συμβαίνει να είμαι σε αναμονή αγοράς τόσο καιρό και ο λόγος να είναι η μη διαθεσιμοτητα..

Είπα τον πόνο μου και ηρέμησα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Δεν το έχεις μάθει καλά το παραμύθι [MENTION=15095]Eegw[/MENTION]

όταν είναι AMD, είχανε πάρα πολλά μύρια κομμάτια, απλά πουλήθηκαν πενταγρήγορα σε χρόνο DTWR ( World Record )

όταν είναι nVIDIA είχανε πολύ λίγα κομμάτια :p

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχετε καταλαβει το προφανες ?

Αυτα τα post σου μου χουν παρει τα μυαλαααααα .... :hehe:

edit

Ερχεται η απαντηση της πρασινης στον κοκκινο σατανα ... :hehe:

Gigabyte GeForce GTX 780 WindForce 3x "GHz Edition" 3072MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card **OcUK Exclusive** [GV-N780GHZ-3GD]

Η πραγματικοτητα ειναι οτι η 290Χ ειναι μια καρτα με απιστευτα καλες επιδοσεις και τιμη θελουμε δεν θελουμε.ΑΛΛΑ σε καμια περιπτωση να νουμερα που μας παρουσιασαν δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα αυτο φαινετε και στην πραξη αυτων που την πηραν.Μπορει να πλησιαζει 780 αλλα δεν την περναει και σε oc καταστασεις το ξεχναμε και ας ειναι και σε νερα και οι 2 με ρευματα στον θεο.

Βρε Αζα ολα αυτα τα που διαβασες ηταν απο κοκκινους πληρωμενους reviewers ;

Αν για σενα η κοκκινουλα μαλλον/μπορει να πλησιαζει την πρασινουλα πως εξηγεις την κινηση της nvidia να παει τις τιμες στον πατο ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα post σου μου χουν παρει τα μυαλαααααα .... :hehe:

edit

Ερχεται η απαντηση της πρασινης στον κοκκινο σατανα ... :hehe:

Gigabyte GeForce GTX 780 WindForce 3x "GHz Edition" 3072MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card **OcUK Exclusive** [GV-N780GHZ-3GD]

Βρε Αζα ολα αυτα τα που διαβασες ηταν απο κοκκινους πληρωμενους reviewers ;

Αν για σενα η κοκκινουλα μαλλον/μπορει να πλησιαζει την πρασινουλα πως εξηγεις την κινηση της nvidia να παει τις τιμες στον πατο ;

Mα για αυτο ειπα ρε Γιαννο οτι τη πλησιαζει και σε καποια παιχνιδια ειναι και ισες παντα σε στοκ καταστασεις.Αρα δεν μπορει η πρασινη να συνεχιζει να σου πουλαει ενα προιον με 700-800 ευρω και στο αντιπαλο στρατοπεδο να υπαρχει καρτα με 450-550 ευρω που κανει τα ιδια με την πρασινη των 700ιων ευρω.οποτε αναγκαστικα θα ριξει τιμες για να μην χασει τον πελατη

Link to comment
Share on other sites

OC..

image_id_1046953.png

VS

image_id_1005166.jpeg

Προσοχή στο core clock της Nvidia. To σωστό αναγράφεται στο Precision.

Mας κανουν πλάκα οι τυποι ετσι συγκρινουν την Αti τσιτα στο oc με εναν τιτανα κοιμισμενο σε oc.θελετε να κανω ενα run για να δειτε πως παει σε πραγματικο oc τιτανας? Δηλαδη να τον δουλεψω στις τσιτες οπως η συκεκριμενη κοκκινη.Δεν μπορω αλλο αυτο το παραμύθι ρε παιδια.οκ ειναι καλη καρτα καλη τιμη αλλα μην τα ισοπεδονουμε ολα.Και κατι αλλο πως γινεται gpu z να δειχνει αλλους χρονισμους και presicion αλλους? Και συγκεκριμένα ο τυπος τρεχει cpu σε αζωτο λογιλα θα κόλλαγε να τρεξει και τον τιτανα.Συγνωμη αλλα μου κανει για πολύ μαιμου το θέμα.EDIT τωρα ειδα το extreme run σε νερο δεν παω τοσο:rofl::rofl::tomato:

Link to comment
Share on other sites

Mας κανουν πλάκα οι τυποι ετσι συγκρινουν την Αti τσιτα στο oc με εναν τιτανα κοιμισμενο σε oc.θελετε να κανω ενα run για να δειτε πως παει σε πραγματικο oc τιτανας? Δηλαδη να τον δουλεψω στις τσιτες οπως η συκεκριμενη κοκκινη.Δεν μπορω αλλο αυτο το παραμύθι ρε παιδια.οκ ειναι καλη καρτα καλη τιμη αλλα μην τα ισωπεδονουμε ολα.

Αν διαβάζω σωστά το Precision είναι στα 1500. Στο λέει και ο [MENTION=11833]p_under[/MENTION]

Προσοχή στο core clock της Nvidia. To σωστό αναγράφεται στο Precision.
Link to comment
Share on other sites

Καλά το gpuz μπορεί να λέει και βλακείες. Με μια GT620 αυτό κατάλαβα αυτές τις μέρες. OC την gpu από 700 σε 800 στο πρώτο tab μου λέει 900 και στο sensors το σωστό 800. OC την μνήμη από τα 600 στα 700 στο πρώτο tab αναφέρει σωστά 700 στο sensors γράφει το μισό 350.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το gpuz μπορεί να λέει και βλακείες. Με μια GT620 αυτό κατάλαβα αυτές τις μέρες. OC την gpu από 700 σε 800 στο πρώτο tab μου λέει 900 και στο sensors το σωστό 800. OC την μνήμη από τα 600 στα 700 στο πρώτο tab αναφέρει σωστά 700 στο sensors γράφει το μισό 350.

αρα παιζουν και οι 2 σε αζωτο ?Αλλιως δεν υπαρχει εξηγηση για τα νουμερα

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τωρα σοβαρα μιλατε?

Απο τα out of the box και τα στοκ πηγαμε στο αλλο ακρο, στο xtreme oc'ing και στο LN2??:hehe::hehe:

Το WR σε single card στο firestrike xtreme, το εχει ακομη ο kingpin με GTX TITAN, δεν το εχει περασει κοκκινουλα ακομη, γιατι δεν ποσταρετε αυτο, και δειχνετε το καλυτερο σκορ που εχει γινει με 290x μεχρι στιγμης στο hwbot στο εν λογο Bench, με ενα "τυχαιο" Run απο ΤΙΤΑΝ ?:hehe::hehe:

k|ngp|n`s 3DMark - Fire Strike Extreme score: 8109 marks with a GeForce GTX Titan

20ry.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Αυτο ειναι το λινκ απο το hwbot απο το πιο πανω run της 290Χ που δειχνετε:

The Overclocking Knights`s 3DMark - Fire Strike Extreme score: 6747 marks with a Radeon R9 290X

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τωρα σοβαρα μιλατε?

Απο τα out of the box και τα στοκ πηγαμε στο αλλο ακρο, στο xtreme oc'ing και στο LN2??:hehe::hehe:

Το WR σε single card στο firestrike xtreme, το εχει ακομη ο kingpin με GTX TITAN, δεν το εχει περασει κοκκινουλα ακομη, γιατι δεν ποσταρετε αυτο και δειχνετε το καλυτερο σκορ που εχει γινει με 290x μεχρι στιγμης στο hwbot, με ενα "τυχαιο" Run απο ΤΙΤΑΝ ?:hehe::hehe:

k|ngp|n`s 3DMark - Fire Strike Extreme score: 8109 marks with a GeForce GTX Titan

20ry.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Αυτο ειναι το λινκ απο το hwbot απο το πιο πανω run της 290Χ που δειχνετε:

The Overclocking Knights`s 3DMark - Fire Strike Extreme score: 6747 marks with a Radeon R9 290X

Με προλαβες και οτι ημουν ετοιμος να το ποσταρω εγω.Ε ναι τωρα 8α παρουμε ολοι 290Χ για να τις εχουμε για 24/7 στο αζωτο.Ετσι για καθε μερα να βλεπουμε και καμια ταινια περα απο το παιχνιδι

Link to comment
Share on other sites

Eσυ τι λές βρε Νικο να ειναι τα παραπανω νουμερα, σε στοκ ψυξη και 24/7 Oc mode?:hehe:

Δηλαδη αν παρω μια 290Χ θα μπορω να παιζω bf4 με αζωτο και να βλεπω και ταινια??ε?ε? η μαζι με την 290χ σου δινουν εκτος το bf4 δωρο και το συστημα αζωτου για 24/7??:tomato::tomato::tomato::tomato::clap:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι θεωριες οπως εδωσες νουμερα το ιδιο εκανε και ο [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION] μαλλον συμπληρωσε τα σωστα νουμερα γιατι βλεπει και κοσμος που δεν την θελει την καρτα για αζωτο αλλα για καθε μερα αντε μεχρι νερο.Καμια συνωμοσια!

Link to comment
Share on other sites

άλλα λόγια να αγαπιόμαστε είστε μερικοί εδώ μέσα. Εγώ απλά έδωσα 2 ss. Τις θεωρίες συνωμοσίας της ATI και Nvidia δεν ξέρω πως τις ανακαλύψατε.

Άμα είχα €δώσει€ αυτά που έχουν €δώσει€ στις υπογραφές τους, εγώ θα ανακάλυπτα και :alien::alien::alien:

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άμα είχα €δώσει€ αυτά που έχουν €δώσει€ στις υπογραφές τους, εγώ θα ανακάλυπτα και :alien::alien::alien:

:hehe:

Oxι αυτοι μας ανακαλυψαν:alien::alien::alien: .Ρε δωστε σωστα νουμερα στον κοσμο και αφηστε τα φανταστικα νουμερα απο αζωτα και κιροζινες.Α οσο για τις υπογραφες μας επειδη θηγεις οικονομικο κομματι της τσεπης του καθενος μας και τραβαει πολυ και παιδακι προσωπικα δεν ειμαι ας εδινες και εσυ τα ευρω να ανακαλυπτες :alien::alien::alien:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.